Hotel Apartmani Croatia

  Chorvatsko, Severní Dalmácie, Sveti Filip i Jakov

4/5

Croatia

    Chorvatsko, Severní Dalmácie, Zadar, Sveti Filip i Jakov
Cena od
467 EUR/os
(11 511 Kč/os)

Cestující

Číslo zájezdu: 2 052 012
Detail nabídky a možnosti objednání zájezdu:
rychly popis

Apartmány CROATIA sa nachádzajú v areáli hotela Alba, v blízkosti štrkovo-piesočnatej pláže. Medzi areálom a plážou je promenáda vedúca do centra mesta Sv. Filip i Jakov.

COVID-19 PODMIENKY VSTUPU DO KRAJINY

poloha

cca 100 m od pláže, 300m od centra. Turistický areál lemuje z jednej strany prímorská promenáda a z druhej strany magistrála.

ubytovanie

všetky apartmány sú vybavené kuchynkou s menším jedálenským kútom, klimatizáciou, sprchou s WC, SAT TV, telefónom a balkónom alebo terasou. Apartmán B/3 (27,5 m2) pre 3 osoby má dvojlôžkovú spálňu, obývaciu miestnosť s jedným lôžkom (gauč). Apartmán C/4 (39 m2) pre 4 osoby má spálňu a obývaciu miestnosť s rozťahovacím gaučom pre 2 osoby. Apartmán D/5 (35,5 m2) pre 5 osôb má 2 dvojlôžkové spálne a obývaciu miestnosť s jedným lôžkom (gauč). Apartmán E/6+1 (47-70 m2) pre 6 osôb s možnosťou jednej prístelky sa skladá z 2 dvojlôžkových spální a obývacej miestnosti s gaučom (pre 2 osoby) a možnosťou doobjednania prístelky pre dieťa do 12 rokov. Wi-Fi a parkovanie v celom areáli zdarma.

stravovanie

bez stravy, možnosť doobjednať raňajky, alebo večere, alebo polpenziu v hoteli Alba vo forme bufetu (bez nápojov).

plaz

štrkovo-piesočnatá pláž s pozvoľným vstupom, k dispozícii vodné športy, ležadlá a slnečníky za poplatok.

doprava

autobusová, individuálna

typ stravy

bez stravy

informacie o krajine a stredisku

Chorvátsko
Viac ako tisíc km dlhé jadranské pobrežie medzi Umagom na severe a Dubrovníkom na juhu je už dávno známe ako raj pre milovníkov mora, potápania, dobrého vína a vynikajúcej kuchyne. Dlhé pláže, termálne pramene, mohutné pohoria, či malebné mestá v nížine – to všetko ponúka návštevníkovi Chorvátsko. V neposlednom rade priateľské obyvateľstvo, s ktorým sa dorozumieme aj bez slovníka, je dôvodom k tomu, že Chorvátsko je pre slovenských turistov krajinou číslo jeden.
Sv. Filip a Jakov
Malebné letovisko leží približne v polovici jadranského pobrežia pri magistrále medzi Zadarom a Šibenikom. Menšie mestečko s peknými parkami, starou históriou, mediteránskou klímou a krištáľovo čistým morom ponúka ideálne podmienky pre príjemnú rodinnú dovolenku. V centre letoviska nájdete malý prístav, obchody, reštaurácie, bary.

fakultativne vylety

Split - Trogir - poldenný výlet autobusom. Prehliadka najväčšieho mesta na chorvátskom pobreží Splitu a historického Trogiru.

NP Kornati - celodenný výlet loďou do národného parku. Plavba súostrovím Kornati, ktoré pozostáva zo 148 ostrovov spojená s kúpaním v Slanom jazere a obedom na lodi.

Slapovi Krka NP, vodopády rieky Krka - celodenný výlet autobusom do národného parku. Rieka Krka väčšinu svojej dĺžky preteká kaňonom, nachádza sa na nej mnoho vodopádov aj jazier. Medzi dvomi najkrajšími vodopádmi Rokši slapem a Skadarski bukem sa nachádza Františkánsky kláštor so vzácnou knižnicou.

Dubrovnik - celodenný výlet autobusom. Prehliadka historického mesta zapísaného v zozname UNESCO spojená s návštevou najznámejších pamätihodností.

