Přímo u pláže | Typ pláže: písčito - oblázková

Popis

Popis hotelu Vime Gorgonia Beach Resort *****

Luxusní resort postaven na klidném místě přímo u písčito-oblázkové pláže s korálovým podložím. Ideální dovolená pro šnorchlování přímo u dvou přírodních korálových bazénů Wadi El Gimal.

Poloha

Hotelový areál je vystavěn na klidném místě, přímo u několika přírodních korálových bazénů a národního parku Rudého moře – Wadi El Gimal a nabízí tak ideální podmínky pro šnorchlování a potápění. Národní park a zároveň chráněná krajinná oblast Wadi El Gimal nabízí jedinečnou možnost pozorování vzácných druhů zvířat a rostlin. Centrum městečka Marsa Alam je vzdáleno cca 48 km. Letiště v Marsa Alam se nachází cca 120 km.

Pláž

Hotel s přátelskou atmosférou se nachází přímo u vlastní písčito-oblázkové pláže, která je cca 800 m dlouhá a má pozvolný vstup do moře s korálovým podložím (doporučujeme vhodnou obuv do vody) a je také možné využít hotelové molo. Na pláži jsou vyznačená místa pro vstup do moře. Hostům je k dispozici barový servis a sprchy. Lehátka, slunečníky a plážové osušky jsou na pláži zdarma.

Pokoje

Prakticky zařízené klimatizované pokoje mají koupelnu se sprchou a WC, vysoušeč vlasů, telefon a SAT-TV. Každý pokoj má vlastní balkon nebo terasu. Na pokoji je k dispozici bezpečnostní schránka a minibar zdarma. Na vyžádání možnost zajistit dětskou postýlku zdarma.

Stravování

All Inclusive.

www.gorgoniabeach.com

Popis

Luxusní hotel s prázdninovou atmosférou se skládá z dvaceti dvou malých jednopatrových budov citlivě zakomponovaných do stále zelené udržované zahrady. Hotelovým hostům je k dispozici recepce, tři restaurace a šest barů, kavárna, nákupní galerie, minimarket a diskotéka. Je zde také kuchyňka pro maminky na přípravu jídel pro děti. Kuchyňka je plně vybavena, má mikrovlnku a lednici. V celém areálu je jeden velký bazén pro dospělé, vnitřní bazén a bazén pro děti. Lehátka a slunečníky jsou u bazénů zdarma.

Internet

Hotel nabízí Wi-Fi připojení na recepci za poplatek. Hosté mohou využít také internetový koutek za poplatek.

Sport a zábava

Hotel pro své hosty pořádá různé animační a večerní zábavné programy. Pro děti je zde dětské hřiště. Zdarma si můžete zahrát plážový volejbal, šipky, fotbal, minigolf, basketbal, stolní tenis a nebo si zacvičit ve fitness centru. Tenis během dne a s osvětlením zdarma. Za poplatek je kulečník, masáže a sauna. Na pláži potápěčské centrum za poplatek.

ALL INCLUSIVE:

Snídaně (7.00–10.00), oběd (13.00–15.00) a večeře (19.30–21.30) formou bufetu. Snack během dne (11.30–17.00). Neomezené množství vybraných místních alkoholických a nealkoholických nápojů (9.00–1.00). Bar na pláži otevřen od 9.00 do západu slunce. 1x za pobyt možnost po předchozí rezervaci navštívit místní rybí a italskou a la carte restauraci. V hotelu platí klubový čas (+1 hodina).

Celkové hodnocení hotelu

Hodnotilo

14 uživatelů

Pořadí

10. nejlépe hodnocený hotel v destinaci .

Poslední komentář

27.3.2016 | L.B
Datum pobytu: 1.3.2016
Čtyři hvězdy by stačily.

