Přímo u pláže | Typ pláže: písčitá

Popis

Popis hotelu Giftun Azur Resort ****

Poloha

Přímo u jedné z nejhezčích písečných pláží Hurghady, uprostřed vzrostlé zahrady. Vzdálenost od starého centra Hurghady 8 km, od nového centra Sakkala 5 km, od letiště 3 km. Nákupní promenáda Esplanade u hotelu, nejbližší lékárna 5 minut od hotelu. Lékařská služba nonstop v nemocnici El Salam Hospital 6 km od hotelu.

Vybavení

Hlavní jednopatrová budova bez výtahu, v zahradě 338 přízemních pokojů v bungalovech a ve vedlejší čtyřpatrové hotelové budově, rovněž bez výtahu, 134 pokojů. V hlavní budově moderní lobby, recepce (trezor zdarma pro klienty ubytované v bungalovech), směnárna, bankomat, lékařská služba (přítomnost lékaře 2x denně), hlavní hotelové restaurace v patře (vnitřní nebo venkovní s kuřáckou i nekuřáckou zónou), venkovní restaurace na terase hotelu, několik barů, orientální kavárna, pizzerie, beach restaurace (využívána na obědy), diskotéka, kadeřnictví, shower room (místnost na osprchování využívaná při pozdním transferu z hotelu). Sladkovodní bazén, 2 dětské sladkovodní bazény rozdělené dle věku dětí, terasa na slunění s lehátky, slunečníky, osuškami a podložkami zdarma, sprchy a bar u bazénu.

Pokoje

DR: koupelna/WC (vysoušeč vlasů), TV/sat., klimatizace/topení, telefon, lednička, set pro přípravu kávy a čaje, trezor (pouze pokoje v hlavní budově), balkon nebo terasa. Dětská postýlka možná zdarma (na vyžádání). DRB: viz DR, trezor na recepci, situované v zahradě. DRBP: viz DRB, mohou však být situovány v méně příznivé poloze.

Stravování

Viz program all inclusive.

Pláž

Široká písečná pláž s pozvolným vstupem do vody přímo u hotelu. Lehátka, slunečníky, osušky a podložky zdarma. Sprchy na pláži, bar na pláži.

Program all inclusive

Brzká kontinentální snídaně (06.00–07.00 hod.)
Snídaně formou bufetu (07.00–11.00 hod.)
Oběd formou bufetu (12.30–15.00 hod.)
Večeře formou bufetu v hlavní restauraci (18.30–22.00 hod.) nebo v orientální restauraci (18.00–22.00 hod.)
Možnost večeře v restauracích `a la carte za doplatek
Snack u bazénu (11.00–17.00 hod.) a na pláži (15.00–17.00 hod.)
Místní rozlévané alkoholické a nealkoholické nápoje (09.30–02.00 hod.)
Zmrzlina (12.00–15.00 hod.)

Sportovní nabídka

Zdarma: tenisový a squashový kurt (osvětlení za poplatek), posilovna, biliár, stolní tenis, minigolf. Za poplatek: vodní centrum s půjčovnou loděk, potápěčská škola, škola windsurfingu, jízda na koni.

Pro děti

Dětská postýlka zdarma, dětská stolička v hlavní restauraci, dětský oddělený sladkovodní bazén – brouzdaliště.

Wellnes

Za poplatek: sauna, parní lázně, vířivé koupele, masáže, kosmetika

Internet

Zdarma: WiFi v lobby. Za poplatek: internetová kavárna, WiFi na pokojích.

Platební karty

VISA, EC/MC, AMEX.

Doba transferu

15 min

Celkové hodnocení hotelu

Hodnotilo

9 uživatelů

Pořadí

40. nejlépe hodnocený hotel v destinaci .

Poslední komentář

11.10.2017 | Yvetta
Datum pobytu: 1.8.2017
Do tohoto rezortu jezdí stálá klientela, ani se nedivým, my se určitě také vrátíme. Služby jsou perfektní a nemám až na tu matraci žádnou výtku.

