200 m od pláže | Typ pláže: písčitá

Popis

Popis hotelu Villa Christos

Nea Vrasna - malebné letovisko, které se rozkládá asi 75 km od hlavního města severního Řecka Thessaloniki. Je vyhledávaná pro svou krásnou písečnou pláž omývanou průzračnými vodami Egejského moře, kde naleznete plážové restaurace, občerstvení, dětský koutek, sprchy se sladkou vodou a můžete si zahrát plážový volejbal. Vstup do moře je pozvolný a proto je koupání vhodné i pro neplavce a malé děti. Čistota zdejšího moře byla oceněna "Cenou modré vlajky" evropskou organizací pro turismus. V Nea Vrasně najdete řadu minimarketů, taveren s řeckými specialitami a obchůdků se suvenýry. Alespoň jeden teplý večer využijte k procházce do blízké Asprovalty (2 km) nebo Stavrosu (5 km), které nabízí bohatý noční život. Pro poznání okolí je možné si půjčit auto, motorku nebo kola. Pro ty, kteří chtějí Řecko poznat víc, je připravena široká nabídka jednodenních výletů.Poloha: penzion je umístěn v klidném prostředí pouze 300 m od moře. Na zahradě je možnost venkovního grilování.

Poloha:

tato jednopatrová vilka se nachází v klidné části letoviska 200 m od moře a 400 m od centra.

Ubytování:

účelně zařízená dvou a třílůžková studia jsou vybavena kuchyňským koutem (vařič, lednička, základní nádobí). Mají vlastní sociální zařízení a balkón..

Trasa:

Slovensko - Maďarsko - Srbsko - Bulharsko (nebo Makedonie) - Řecko (cca 1360 km - 24 hodin jízdy).

Program:

1.den: Odjezd v ranních hodinách. Čas a místo odjezdu budou dány v pokynech na cestu.
2.den: Příjezd do letoviska, ubytování.
3.-11. den: Pobyt u moře, možnost fakultativních výletů.
12.den: Odevzdání ubytování, odjezd domů v podvečer.
13.den: Návrat domů ve večerních hodinách.

Celkové hodnocení hotelu

Hodnotilo

1 uživatelů

Pořadí

5. nejlépe hodnocený hotel v destinaci .

Poslední komentář

30.12.2013 | Zuzana Sečánská
Datum pobytu: 1.8.2013
Klidná a příjemná dovolená.

Nejnovější recenze

5
30.12.2013 | Zuzana Sečánská
Datum pobytu 1.8.2013
5/5 - Úžasné
Klidná a příjemná dovolená.

Chalkidiki

Chalkidiki zaujme svým tvarem – do Egejského moře vybíhají 3 poloostrovy, které připomínají prsty. Kassandra a Sithonie – zde se soustředí turistický ruch, nejvýchodnější Athos je posvátný a patří mnichům.

Sithonia

Prostřední z poloostrovů, které vám Chalkidiki nabízí, je známý svou divokou a místy až exotickou přírodou, poloprázdnými plážemi (na Sithonii si navíc můžete užívat na mnoha plážích, které jsou označeny modrou vlajkou, což je také velké plus), zvláštními písčitými útvary či útulnými malými přístavy uprostřed tichých zálivů. I zde, v tomto spíše klidném prostředí, však naleznete řadu turistických destinací, které svým servisem rozhodně v ničem nezaostávají za ostatními řeckými letovisky.

Metamorfosi

Tato malinká, ale velmi oblíbená vesnička je známá pro svůj klid a krásné přírodní pláže obklopené piniemi. Žije zde pouze 400 obyvatel, takže se jedná opravdu o klidné místo, které se dá doporučit spíše cestovatelům, kteří netouží po bujarém nočním životě a hledají na dovolené ničím nerušený klid.

Nikiti

Další malá vesnička, kde opět naleznete čisté písčité pláže, piniové háje a klid, který potěší zejména ty z vás, kteří hledáte spíše krásnou přírodu než ruch města. Tato vesnice je jednou z nejstarších na Chalkidiki , na což jsou místní obyvatelé patřičně hrdí. Můžete zde dokonce vidět tradiční řecké domky postavené z kamene.

Kassandra

Je místem rušných letovisek, plných pláží a bohatého nočního života.

Hanioti

Malá a pěkná vesnička na JV pobřeží polostrova je vhodná především pro relaxaci a odpočinek, svým zaměřením je určená hlavně rodinám s dětmi. Páry různých věkových kategorií uvítají romantické prostředí, možnost dlouhých procházek po pláži a výbornou kuchyni.

Kallithea

Živé letovisko na západním na východním pobřeží poloostrova patří k nejnavštěvovanějším a nejlépe vybaveným, nabízí dostatek zábavy a vybavení pro všechny kategorie klientů. Na své si přijdou rodiny s dětmi, ale také mladí. Pláž s pozvolným vstupem do vody, zlatým pískem a křišťálově čistou vodou, vodní sporty na pláži a široká nabídka taveren, restaurací a diskoték uspokojí každého.

Sani

Moderní letovisko na severozápadním pobřeží Kassandy. Několik kilometrů dlouhá pláž je oceněná za svou kvalitu a čistotu modrou vlajkou. Letovisko je vyhledávané mezi náročnější klientelou, hotely a bungalovy mají většinou větší počet hvězdiček, vlastní zahrady a bazény, opět nechybí široká nabídka vodních sportů, barů u pláže, noční klub a taverny.

Popis byl převzat z katalogu CK FIRO-tour

Řecko

Poloha: Řecko je kouzelná země, protkaná slunečními paprsky, prosycená vůní zrajících oliv a omývaná vlnami blankytně modrého moře. Bohové Řecko milovali a rozmazlovali. Důkazem nám jsou chrámy a mocné monumentální stavby, jež pro ně vytvořili smrtelníci jako projev úcty a vděčnosti. Řecko má velice zajímavou minulost, krásnou krajinu a pestrou kuchyni, ale samozřejmě bychom v žádném případě neměli opomenout pohostinnost místních obyvatel, jež velice přispívá k příjemné atmosféře při pobytu v Řecku. Řecko se nachází v jižní části Balkánského poloostrova. Jeho břehy jsou omývány Středozemním, Jónským a Egejským mořem. Pro tuto balkánskou zemi je charakteristická velká přírodní rozmanitost. Vysoká pohoří (Olymp - 2.917 m), úrodné nížiny a krásné ostrovy. Ostrovy tvoří přes pětinu rozlohy země. Z tisíců řeckých ostrovů a ostrůvků jich má pouze 78 více než 100 celoročních obyvatel. Několik stovek větších ostrovů se dělí do 4 souostroví: v Egejském moři se nachází Kyklády, Severní a Jižní Sporády, součástí Jižních Sporád jsou i Dodekanésy. Poslední skupina se nachází v Jónském moři, jedná se o Jónské ostrovy. Nezařazené zůstávají ostrovy v Sarónském zálivu, Évia a Kréta

Počet obyvatel: 10.000.000.

Hlavní město: Athény.

Jazyk: Řečtina.

Měna: Euro.

Ceny: Obecně platí, že v Řecku jsou ceny vyšší než u nás. V létě je však ovoce, zelenina, spotřební zboží a některé druhy potravin téměř stejně drahé jako u nás.

Popis byl převzat z katalogu CK Alexandria

Hotely Chalkidiki