Přímo u pláže | Typ pláže: písčito - oblázková

Popis

Popis hotelu Vime Gorgonia Beach Resort *****

Prehľad

Poloha:
Architektonicky čisto pôsobiaci päťhviezdičkový rezort Gorgonia Beach, slávnostne otvorený v auguste 2008 sa nachádza asi 48 km južne od mesta Marsa Alam v blízkosti vstupu do národného parku Wadi Gamal, priamo na pláži. Od medzinárodného letiska Marsa Alam je vzdialený 120 km.

Popis:
Hotelový komplex ponúka svojim hosťom bazény, ktoré pokrývajú plochu 3000m2 (detský bazén, v zimnom období vyhrievaný bazén, hlavný bazén a bazén s jakuzzi, ktorý je ideálny na relax), ďalej je hosťom k dispozícii vstupná hala s recepciou, niekoľko reštaurácií, barov, typický berberský stan v blízkosti pláže, služby lekára, kaderníka, zmenárenské služby, nákupné centrum, amfiteáter, internetový kútik – Wifi je v celom areáli za poplatok, herňa, aerobik, vodná gymnastika, šípky, basketbal, tenis, fitness, volejbal, stolný tenis, diskotéka, za poplatok sauna, masáže a potápačské centrum. Pre najmenších je k dispozícii miniklub a animačné programy.

Izby

Príjemne zariadené klimatizované dvojlôžkové izby s možnosťou dvoch prísteliek sú vybavené kúpeľnou/WC a sušičom vlasov, televízorom, telefónom, minibarom, trezorom a balkónom alebo terasou.

Šport

Bez poplatku môžu hostia využiť volejbal, aerobic, stolný tennis, či denné a večerné show a živú hudbu. Za poplatok sú jazda na koni, potápanie, požičovňa bicyklov alebo masáže.

Pre deti

K dispozícii je Mini Club pre deti vo veku 4-12 rokov a detské ihrisko. Stráženie detí je za príplatok.

Stravovanie

All inclusive – raňajky, obedy a večere formou bufetu, ľahké občerstvenie počas dňa, káva, čaj a koláče v poobedňajších hodinách, miestne alkoholické a nealkoholické nápoje vo vybraných baroch.

Celkové hodnocení hotelu

4/5 - Skvělé

Hodnotilo

28 uživatelů

Pořadí

10. nejlépe hodnocený hotel v destinaci .

Poslední komentář

27.3.2016 | L.B
Datum pobytu: 1.3.2016
Čtyři hvězdy by stačily.

Nejnovější recenze

5
26.9.2015 | Hanka
Datum pobytu 1.9.2015
5/5 - Úžasné
Jak už jsem zmiňovala,nebýt vstupu přes korál.podloží určitě bychom hotel rádi navštívili znovu.I když toto bylo pro nás mínus,nemohu jinak celkově hodnotit než 5*.
5
10.10.2014 | Rakub
Datum pobytu 1.9.2014
5/5 - Úžasné
Nemám ve zvyku vracet na stejné místo. Do Gorgonie se plno hostů vrací. Možná, až budu chtít příště zase vypadnout někam za úžasným šnorchlováním, skvělým počasím a hotelovým areálem, u kterého hledat chyby dá docela práci, vrátím se do Gorgonie i já. Cesta z letiště trvá 1,5 až 2 hodiny v závislosti na tom, kolik hotelů autobus ještě objíždí. Není to nic, co by mělo být nějaký větší problém. Cesta podél moře, členitou pouští rychle utíká. Nedoporučuji pro ty, kdo neradi šnorchlují, pro rodiny s malými dětmi a pro ty, co chtějí "línější dovolenou". Všichni ostatní budou nadšení! Naopak hotel, kde bylo cca 5 dětí, osazenstvo vesměs italsko-německo-české národnosti bylo nesmírně klidné a tiché, žádný hlasitý zvuk, řev.
5
13.8.2014 | Jana aFrantišek
Datum pobytu 1.7.2014
5/5 - Úžasné
Měli jsme dovolenou na 12 dní a pocelou dobu jsme byli spokojeni.můžu tento hotel doporučit.Hlavně že jsme si odpočinuli a to je důležitě.

Marsa Alam

Marsa Alam se nachází na spojnici pobřeží Rudého moře a silnice, která vede k pobřeží Edfu, vzdáleného 230 km. Tato silnice, vystavěná pravděpodobně Ptolemaiem II. prochází několika historicky zajímavými místy, kde staří Egypťané dolovali většinu svého zlata.

Přímo u silnice se nachází 2 oblasti – Wadi Barmiya a Wadi Miya, kde nechal, mimo jiných, vystavět chrám také Seti I. Podél této silnice lze také najít několik míst s nápisy ve skalách, zobrazující zvířata (také např. žirafy), dobytek, ale také scény z lovu apod. S postupným rozšiřováním silnice (zatím je pro turisty uzavřena), však budou mnohé tyto poklady navždy ztraceny.