Nejnovější recenze

5
26.9.2015 | Hanka
Datum pobytu 1.9.2015
5/5 - Úžasné
Jak už jsem zmiňovala,nebýt vstupu přes korál.podloží určitě bychom hotel rádi navštívili znovu.I když toto bylo pro nás mínus,nemohu jinak celkově hodnotit než 5*.
5
10.10.2014 | Rakub
Datum pobytu 1.9.2014
5/5 - Úžasné
Nemám ve zvyku vracet na stejné místo. Do Gorgonie se plno hostů vrací. Možná, až budu chtít příště zase vypadnout někam za úžasným šnorchlováním, skvělým počasím a hotelovým areálem, u kterého hledat chyby dá docela práci, vrátím se do Gorgonie i já. Cesta z letiště trvá 1,5 až 2 hodiny v závislosti na tom, kolik hotelů autobus ještě objíždí. Není to nic, co by mělo být nějaký větší problém. Cesta podél moře, členitou pouští rychle utíká. Nedoporučuji pro ty, kdo neradi šnorchlují, pro rodiny s malými dětmi a pro ty, co chtějí "línější dovolenou". Všichni ostatní budou nadšení! Naopak hotel, kde bylo cca 5 dětí, osazenstvo vesměs italsko-německo-české národnosti bylo nesmírně klidné a tiché, žádný hlasitý zvuk, řev.
5
13.8.2014 | Jana aFrantišek
Datum pobytu 1.7.2014
5/5 - Úžasné
Měli jsme dovolenou na 12 dní a pocelou dobu jsme byli spokojeni.můžu tento hotel doporučit.Hlavně že jsme si odpočinuli a to je důležitě.

Marsa Alam

Marsa Alam se nachází na spojnici pobřeží Rudého moře a silnice, která vede k pobřeží Edfu, vzdáleného 230 km. Tato silnice, vystavěná pravděpodobně Ptolemaiem II. prochází několika historicky zajímavými místy, kde staří Egypťané dolovali většinu svého zlata.

Přímo u silnice se nachází 2 oblasti – Wadi Barmiya a Wadi Miya, kde nechal, mimo jiných, vystavět chrám také Seti I. Podél této silnice lze také najít několik míst s nápisy ve skalách, zobrazující zvířata (také např. žirafy), dobytek, ale také scény z lovu apod. S postupným rozšiřováním silnice (zatím je pro turisty uzavřena), však budou mnohé tyto poklady navždy ztraceny.

Zatímco tedy tato oblast sloužila jako zdroj zlata, silnice samostatná byla důležitou obchodní cestou mezi údolím Nilu a pobřežím Rudého moře. Obrovskými přednostmi tohoto místa jsou však především překrásné korálové útesy, čisté moře a úchvatné východy slunce. Neustále jsou objevovány nové oblasti pro potápění i šnorchlování. Za mnohé jmenujme např. Elphinstone, Daedalus Reef, Zabargat nebo delfíní zátoku, které je ideální i pro šnorchlování.

,,Popisek byl převzat z katalogu CK Firo Tour,,

Egypt

Poloha: Egypt, země faraónů, pyramid, země životodárné řeky Nil, krásného Rudého moře plného korálových útesů, rozkládající se mezi Středozemním a Rudým mořem na pomezí Afriky a Asie na ploše 1.001.450 km2. Země, kde díky úrodným záplavám řeky Nil (druhá nejdelší řeka na světě, 6671 km) vznikla jedna z nejstarších civilizací na světě, kde dnes žije jen v hlavním městě v Káhiře (Al-Qahirah) více jak 17 miliónů obyvatel z celkových 70. Většinu území Egypta tvoří poušť. Kromě okolí Nilu, kde žije nejvíce obyvatel, vznikla mnohá přímořská letoviska, která lákají své návštěvníky novými hotely, skvělými službami a především krásným koupáním. Egyptská arabská republika se rozkládá v severovýchodní Africe u pobřeží Středozemního a Rudého moře a na Sinajském poloostrově. Značnou část území zaujímají pouště Sahara a Libyjská poušť s pánvemi a oázami, na jihozápadě s horskými masivy. Východně od údolí Nilu se pak nachází Arabská poušť, která je při pobřeží Rudého moře skalnatá a hornatá, podobně jako Sinajský poloostrov. Ve vnitrozemí je podnebí subtropické s velkými výkyvy teplot, na severním pobřeží kontinentální. V Egyptě je velmi příjemné klima od října do konce června, naopak v letních měsících (červenec až první polovina září) teploty vystupují na 40 °C, v jižních oblastech až na 50 °C. Jediným stálým tokem je Nil, řada dalších údolí obsahuje vodu jen v období dešťů. Pouště jsou bez rostlinstva, místy křovité nebo travnaté, podél Nilu roste subtropické rostlinstvo. K nejpřitažlivějším pamětihodnostem patří pyramidy a Sfinga.

