Přímo u pláže | Typ pláže: písčito - oblázková

Popis

Popis hotelu Vime Gorgonia Beach Resort *****

Poloha
 • Klidné místo
 • Přímo u několika přírodních lagun a národního parku Wadi El Gimal
 • Nejbližší nákupní možnosti, restaurace a kavárny jsou přímo v areálu hotelu
 • Letiště Marsa Alam cca 120 km
Pláž
 • Písčito-oblázková, cca 800 m dlouhá, pláž má pozvolný vstup s korálovým podložím a leží přímo u hotelu (doporučujeme obuv do vody)
 • Pro vstup možnost využít molo
 • Bar, sprchy a WC
 • Plážové osušky zdarma
Ubytování
 • Standardní pokoj
 • Individuální klimatizace
 • Koupelna se sprchou nebo vanou, WC, vysoušeč vlasů
 • Telefon, SAT-TV
 • Koutek k posezení
 • Minibar zdarma
 • Bezpečnostní schránka zdarma
 • Balkon nebo terasa
 • Děts. postýlka na vyžádání zdarma
 • Pokoj s výhledem na moře
Popis
 • Recepce, bankomat
 • 3 restaurace a 6 barů, kavárna
 • Nákupní galerie, minimarket 
 • Diskotéka, kadeřnictví, fitness centrum, wellness
 • 3 bazény a bazén pro děti 
 • Lehátka a slunečníky u bazénů zdarma
Internet
 • Wi-Fi ve všech veřejných prostorách za poplatek
 • Internetový koutek za poplatek
Sport a zábava
 • Zdarma: animační programy, dětské hřiště, volejbal, basketbal, šipky, stolní tenis, fitness, fotbal, tenis
 • Za poplatek: služby wellness centra, sauna, masáže, parní lázně, potápění, kulečník
Stravování
 • All Inclusive: snídaně, oběd a večeře formou bufetu, pozdní snídaně, snacky a občerstvení, neomezené množství místních vybraných alko a nealko nápojů (9.00-24.00), 1x za pobyt možnost po předchozí rezervaci navštívit a la carte restauraci

Celkové hodnocení hotelu

Hodnotilo

14 uživatelů

Pořadí

10. nejlépe hodnocený hotel v destinaci .

Poslední komentář

27.3.2016 | L.B
Datum pobytu: 1.3.2016
Čtyři hvězdy by stačily.

Nejnovější recenze

5
26.9.2015 | Hanka
Datum pobytu 1.9.2015
5/5 - Úžasné
Jak už jsem zmiňovala,nebýt vstupu přes korál.podloží určitě bychom hotel rádi navštívili znovu.I když toto bylo pro nás mínus,nemohu jinak celkově hodnotit než 5*.
5
10.10.2014 | Rakub
Datum pobytu 1.9.2014
5/5 - Úžasné
Nemám ve zvyku vracet na stejné místo. Do Gorgonie se plno hostů vrací. Možná, až budu chtít příště zase vypadnout někam za úžasným šnorchlováním, skvělým počasím a hotelovým areálem, u kterého hledat chyby dá docela práci, vrátím se do Gorgonie i já. Cesta z letiště trvá 1,5 až 2 hodiny v závislosti na tom, kolik hotelů autobus ještě objíždí. Není to nic, co by mělo být nějaký větší problém. Cesta podél moře, členitou pouští rychle utíká. Nedoporučuji pro ty, kdo neradi šnorchlují, pro rodiny s malými dětmi a pro ty, co chtějí "línější dovolenou". Všichni ostatní budou nadšení! Naopak hotel, kde bylo cca 5 dětí, osazenstvo vesměs italsko-německo-české národnosti bylo nesmírně klidné a tiché, žádný hlasitý zvuk, řev.
5
13.8.2014 | Jana aFrantišek
Datum pobytu 1.7.2014
5/5 - Úžasné
Měli jsme dovolenou na 12 dní a pocelou dobu jsme byli spokojeni.můžu tento hotel doporučit.Hlavně že jsme si odpočinuli a to je důležitě.