Medjugorje - celodenný výlet autobusom. Návšteva pútnického miesta v Bosne a Hercegovine a vodopádov Kravice na spiatočnej ceste.

Ostrovy Hvar a Brač - celodenný výlet loďou. Plavba na ostrov Hvar, prehliadka mesta Jelsa, pokračovanie v plavbe na ostrov Brač do mesta Bol. Kúpanie na jednej z najkrajších pláží Jadranského mora Zlatni rat.

Základní cena zahrnuje

  • 7x ubytovanie, klimatizácia, TV, Wi-Fi, chladnička, parkovanie, služby delegáta.

Základní cena nezahrnuje

  • Doprava: KLIM BUS 110 EUR/osoba, príplatok za samostatnú dopravu bez ubytovania 30 EUR/osoba.
  • Povinné príplatky: pobytová taxa pre osoby od 18 rokov 20 EUR/osoba/7 nocí, pobytová taxa 12-18 rokov 10 EUR/osoba/7 nocí, hygienický a bezpečnostný príplatok 10 EUR/osoba/autobusová doprava, hygienický a bezpečnostný príplatok 5 EUR/osoba/individuálna doprava.
  • Odporúčaný doplatok: komplexné cestovné poistenie (vrátane poistenia COVID) KOMFORT 3,50 EUR/os./deň alebo PLUS 4,50 EUR/os./deň, asistencia k motorovému vozidlu 2,20 EUR/deň.
  • Ostatné doplatky: 7x raňajky 60 EUR/osoba (deti 2-12 rokov 30 EUR/osoba), 7x večere 95 EUR/osoba (deti 2-12 rokov 50 EUR/osoba), 7x polpenzia 155 EUR/osoba (deti 2-12 rokov 80 EUR/osoba), detská postieľka zdarma (na vyžiadanie), pes povolený na vyžiadanie (8 EUR/deň, platba na mieste).
  • Nástupné miesta: BA, PO, KE - bez príplatku, NR, TT, Sereď, DS - 5 EUR, PE, PN, TO, LV, NZ, KN - 11 EUR, NM, TN, ZH, PD, MI, PP, HE, VT - 14 EUR, BB, ZV, PB, ZA, MT, LM, PU, RK - 16 EUR.
  • Upozornenie: miestenky nie je možné zakúpiť.

Informace o zájezdu

Pořadatel: Viliam Turan TURANCAR, IČ 50773950.
Název hotelu dle pořadatele: Croatia ***
Lokalita dle pořadatele: Severní Dalmácie, Sv. Filip i Jakov

Neoficiální informace o hotelu
(údaje z recenzí bez záruky)

Apartmani Croatia **
Typ pláže: betonová plata, molo, oblázková
Vzdálenost od pláže: 100 m

565 656 610 Číslo zájezdu: 2 052 012
dnes 8–18 h

Hodnocení

4/ 5 7 recenzí


Martina červen 2019
Sveti Filip i Jakov. Krásná dovolená, apartmán vybavený čistý, útulný.Každý druhý den výměna ručníku, prostě super.Jedinou výtku bych měla, měli jsme t... celá recenze


Andy 24 srpen 2018
Ušlo to. Fotografie v katalogu jsou staré 10-15 let podle vzrostlých stromů, které na fotkách nejsou. Na fotkách apartmány nové, krásné ve... celá recenze


Martina Novotná červen 2018
Super. Dovolenou jsme zde trávili v termínu 23. - 30. 6., moře bylo studené, ale vše ostatní bylo SKVĚLÉ! Rozhodně doporučuji.... celá recenze

Lokalita

Chorvatsko

Nenechte si ujít

Historicky nejoblíbenější cíl českých turistů na pobřeží Jadranu má co nabídnout. Přírodní i kulturní poklady na dosah. Podívejte se s námi na ty nejzajímavější.

Istrie a Pula

Z Istrie se stala menší perla Středomoří. Koncentrace zážitků je vysoká, hlavně historických památek, koupání v moři a sem tam i na přírodní zajímavost narazíte. Centrem je historická Pula se slavným amfiteátrem. Z přírodních lákadel jsou atraktivní krápníkové jeskyně Baredine u obce Nova Vas a Národní park Brijuni nedaleko Puly.