Jazyk: Mluví se arabsky, domluvíte se však i anglicky, rusky, francouzsky a v některých obchodech se akceptuje i němčina.

Měna: Měna je egyptská libra (EGP) = 100 piastrů. Do Egypta je možno vyvážet jakoukoliv volně směnitelnou měnu v jakémkoliv množství. V hotelích a některých obchodech lze platit bez problémů cestovními šeky a eurošeky a rovněž platebními kartami. To ale neplatí na tržištích ani na výletních lodích po Nilu, kde se platí výhradně hotovými penězi. Peníze lze měnit v hotelích, směnárnách nebo v bankách bez poplatku za výměnu. Banky jsou otevřeny od pondělí do pátku od 8:30 do 14:00 hodin.

Ceny: Ceny v restauračních zařízeních se liší v závislosti na jejich kvalitě. Ceny jídel v restauracích nedosahují cenové hladiny obvyklé ve světě. Turisté se nejčastěji stravují v husté síti bister a restaurací, kde cena jídla pro čtyři osoby nepřesáhne 25 USD. Je třeba vždy klást důraz na hygienickou úroveň stravovacího zařízení. Pro evropského strávníka je nevhodná konzumace ovoce, které nelze bezpečně omýt, tepelně nezpracované zeleniny, pouličně prodávané zmrzliny a vody z veřejného vodovodního řadu. Pijte pouze kupovanou balenou chlazenou vodu. Nakupovat lze v supermarketech nebo na tržištích. K těm neodmyslitelně patří pověstné smlouvání.

Poznámka: V arabských zemích je zvykem věnovat za poskytnuté služby spropitné. Tzv. „bakšišné“ je v Egyptě nepsaným zákonem a záležitostí zcela nevyhnutelnou. Bakšišné tvoří tedy povinný příplatek k zájezdu. Jeho výše je uvedena v ceníku. Bakšišné, které platíte je rozdělováno zahraničním partnerem mezi personál hotelů a letiště či mezi řidiče. Bakšišné se inkasuje po příletu do Egypta zahraničním partnerem CK Alexandria. Vzhledem k místní mentalitě však můžete očekávat, že po vás bude personál hotelů za různé služby požadovat další mírné spropitné. Očkování a lékař: Očkování není povinné ani nutné. Cizincům jsou v EAR doporučovány služby soukromých nemocnic, které jsou sice stále podstatně nákladnější, avšak péče a služby jsou na mnohem vyšší úrovni než ve státních zařízeních. Zacházení s pacienty je na soukromých klinikách lépe organizováno a je rovněž zajištěna pooperační péče mnohem vyššího standardu než ve státních nemocnicích. Doprava: Po Egyptě funguje autobusová doprava klimatizovanými autobusy, v Káhiře lze ale také využít podzemní dráhu - metro, kterým se cestuje rychle a bezpečně. Hojně jsou rozšířeny ale i půjčovny automobilů, kde lze po předložení řidičského oprávnění a po vyřízení dalších formalit zapůjčit automobil. Co na sebe: V letních měsících, vyžaduje podnebí lehké bavlněné oblečení, klobouk se širokou střechou a sluneční brýle. V zimě může být v noci překvapivé chladno, přibalte si proto teplé svetry nebo plášť. Pro večery v poušti je nutné teplé oblečení po celý rok. Některé hotely a restaurace vyžadují, aby páni měli na sobě sako a dlouhé kalhoty. Do mešity není povolen vstup v krátkých kalhotách ani mužům, ani ženám. Ženy by na sobě měly mít delší šaty s rukávy, páni dlouhé kalhoty a sportovní košili. Plánujete-li cestu na horu Sinaj, vezměte si pevné boty a velmi teplé oblečení. Časový posun: Časový posun je v Egyptě o 1 hodinu více oproti České republice. Co je zakázáno: Do Egypta je zakázán dovoz potravin, alkoholu, pornografie, zbraní a všech druhů drog. Je nutno připomenout, že je striktně zakázán vývoz památek a zlata v nezpracované podobě. Kromě toho zvláště drogy (i ve velmi malém množství) jsou velmi pozorně sledovanou položkou. Postihy za prodej a přechovávání drog jsou přísné a pohybují se řádově v desítkách let odnětí svobody. Za nedovolené držení drog může být udělen i trest smrti.