Marsa Alam

Marsa Alam se nachází na spojnici pobřeží Rudého moře a silnice, která vede k pobřeží Edfu, vzdáleného 230 km. Tato silnice, vystavěná pravděpodobně Ptolemaiem II. prochází několika historicky zajímavými místy, kde staří Egypťané dolovali většinu svého zlata.

Přímo u silnice se nachází 2 oblasti – Wadi Barmiya a Wadi Miya, kde nechal, mimo jiných, vystavět chrám také Seti I. Podél této silnice lze také najít několik míst s nápisy ve skalách, zobrazující zvířata (také např. žirafy), dobytek, ale také scény z lovu apod. S postupným rozšiřováním silnice (zatím je pro turisty uzavřena), však budou mnohé tyto poklady navždy ztraceny.

Zatímco tedy tato oblast sloužila jako zdroj zlata, silnice samostatná byla důležitou obchodní cestou mezi údolím Nilu a pobřežím Rudého moře. Obrovskými přednostmi tohoto místa jsou však především překrásné korálové útesy, čisté moře a úchvatné východy slunce. Neustále jsou objevovány nové oblasti pro potápění i šnorchlování. Za mnohé jmenujme např. Elphinstone, Daedalus Reef, Zabargat nebo delfíní zátoku, které je ideální i pro šnorchlování.

"Popisek byl převzat z katalogu CK Firo Tour"

Egypt

Poloha: Egypt, země faraónů, pyramid, země životodárné řeky Nil, krásného Rudého moře plného korálových útesů, rozkládající se mezi Středozemním a Rudým mořem na pomezí Afriky a Asie na ploše 1.001.450 km2. Země, kde díky úrodným záplavám řeky Nil (druhá nejdelší řeka na světě, 6671 km) vznikla jedna z nejstarších civilizací na světě, kde dnes žije jen v hlavním městě v Káhiře (Al-Qahirah) více jak 17 miliónů obyvatel z celkových 70. Většinu území Egypta tvoří poušť. Kromě okolí Nilu, kde žije nejvíce obyvatel, vznikla mnohá přímořská letoviska, která lákají své návštěvníky novými hotely, skvělými službami a především krásným koupáním. Egyptská arabská republika se rozkládá v severovýchodní Africe u pobřeží Středozemního a Rudého moře a na Sinajském poloostrově. Značnou část území zaujímají pouště Sahara a Libyjská poušť s pánvemi a oázami, na jihozápadě s horskými masivy. Východně od údolí Nilu se pak nachází Arabská poušť, která je při pobřeží Rudého moře skalnatá a hornatá, podobně jako Sinajský poloostrov. Ve vnitrozemí je podnebí subtropické s velkými výkyvy teplot, na severním pobřeží kontinentální. V Egyptě je velmi příjemné klima od října do konce června, naopak v letních měsících (červenec až první polovina září) teploty vystupují na 40 °C, v jižních oblastech až na 50 °C. Jediným stálým tokem je Nil, řada dalších údolí obsahuje vodu jen v období dešťů. Pouště jsou bez rostlinstva, místy křovité nebo travnaté, podél Nilu roste subtropické rostlinstvo. K nejpřitažlivějším pamětihodnostem patří pyramidy a Sfinga.

Jazyk: Mluví se arabsky, domluvíte se však i anglicky, rusky, francouzsky a v některých obchodech se akceptuje i němčina.

Měna: Měna je egyptská libra (EGP) = 100 piastrů. Do Egypta je možno vyvážet jakoukoliv volně směnitelnou měnu v jakémkoliv množství. V hotelích a některých obchodech lze platit bez problémů cestovními šeky a eurošeky a rovněž platebními kartami. To ale neplatí na tržištích ani na výletních lodích po Nilu, kde se platí výhradně hotovými penězi. Peníze lze měnit v hotelích, směnárnách nebo v bankách bez poplatku za výměnu. Banky jsou otevřeny od pondělí do pátku od 8:30 do 14:00 hodin.