Národní park Plitvická jezera

Kdo by neznal jezera a vodopády z Pokladu na Stříbrném jezeře. Plitvice jsou nejslavnější národní park Chorvatska. Tvoří je soustava 16 sladkovodních jezer, která jsou v délce 7 km navzájem propojena říčkami, vodopády a kaskádami. Zaujmou především svou tyrkysově modrou vodou. Vyjeďte si na loďce a prozkoumejte přírodní poklad Chorvatska.

Dubrovník

Starobylý Dubrovník je nejatraktivnější letovisko Chorvatska. Největším celosvětově uznávaným tahákem je systém opevnění a historické centrum. Staré město je neporušený obraz přístavu z přelomu 17. a 18. století. Starobylé kamenné domy, úzké uličky a schodiště mají půvab. Centrem veřejného života je náměstí Luža.

Národní park Kornati

Kornati se nachází ve střední části chorvatského Jadranu. Jedná se o kouzelné seskupení mnoha ostrovů. Jméno národní park dostal podle největšího z ostrovů Kornatu. V současné době má souostroví 89 různých ostrovů, ostrůvků a útesů. O kráse mnoha ostrovů a ostrůvků zasazených v moři nelze psát, ty je potřeba vidět naživo.

Trogir

Starobylé město ve Střední Dalmácii zapsané na seznamu UNESCO se jmenuje Trogir. Nejcennější je téměř neporušená stará historická část města kolem katedrály, která vznikala ve 13. až 15. století. Hlavní památka je románská katedrála sv. Vavřince (Sveti Lovre), trojlodní bazilika ze 13. století. Významný je přístav, ze kterého se pořádá mnoho výletů na moře a okolní ostrovy.

Národní park Krka

Krka je národní park v Chorvatsku pojmenovaný po stejnojmenné řece. Nachází se v centrální části Dalmácie, v Šibensko-kninské župě nedaleko města Šibenik. Národní park Krka je známý svými četnými vodopády a různobarevnými jezírky. Hlavní pozoruhodností národního parku jsou soustava vodních kaskád a rekordní počet živočišných a rostlinných druhů.

Poreč

Poreč patří mezi přístavní města Istrie s tisíciletou historií. Čisté Jaderské moře a borové lesy, které sahají až k mořskému břehu, dělají z Poreče ideální místo pro rodinnou dovolenou. Město je slavné pro vzácnou Eufraziovu bazaliku, která pochází ze 6. století a patří na seznam světového kulturního dědictví UNESCO.

Split

Split je druhé největší město Chorvatska, centrum Střední Dalmácie na pobřeží Jaderského moře. Ve Splitu najdete velké množství kulturních památek. Antický Diokleciánův palác se roku 1979 zařadil na seznam kulturního dědictví UNESCO. Nejzajímavější jsou staré klenby a chodby pod městem. Split využívá služby mezinárodního letiště 20 kilometrů na západ.

Nezávazná objednávka

Croatia
    Chorvatsko, Severní Dalmácie, Zadar, Sveti Filip i Jakov

Cena od
467 EUR/os
(11 511 Kč/os)

Cestující

Číslo zájezdu: 2 052 012

Pobyt

celá ubytovacia jednotka
1
575,1 EUR
povinný príplatok za polopenziu - dospelá osoba
2
155 EUR
povinný príplatok za polopenziu - dieťa do 12 rokov
0
80 EUR
príplatok za malého psa - celá ubytovacia jednotka
0
56 EUR
povinný hygienický a bezpečnostný príplatok
2
5 EUR
príplatok za zmenu - celá ubytovacia jednotka
0
20 EUR
príplatok za detsku postielku - celá ubytovacia jednotka do 3 rokov
0
0 EUR
povinný príplatok za pobytovú taxu - dospelá osoba
2
20 EUR
povinný príplatok za pobytovú taxu - dieťa 12-17 rokov
0
10 EUR

Pojištění

príplatok za cestovné poistenie Komfort (povinný) - osoba
2
28 EUR
príplatok za cestovné poistenie Plus - osoba
0
36 EUR