Popis

Popis hotelu Andromeda Villas ****

Santorini je jeden z nejjižnějších ostrovů souostroví Kyklad v Egejském moři. Jeho vzdálenost od přístavu Piraeus v Athénách je 240 km, od Heraklionu na Krétě 128 km a od ostrova Rhodos 235 km. Ostrov je obvykle nazýván Santorini, ale jeho oficiální jméno je Thera a Thera se jmenuje také hlavní město stejnojmenného administrativního celku v rámci provincie Kyklady.

Nejznámější letoviska jsou Kamari a Perissa. Když plujete na tento ostrov lodí, vypadá to, jako byste přijížděli do obrovského kráteru. Mimochodem tak tomu vskutku je. Ostrov Santorini je zbytkem po výbuchu starověkého ostrova Théra kolem roku 1500 před Kristem. Byl to nejsilnější známý sopečný výbuch v historické době, asi desetkrát silnější než výbuch legendární sopky Krakatoa. Celé souostroví Santorini je touto sopečnou historií na každém kroku poznamenáno.

Nejkrásnější pohledy jsou právě do obřího zatopeného megakráteru, po jehož obvodu zbyly malé ostrovy a uprostřed něhož se začíná objevovat nový ostrov z lávy - Nea Kamenni (tedy "nové kamení"). vesničky Théra a Oia jsou asi nejromantičtější místa v Řecku. Pláže na Santorini jsou krásné, a typické svým černým jemným pískem. Pobřeží ostrova je asi 70km dlouhé.

Jestliže chcete poznat i památky na ostrově, pak se určitě vydejte do ruin starobylé Théry. Stojí za to, a pokud přijdete se západem slunce, tak se váš zážitek ještě umocní, protože slunce prosvítá těmi ostrůvky na druhé straně kráteru. Krásné bydlení je v hotelech na útesu. Východní okraj útesů je jimi prakticky obestavěn. Tyto útesy jsou až 300 metrů vysoké. Santorini je opravdu velmi romantické místo, ideální například ke strávení svatební cesty.

Popis hotelu Andromeda Villas
Popis

s respektem k drsné kráse okolí je do skal vestavěný luxusní komplex Andromeda Villas. Je terasovitě vybudovaný, zasazený v sopečných stěnách kaldery v malebném městečku Imerovigli. Centrum Imerovigli s tavernami, bary a obchody je doslova na krok, do hlavního města Fira jsou to 2 km a na východní pobřeží s plážemi 5-6 km.

Vybavení

24-hodinová recepce, á la carte restaurace, vnitřní kavárna, snídaňová místnost, 2 výtahy. Bazén se sladkou vodou s lehátky a slunečníky okolo, wifi, restaurace u bazénu, bar u bazénu, dvě venkovní vířivky pro pět osob. Celý komplex je klimatizovaný.

Pláž

krásné romantické pláže s černým sopečným pískem jsou vzdáleny cca 6 km

Stravování

bez stravy. Snídaně za příplatek.

Vybavení pokoje

k dispozici je několik různých typů ubytovacích jednotek - standardní pokoje "classic" pro 2 osoby, superior pokoje pro 2-3 osoby, suity až po VIP suity. Všechny jsou vkusně dekorované, dvoulůžkové s možností třetího lůžka nebo přistýlky, prostorné, zařízené tradičním dřevěným nábytkem. Jsou vybavené samostatnou klimatizací, mají koupelnu sprcha nebo vana/WC/fén. Každý typ pokoje má ledničku, kuchyňku s kávovarem, přímou telefonní linku, TV/SAT, hudební kanál, trezor, balkon nebo terasu s příjemným posezením. Superior studia mají částečně oddělenou ložnici a obývací část, suity mají oddělenou ložnici. V suitách je navíc vířivka. Nejluxusnější typy VIP suit mají na balkoně i privátní vyhřívanou vířivku pro dvě osoby.

Řecko

Řecko leží v jižní Evropě, rozkládá se na pevnině a na četných ostrovech, které tvoří jednu pětinu řeckého území. Členitá pobřeží i romantické pláže jsou omývány Egejským, Krétským, Thráckým, Středozemním a Jónským mořem. Na poloostrově Attika se rozkládají Athény, hlavní město Řecka. Poznávejte antické památky, odpočívejte u čistého moře, vyzkoušejte speciality místní kuchyně. Nejoblíbenější ostrovy jsou Kréta, Rhodos, Zakynthos, Thassos a Santorini.

Od roku 2018 je v Řecku zavedena pobytová taxa. Platba probíhá přímo na recepci hotelu v den příjezdu:

• 0,50 € za pokoj a noc pro 1-2 hvězdičkové hotely
• 1,50 € za pokoj a noc pro 3 hvězdičkové hotely
• 3,00 € za pokoj a noc pro 4 hvězdičkové hotely
• 4,00 € za pokoj a noc pro 5 hvězdičkové hotely
• 0,50 € za noc v apartmánech všech kategorií

 

Hotely Santorini