Zatímco tedy tato oblast sloužila jako zdroj zlata, silnice samostatná byla důležitou obchodní cestou mezi údolím Nilu a pobřežím Rudého moře. Obrovskými přednostmi tohoto místa jsou však především překrásné korálové útesy, čisté moře a úchvatné východy slunce. Neustále jsou objevovány nové oblasti pro potápění i šnorchlování. Za mnohé jmenujme např. Elphinstone, Daedalus Reef, Zabargat nebo delfíní zátoku, které je ideální i pro šnorchlování.

,,Popisek byl převzat z katalogu CK Firo Tour,,

Egypt

Poloha: Egypt, země faraónů, pyramid, země životodárné řeky Nil, krásného Rudého moře plného korálových útesů, rozkládající se mezi Středozemním a Rudým mořem na pomezí Afriky a Asie na ploše 1.001.450 km2. Země, kde díky úrodným záplavám řeky Nil (druhá nejdelší řeka na světě, 6671 km) vznikla jedna z nejstarších civilizací na světě, kde dnes žije jen v hlavním městě v Káhiře (Al-Qahirah) více jak 17 miliónů obyvatel z celkových 70. Většinu území Egypta tvoří poušť. Kromě okolí Nilu, kde žije nejvíce obyvatel, vznikla mnohá přímořská letoviska, která lákají své návštěvníky novými hotely, skvělými službami a především krásným koupáním. Egyptská arabská republika se rozkládá v severovýchodní Africe u pobřeží Středozemního a Rudého moře a na Sinajském poloostrově. Značnou část území zaujímají pouště Sahara a Libyjská poušť s pánvemi a oázami, na jihozápadě s horskými masivy. Východně od údolí Nilu se pak nachází Arabská poušť, která je při pobřeží Rudého moře skalnatá a hornatá, podobně jako Sinajský poloostrov. Ve vnitrozemí je podnebí subtropické s velkými výkyvy teplot, na severním pobřeží kontinentální. V Egyptě je velmi příjemné klima od října do konce června, naopak v letních měsících (červenec až první polovina září) teploty vystupují na 40 °C, v jižních oblastech až na 50 °C. Jediným stálým tokem je Nil, řada dalších údolí obsahuje vodu jen v období dešťů. Pouště jsou bez rostlinstva, místy křovité nebo travnaté, podél Nilu roste subtropické rostlinstvo. K nejpřitažlivějším pamětihodnostem patří pyramidy a Sfinga.

Jazyk: Mluví se arabsky, domluvíte se však i anglicky, rusky, francouzsky a v některých obchodech se akceptuje i němčina.

Měna: Měna je egyptská libra (EGP) = 100 piastrů. Do Egypta je možno vyvážet jakoukoliv volně směnitelnou měnu v jakémkoliv množství. V hotelích a některých obchodech lze platit bez problémů cestovními šeky a eurošeky a rovněž platebními kartami. To ale neplatí na tržištích ani na výletních lodích po Nilu, kde se platí výhradně hotovými penězi. Peníze lze měnit v hotelích, směnárnách nebo v bankách bez poplatku za výměnu. Banky jsou otevřeny od pondělí do pátku od 8:30 do 14:00 hodin.

Ceny: Ceny v restauračních zařízeních se liší v závislosti na jejich kvalitě. Ceny jídel v restauracích nedosahují cenové hladiny obvyklé ve světě. Turisté se nejčastěji stravují v husté síti bister a restaurací, kde cena jídla pro čtyři osoby nepřesáhne 25 USD. Je třeba vždy klást důraz na hygienickou úroveň stravovacího zařízení. Pro evropského strávníka je nevhodná konzumace ovoce, které nelze bezpečně omýt, tepelně nezpracované zeleniny, pouličně prodávané zmrzliny a vody z veřejného vodovodního řadu. Pijte pouze kupovanou balenou chlazenou vodu. Nakupovat lze v supermarketech nebo na tržištích. K těm neodmyslitelně patří pověstné smlouvání.