Nejnovější recenze

1
31.7.2015 | ina
Datum pobytu 1.6.2015
1/5 - Nic moc
katastrofa
5
4.2.2015 | Janýsek
Datum pobytu 1.9.2014
5/5 - Úžasné
My jsme byli velice spokojeni a myslím že se jednou určitě vrátíme.
5
17.11.2014 | Jiřina
Datum pobytu 1.11.2014
5/5 - Úžasné
Na dovolenou jsme se těšily, ale odjížděly jsme trochu s obavami, protože to bylo s jinou cestovkou, než jindy a do neznémého hotelu. Ale obě jsme se vrátily nadšené a příští rok jedeme zase.

Hurghada

Hurghada patří mezi nejoblíbenější a nejznámější přímořská turistická letoviska na africkém pobřeží Rudého moře. Má tři centra: staré centrum Dahar, novější centrum Sakkala a zcelou novou Navaru. Dahar je od Sakkaly vzdálen cca 10 minut jízdy. Výhodou letoviska Hurghada jsou nejen písčité pláže a blízkost atraktivních podmořských korálových útesů, ale i jeho poloha v dostupné vzdálenosti od Káhiry a Luxoru, kde můžete navštívit monumentální staroegyptské památky, jako např. pyramidové pole, kde naleznete tři největší a nejznámější pyramidy v Gíze, luxorské Údolí králů a královen, zádušní chrám královny Hatšepsut, Memnonovy kolosy, Karnacký a Luxorský chrám. Kromě výletů za historií nabízí Hurghada výlety na blízké ostrůvky za neopakovatelným podmořským světem. Hurghada celoročně nabízí slunce, pláže s kulisou pouštních hor, oblasti vhodné pro surfování a potápění.

,,Popis byl převzat z katalogu CK Alexandria,,

Egypt

Poloha: Egypt, země faraónů, pyramid, země životodárné řeky Nil, krásného Rudého moře plného korálových útesů, rozkládající se mezi Středozemním a Rudým mořem na pomezí Afriky a Asie na ploše 1.001.450 km2. Země, kde díky úrodným záplavám řeky Nil (druhá nejdelší řeka na světě, 6671 km) vznikla jedna z nejstarších civilizací na světě, kde dnes žije jen v hlavním městě v Káhiře (Al-Qahirah) více jak 17 miliónů obyvatel z celkových 70. Většinu území Egypta tvoří poušť. Kromě okolí Nilu, kde žije nejvíce obyvatel, vznikla mnohá přímořská letoviska, která lákají své návštěvníky novými hotely, skvělými službami a především krásným koupáním. Egyptská arabská republika se rozkládá v severovýchodní Africe u pobřeží Středozemního a Rudého moře a na Sinajském poloostrově. Značnou část území zaujímají pouště Sahara a Libyjská poušť s pánvemi a oázami, na jihozápadě s horskými masivy. Východně od údolí Nilu se pak nachází Arabská poušť, která je při pobřeží Rudého moře skalnatá a hornatá, podobně jako Sinajský poloostrov. Ve vnitrozemí je podnebí subtropické s velkými výkyvy teplot, na severním pobřeží kontinentální. V Egyptě je velmi příjemné klima od října do konce června, naopak v letních měsících (červenec až první polovina září) teploty vystupují na 40 °C, v jižních oblastech až na 50 °C. Jediným stálým tokem je Nil, řada dalších údolí obsahuje vodu jen v období dešťů. Pouště jsou bez rostlinstva, místy křovité nebo travnaté, podél Nilu roste subtropické rostlinstvo. K nejpřitažlivějším pamětihodnostem patří pyramidy a Sfinga.

Jazyk: Mluví se arabsky, domluvíte se však i anglicky, rusky, francouzsky a v některých obchodech se akceptuje i němčina.

Měna: Měna je egyptská libra (EGP) = 100 piastrů. Do Egypta je možno vyvážet jakoukoliv volně směnitelnou měnu v jakémkoliv množství. V hotelích a některých obchodech lze platit bez problémů cestovními šeky a eurošeky a rovněž platebními kartami. To ale neplatí na tržištích ani na výletních lodích po Nilu, kde se platí výhradně hotovými penězi. Peníze lze měnit v hotelích, směnárnách nebo v bankách bez poplatku za výměnu. Banky jsou otevřeny od pondělí do pátku od 8:30 do 14:00 hodin.