Popis byl převzat z katalogu CK Alexandria

Vime Gorgonia Beach Resort *****

Doprava
Termín
Dní
Strava
Cena za dospělou osobu
Letecky
Vídeň
So 1.10 – So 8.10.2016
3 lôžková izba
8 dní
all inclusive
808 Eur
Letecky
Vídeň
So 8.10 – So 15.10.2016
3 lôžková izba
8 dní
all inclusive
768 Eur
Letecky
Vídeň
So 15.10 – So 22.10.2016
3 lôžková izba
8 dní
all inclusive
796 Eur
Letecky
Vídeň
Čt 20.10 – Čt 3.11.2016
3 lôžková izba
15 dní
all inclusive
1 099 Eur
Letecky
Vídeň
So 22.10 – So 29.10.2016
3 lôžková izba
8 dní
all inclusive
886 Eur
Letecky
Vídeň
So 22.10 – So 5.11.2016
3 lôžková izba
15 dní
all inclusive
1 177 Eur
Letecky
Vídeň
So 29.10 – So 5.11.2016
3 lôžková izba
8 dní
all inclusive
1 040 Eur
Letecky
Vídeň
Čt 3.11 – Čt 10.11.2016
3 lôžková izba Promo
8 dní
all inclusive
865 Eur
Letecky
Vídeň
So 5.11 – So 12.11.2016
3 lôžková izba s výhľadom na more
8 dní
all inclusive
745 Eur
Letecky
Vídeň
Čt 24.11 – Čt 1.12.2016
3 lôžková izba Promo
8 dní
all inclusive
702 Eur
LM | Po slevě 11%
Letecky
Vídeň
Čt 24.11 – Čt 8.12.2016
3 lôžková izba Promo
15 dní
all inclusive
838 Eur
LM | Po slevě 10%
Letecky
Vídeň
So 26.11 – So 3.12.2016
3 lôžková izba Promo
8 dní
all inclusive
582 Eur
Po slevě 5%
Letecky
Vídeň
Čt 1.12 – Čt 8.12.2016
3 lôžková izba Promo
8 dní
all inclusive
602 Eur
Po slevě 13%
Letecky
Vídeň
Čt 1.12 – Čt 15.12.2016
3 lôžková izba Promo
15 dní
all inclusive
783 Eur
Po slevě 11%
Letecky
Vídeň
So 3.12 – So 10.12.2016
3 lôžková izba Promo
8 dní
all inclusive
502 Eur
Po slevě 6%
Letecky
Vídeň
So 3.12 – So 17.12.2016
3 lôžková izba Promo
15 dní
all inclusive
683 Eur
Letecky
Vídeň
Čt 8.12 – Čt 15.12.2016
3 lôžková izba Promo
8 dní
all inclusive
602 Eur
Po slevě 13%
Letecky
Vídeň
Čt 8.12 – Čt 22.12.2016
3 lôžková izba Promo
15 dní
all inclusive
783 Eur
Po slevě 12%
Letecky
Vídeň
So 10.12 – So 17.12.2016
3 lôžková izba Promo
8 dní
all inclusive
502 Eur
Po slevě 6%
Letecky
Vídeň
So 10.12 – So 24.12.2016
3 lôžková izba Promo
15 dní
all inclusive
683 Eur
Letecky
Vídeň
Čt 15.12 – Čt 22.12.2016
3 lôžková izba Promo
8 dní
all inclusive
625 Eur
Po slevě 15%
Letecky
Vídeň
Čt 15.12 – Čt 29.12.2016
3 lôžková izba Promo
15 dní
all inclusive
1 064 Eur
Po slevě 7%
Letecky
Vídeň
So 17.12 – So 24.12.2016
3 lôžková izba Promo
8 dní
all inclusive
525 Eur
Po slevě 5%
Letecky
Vídeň
So 17.12 – So 31.12.2016
3 lôžková izba Promo
15 dní
all inclusive
951 Eur
Letecky
Vídeň
Čt 22.12 – Čt 29.12.2016
3 lôžková izba Promo
8 dní
all inclusive
984 Eur