Ceny: Ceny v restauračních zařízeních se liší v závislosti na jejich kvalitě. Ceny jídel v restauracích nedosahují cenové hladiny obvyklé ve světě. Turisté se nejčastěji stravují v husté síti bister a restaurací, kde cena jídla pro čtyři osoby nepřesáhne 25 USD. Je třeba vždy klást důraz na hygienickou úroveň stravovacího zařízení. Pro evropského strávníka je nevhodná konzumace ovoce, které nelze bezpečně omýt, tepelně nezpracované zeleniny, pouličně prodávané zmrzliny a vody z veřejného vodovodního řadu. Pijte pouze kupovanou balenou chlazenou vodu. Nakupovat lze v supermarketech nebo na tržištích. K těm neodmyslitelně patří pověstné smlouvání.

Poznámka: V arabských zemích je zvykem věnovat za poskytnuté služby spropitné. Tzv. „bakšišné“ je v Egyptě nepsaným zákonem a záležitostí zcela nevyhnutelnou. Bakšišné tvoří tedy povinný příplatek k zájezdu. Jeho výše je uvedena v ceníku. Bakšišné, které platíte je rozdělováno zahraničním partnerem mezi personál hotelů a letiště či mezi řidiče. Bakšišné se inkasuje po příletu do Egypta zahraničním partnerem CK Alexandria. Vzhledem k místní mentalitě však můžete očekávat, že po vás bude personál hotelů za různé služby požadovat další mírné spropitné. Očkování a lékař: Očkování není povinné ani nutné. Cizincům jsou v EAR doporučovány služby soukromých nemocnic, které jsou sice stále podstatně nákladnější, avšak péče a služby jsou na mnohem vyšší úrovni než ve státních zařízeních. Zacházení s pacienty je na soukromých klinikách lépe organizováno a je rovněž zajištěna pooperační péče mnohem vyššího standardu než ve státních nemocnicích. Doprava: Po Egyptě funguje autobusová doprava klimatizovanými autobusy, v Káhiře lze ale také využít podzemní dráhu - metro, kterým se cestuje rychle a bezpečně. Hojně jsou rozšířeny ale i půjčovny automobilů, kde lze po předložení řidičského oprávnění a po vyřízení dalších formalit zapůjčit automobil. Co na sebe: V letních měsících, vyžaduje podnebí lehké bavlněné oblečení, klobouk se širokou střechou a sluneční brýle. V zimě může být v noci překvapivé chladno, přibalte si proto teplé svetry nebo plášť. Pro večery v poušti je nutné teplé oblečení po celý rok. Některé hotely a restaurace vyžadují, aby páni měli na sobě sako a dlouhé kalhoty. Do mešity není povolen vstup v krátkých kalhotách ani mužům, ani ženám. Ženy by na sobě měly mít delší šaty s rukávy, páni dlouhé kalhoty a sportovní košili. Plánujete-li cestu na horu Sinaj, vezměte si pevné boty a velmi teplé oblečení. Časový posun: Časový posun je v Egyptě o 1 hodinu více oproti České republice. Co je zakázáno: Do Egypta je zakázán dovoz potravin, alkoholu, pornografie, zbraní a všech druhů drog. Je nutno připomenout, že je striktně zakázán vývoz památek a zlata v nezpracované podobě. Kromě toho zvláště drogy (i ve velmi malém množství) jsou velmi pozorně sledovanou položkou. Postihy za prodej a přechovávání drog jsou přísné a pohybují se řádově v desítkách let odnětí svobody. Za nedovolené držení drog může být udělen i trest smrti.