Ceny: Ceny v restauračních zařízeních se liší v závislosti na jejich kvalitě. Ceny jídel v restauracích nedosahují cenové hladiny obvyklé ve světě. Turisté se nejčastěji stravují v husté síti bister a restaurací, kde cena jídla pro čtyři osoby nepřesáhne 25 USD. Je třeba vždy klást důraz na hygienickou úroveň stravovacího zařízení. Pro evropského strávníka je nevhodná konzumace ovoce, které nelze bezpečně omýt, tepelně nezpracované zeleniny, pouličně prodávané zmrzliny a vody z veřejného vodovodního řadu. Pijte pouze kupovanou balenou chlazenou vodu. Nakupovat lze v supermarketech nebo na tržištích. K těm neodmyslitelně patří pověstné smlouvání.

Poznámka: V arabských zemích je zvykem věnovat za poskytnuté služby spropitné. Tzv. „bakšišné“ je v Egyptě nepsaným zákonem a záležitostí zcela nevyhnutelnou. Bakšišné tvoří tedy povinný příplatek k zájezdu. Jeho výše je uvedena v ceníku. Bakšišné, které platíte je rozdělováno zahraničním partnerem mezi personál hotelů a letiště či mezi řidiče. Bakšišné se inkasuje po příletu do Egypta zahraničním partnerem CK Alexandria. Vzhledem k místní mentalitě však můžete očekávat, že po vás bude personál hotelů za různé služby požadovat další mírné spropitné. Očkování a lékař: Očkování není povinné ani nutné. Cizincům jsou v EAR doporučovány služby soukromých nemocnic, které jsou sice stále podstatně nákladnější, avšak péče a služby jsou na mnohem vyšší úrovni než ve státních zařízeních. Zacházení s pacienty je na soukromých klinikách lépe organizováno a je rovněž zajištěna pooperační péče mnohem vyššího standardu než ve státních nemocnicích. Doprava: Po Egyptě funguje autobusová doprava klimatizovanými autobusy, v Káhiře lze ale také využít podzemní dráhu - metro, kterým se cestuje rychle a bezpečně. Hojně jsou rozšířeny ale i půjčovny automobilů, kde lze po předložení řidičského oprávnění a po vyřízení dalších formalit zapůjčit automobil. Co na sebe: V letních měsících, vyžaduje podnebí lehké bavlněné oblečení, klobouk se širokou střechou a sluneční brýle. V zimě může být v noci překvapivé chladno, přibalte si proto teplé svetry nebo plášť. Pro večery v poušti je nutné teplé oblečení po celý rok. Některé hotely a restaurace vyžadují, aby páni měli na sobě sako a dlouhé kalhoty. Do mešity není povolen vstup v krátkých kalhotách ani mužům, ani ženám. Ženy by na sobě měly mít delší šaty s rukávy, páni dlouhé kalhoty a sportovní košili. Plánujete-li cestu na horu Sinaj, vezměte si pevné boty a velmi teplé oblečení. Časový posun: Časový posun je v Egyptě o 1 hodinu více oproti České republice. Co je zakázáno: Do Egypta je zakázán dovoz potravin, alkoholu, pornografie, zbraní a všech druhů drog. Je nutno připomenout, že je striktně zakázán vývoz památek a zlata v nezpracované podobě. Kromě toho zvláště drogy (i ve velmi malém množství) jsou velmi pozorně sledovanou položkou. Postihy za prodej a přechovávání drog jsou přísné a pohybují se řádově v desítkách let odnětí svobody. Za nedovolené držení drog může být udělen i trest smrti.