Poznámka: V arabských zemích je zvykem věnovat za poskytnuté služby spropitné. Tzv. „bakšišné“ je v Egyptě nepsaným zákonem a záležitostí zcela nevyhnutelnou. Bakšišné tvoří tedy povinný příplatek k zájezdu. Jeho výše je uvedena v ceníku. Bakšišné, které platíte je rozdělováno zahraničním partnerem mezi personál hotelů a letiště či mezi řidiče. Bakšišné se inkasuje po příletu do Egypta zahraničním partnerem CK Alexandria. Vzhledem k místní mentalitě však můžete očekávat, že po vás bude personál hotelů za různé služby požadovat další mírné spropitné. Očkování a lékař: Očkování není povinné ani nutné. Cizincům jsou v EAR doporučovány služby soukromých nemocnic, které jsou sice stále podstatně nákladnější, avšak péče a služby jsou na mnohem vyšší úrovni než ve státních zařízeních. Zacházení s pacienty je na soukromých klinikách lépe organizováno a je rovněž zajištěna pooperační péče mnohem vyššího standardu než ve státních nemocnicích. Doprava: Po Egyptě funguje autobusová doprava klimatizovanými autobusy, v Káhiře lze ale také využít podzemní dráhu - metro, kterým se cestuje rychle a bezpečně. Hojně jsou rozšířeny ale i půjčovny automobilů, kde lze po předložení řidičského oprávnění a po vyřízení dalších formalit zapůjčit automobil. Co na sebe: V letních měsících, vyžaduje podnebí lehké bavlněné oblečení, klobouk se širokou střechou a sluneční brýle. V zimě může být v noci překvapivé chladno, přibalte si proto teplé svetry nebo plášť. Pro večery v poušti je nutné teplé oblečení po celý rok. Některé hotely a restaurace vyžadují, aby páni měli na sobě sako a dlouhé kalhoty. Do mešity není povolen vstup v krátkých kalhotách ani mužům, ani ženám. Ženy by na sobě měly mít delší šaty s rukávy, páni dlouhé kalhoty a sportovní košili. Plánujete-li cestu na horu Sinaj, vezměte si pevné boty a velmi teplé oblečení. Časový posun: Časový posun je v Egyptě o 1 hodinu více oproti České republice. Co je zakázáno: Do Egypta je zakázán dovoz potravin, alkoholu, pornografie, zbraní a všech druhů drog. Je nutno připomenout, že je striktně zakázán vývoz památek a zlata v nezpracované podobě. Kromě toho zvláště drogy (i ve velmi malém množství) jsou velmi pozorně sledovanou položkou. Postihy za prodej a přechovávání drog jsou přísné a pohybují se řádově v desítkách let odnětí svobody. Za nedovolené držení drog může být udělen i trest smrti.

Popis byl převzat z katalogu CK Alexandria

Vime Gorgonia Beach Resort *****

Doprava
Termín
Dní
Strava
Cena za dospělou osobu
Letecky
Vídeň
So 10.9 – So 17.9.2016
3 lôžková izba
8 dní
all inclusive
811 Eur
Letecky
Vídeň
So 10.9 – So 24.9.2016
3 lôžková izba
15 dní
all inclusive
1 070 Eur
Letecky
Vídeň
So 17.9 – So 24.9.2016
3 lôžková izba
8 dní
all inclusive
808 Eur
Letecky
Vídeň
So 17.9 – So 1.10.2016
3 lôžková izba
15 dní
all inclusive
1 067 Eur
Letecky
Vídeň
So 24.9 – So 1.10.2016
3 lôžková izba
8 dní
all inclusive
808 Eur
Letecky
Vídeň
So 24.9 – So 8.10.2016
3 lôžková izba
15 dní
all inclusive
1 067 Eur
Letecky
Vídeň
So 1.10 – So 8.10.2016
3 lôžková izba
8 dní
all inclusive
808 Eur
Letecky
Vídeň
So 1.10 – So 15.10.2016
3 lôžková izba
15 dní
all inclusive
1 067 Eur
Letecky
Vídeň
So 8.10 – So 15.10.2016
3 lôžková izba
8 dní
all inclusive
768 Eur
Letecky
Vídeň
So 8.10 – So 22.10.2016
3 lôžková izba
15 dní
all inclusive
1 015 Eur
LM | Po slevě 6%
Letecky
Vídeň
So 15.10 – So 22.10.2016
3 lôžková izba
8 dní
all inclusive
796 Eur
Letecky
Vídeň
So 15.10 – So 29.10.2016
3 lôžková izba
15 dní
all inclusive
1 043 Eur
LM | Po slevě 7%
Letecky
Vídeň
Čt 20.10 – Čt 3.11.2016
3 lôžková izba
15 dní
all inclusive
1 099 Eur
Letecky
Vídeň
So 22.10 – So 29.10.2016
3 lôžková izba
8 dní
all inclusive
886 Eur
Letecky
Vídeň
So 22.10 – So 5.11.2016
3 lôžková izba
15 dní
all inclusive
1 177 Eur
Letecky
Vídeň
Čt 27.10 – Čt 3.11.2016
3 lôžková izba
8 dní
all inclusive
832 Eur
Letecky
Vídeň
Čt 27.10 – Čt 10.11.2016
3 lôžková izba
15 dní
all inclusive
1 135 Eur
Letecky
Vídeň
So 29.10 – So 5.11.2016
3 lôžková izba
8 dní
all inclusive
740 Eur
Letecky
Vídeň
So 29.10 – So 12.11.2016
3 lôžková izba
15 dní
all inclusive
1 034 Eur
Letecky
Vídeň
Čt 3.11 – Čt 10.11.2016
3 lôžková izba Promo
8 dní
all inclusive
845 Eur
Letecky
Vídeň
Čt 3.11 – Čt 17.11.2016
3 lôžková izba
15 dní
all inclusive
1 119 Eur
Letecky
Vídeň
So 5.11 – So 12.11.2016
3 lôžková izba
8 dní
all inclusive
704 Eur
Letecky
Vídeň
So 5.11 – So 19.11.2016
3 lôžková izba
15 dní
all inclusive
954 Eur
Letecky
Vídeň
Čt 10.11 – Čt 17.11.2016
3 lôžková izba
8 dní
all inclusive
774 Eur
Letecky
Vídeň
Čt 10.11 – Čt 24.11.2016
3 lôžková izba
15 dní
all inclusive
1 024 Eur