Popis byl převzat z katalogu CK Alexandria

Vime Gorgonia Beach Resort *****

Doprava
Termín
Dní
Strava
Cena za dospělou osobu
Letecky
Vídeň
Čt 6.7 – Čt 13.7.2017
3 lôžková izba
8 dní
all inclusive
614 EUR
LM | Po slevě 10%
Letecky
Praha
So 8.7 – So 15.7.2017
jednolôžková izba
8 dní
all inclusive
825 EUR
Letecky
Vídeň
So 8.7 – So 15.7.2017
3 lôžková izba
8 dní
all inclusive
709 EUR
LM | Po slevě 8%
Letecky
Praha
Čt 20.7 – Čt 27.7.2017
2 lůžkový pokoj STANDARD, 2 přistýlky
8 dní
all inclusive
18 590 Kč
Letecky
Vídeň
Čt 20.7 – Čt 27.7.2017
3 lôžková izba s výhľadom na more
8 dní
all inclusive
732 EUR
LM | Po slevě 9%
Letecky
Praha
Čt 20.7 – Čt 3.8.2017
2 lůžkový pokoj STANDARD, 2 přistýlky
15 dní
all inclusive
25 390 Kč
Letecky
Vídeň
Čt 20.7 – Čt 3.8.2017
2 lôžková izba s výhľadom na more
15 dní
all inclusive
1 122 EUR
LM | Po slevě 9%
Letecky
Praha
Pá 21.7 – Čt 27.7.2017
2 lůžkový pokoj STANDARD, 2 přistýlky
7 dní
all inclusive
15 990 Kč
Letecky
Linz
Pá 21.7 – Pá 28.7.2017
3 lôžková izba s výhľadom na more
8 dní
all inclusive
711 EUR
Letecky
Praha
Pá 21.7 – Čt 3.8.2017
2 lůžkový pokoj STANDARD, 2 přistýlky
14 dní
all inclusive
22 190 Kč
Letecky
Praha
Pá 21.7 – Pá 4.8.2017
2 lůžkový pokoj STANDARD, 2 přistýlky
15 dní
all inclusive
22 990 Kč
Letecky
Linz
Pá 21.7 – Pá 4.8.2017
3 lôžková izba s výhľadom na more
15 dní
all inclusive
1 083 EUR
Letecky
Praha
So 22.7 – So 29.7.2017
3 lôžková izba s výhľadom na more
8 dní
all inclusive
791 EUR
Letecky
Vídeň
So 22.7 – So 29.7.2017
3 lôžková izba s výhľadom na more
8 dní
all inclusive
826 EUR
LM | Po slevě 6%
Letecky
Praha
So 22.7 – St 2.8.2017
3 lôžková izba s výhľadom na more
12 dní
all inclusive
1 015 EUR
Letecky
Praha
So 22.7 – So 5.8.2017
3 lôžková izba s výhľadom na more
15 dní
all inclusive
1 183 EUR
Letecky
Vídeň
So 22.7 – So 5.8.2017
3 lôžková izba s výhľadom na more
15 dní
all inclusive
1 178 EUR
LM | Po slevě 8%
Letecky
Bratislava
Ne 23.7 – Ne 30.7.2017
3 lôžková izba Promo
8 dní
all inclusive
682 EUR
LM | Po slevě 7%
Letecky
Praha
Ne 23.7 – Čt 3.8.2017
2 lůžkový pokoj STANDARD, 2 přistýlky
12 dní
all inclusive
22 290 Kč
Letecky
Praha
Ne 23.7 – Pá 4.8.2017
2 lůžkový pokoj STANDARD, 2 přistýlky
13 dní
all inclusive
23 290 Kč
Letecky
Praha
Ne 23.7 – So 5.8.2017
2 lůžkový pokoj STANDARD, 2 přistýlky
14 dní
all inclusive
24 190 Kč
Letecky
Bratislava
Ne 23.7 – Ne 6.8.2017
jednolôžková izba
15 dní
all inclusive
1 395 EUR
Letecky
Praha
St 26.7 – St 2.8.2017
2 lôžková izba Promo
8 dní
all inclusive
734 EUR
Letecky
Praha
St 26.7 – Pá 4.8.2017
2 lůžkový pokoj STANDARD, 2 přistýlky
10 dní
all inclusive
20 190 Kč
Letecky
Praha
St 26.7 – So 5.8.2017
2 lůžkový pokoj STANDARD, 2 přistýlky
11 dní
all inclusive
21 090 Kč