Popis byl převzat z katalogu CK Alexandria

Giftun Azur Resort ****

Doprava
Termín
Dní
Strava
Cena za dospělou osobu
Letecky
Katowice
Čt 19.10 – Čt 26.10.2017
2 lůžkový pokoj STANDARD, přistýlka
8 dní
all inclusive
14 404 Kč
FM | Po slevě 32%
Letecky
Norimberk 1:05
Čt 19.10 – Čt 26.10.2017
3 lůžkový pokoj
8 dní
all inclusive
633 EUR
Letecky
Katowice
Čt 19.10 – Čt 2.11.2017
2 lůžkový pokoj STANDARD, přistýlka
15 dní
all inclusive
20 644 Kč
FM | Po slevě 36%
Letecky
Norimberk 1:05
Čt 19.10 – Čt 2.11.2017
3 lůžkový pokoj
15 dní
all inclusive
892 EUR
SLM | Po slevě 5%
Letecky
Bratislava
Pá 20.10 – Pá 27.10.2017
2 lůžkový pokoj STANDARD, přistýlka
8 dní
all inclusive
12 324 Kč
SLM | Po slevě 42%
Letecky
Katowice
Ne 22.10 – Ne 29.10.2017
2 lůžkový pokoj STANDARD, přistýlka
8 dní
all inclusive
14 404 Kč
FM | Po slevě 32%
Letecky
Katowice
Ne 22.10 – Ne 5.11.2017
2 lůžkový pokoj STANDARD, přistýlka
15 dní
all inclusive
20 644 Kč
FM | Po slevě 36%
Letecky
Katowice
Čt 26.10 – Čt 2.11.2017
2 lůžkový pokoj STANDARD, přistýlka
8 dní
all inclusive
14 404 Kč
FM | Po slevě 32%
Letecky
Katowice
Čt 26.10 – Čt 9.11.2017
2 lůžkový pokoj STANDARD, přistýlka
15 dní
all inclusive
20 644 Kč
FM | Po slevě 36%
Letecky
Bratislava
Pá 27.10 – Pá 10.11.2017
2 lůžkový pokoj STANDARD, přistýlka
15 dní
all inclusive
16 744 Kč
LM | Po slevě 48%
Letecky
Katowice
Ne 29.10 – Ne 5.11.2017
2 lůžkový pokoj STANDARD, přistýlka
8 dní
all inclusive
14 404 Kč
FM | Po slevě 32%
Letecky
Katowice
Ne 29.10 – Ne 12.11.2017
2 lůžkový pokoj STANDARD, přistýlka
15 dní
all inclusive
20 644 Kč
FM | Po slevě 36%
Letecky
Praha 0:50
St 1.11 – St 8.11.2017
2 lůžkový pokoj Promo Standard (v bungalovu), 2 přistýlky
8 dní
all inclusive
10 990 Kč
LM | Po slevě 33%
Letecky
Praha 0:50
St 1.11 – St 15.11.2017
2 lůžkový pokoj Promo Standard (v bungalovu), 2 přistýlky
15 dní
all inclusive
17 180 Kč
LM | Po slevě 20%
Letecky
Praha 0:50
Čt 2.11 – Čt 9.11.2017
2 lůžkový pokoj Standard (v bungalovu), 2 přistýlky
8 dní
all inclusive
11 890 Kč
LM | Po slevě 32%
Letecky
Katowice
Čt 2.11 – Čt 9.11.2017
2 lůžkový pokoj STANDARD, přistýlka
8 dní
all inclusive
14 404 Kč
LM | Po slevě 32%
Letecky
Lipsko 0:00
Čt 2.11 – Čt 9.11.2017
3 lůžkový bungalov
8 dní
all inclusive
734 EUR
Letecky
Norimberk 1:30
Čt 2.11 – Ne 12.11.2017
3 lůžkový bungalov
11 dní
all inclusive
751 EUR
Letecky
Praha 0:20
Čt 2.11 – Čt 16.11.2017
2 lůžkový pokoj Promo Standard (v bungalovu), 2 přistýlky
15 dní
all inclusive
18 190 Kč
FM | Po slevě 15%
Letecky
Katowice
Čt 2.11 – Čt 16.11.2017
2 lůžkový pokoj STANDARD, přistýlka
15 dní
all inclusive
20 644 Kč
LM | Po slevě 36%
Letecky
Bratislava 18:45
Pá 3.11 – Pá 10.11.2017
2 lůžkový pokoj Promo Standard (v bungalovu), 2 přistýlky
8 dní
all inclusive
10 990 Kč
FM | Po slevě 33%
Letecky
Mnichov 0:20
Pá 3.11 – Pá 10.11.2017
2 lůžkový bungalov, přistýlka
8 dní
all inclusive
547 EUR
LM | Po slevě 15%
Letecky
Mnichov 0:20
Pá 3.11 – Út 14.11.2017
3 lůžkový bungalov
12 dní
all inclusive
680 EUR
LM | Po slevě 6%
Letecky
Norimberk 1:55
Pá 3.11 – Út 14.11.2017
3 lůžkový pokoj
12 dní
all inclusive
732 EUR
LM | Po slevě 6%
Letecky
Bratislava
Pá 3.11 – Pá 17.11.2017
2 lůžkový pokoj STANDARD, přistýlka
15 dní
all inclusive
16 744 Kč
LM | Po slevě 48%