Popis

Popis hotelu Grand Hotel Excelsior *****

Výhody
  • luxusní hotel s perfektním umístěním v hlavním městě
  • soukromá písečná pláž
  • 2 a-la-carte restaurace pro gurmány
Popis hotelu

Luxusní hotel s perfektním umístněním v hlavním městě. Soukromá písečná pláž. 2 a-la-carte restaurace pro gurmány.

Poloha

centrální, prestižní umístnění v hlavním městě s vlastním přístavem, v blízkosti památek UNESCO. Místní centrum s restaurace a bary cca 900 m. Letiště cca 7 km.

Pláž

přímo u moře - soukromá písečná pláž.

Vybavení

hotel disponuje 428 pokoji s výtahy, vstupní halou s recepcí, 3 restauracemi, 2 a-la-carte restauracemi, 5 bary, piano barem a obchody. Venkovní areál nabízí sladkovodní bazén s vířivkou, terasa na opalování a bar u bazénu. Lehátka, slunečníky a osušky u bazénu zdarma.

Ubytování

Dvoulůžkové pokoje Deluxe (A1A/A2A/A3A): cca 33 m2, klimatizace, koupelna s vanou, sprchou, fénem, župany a WC, trezor, telefon, minibar, set pro přípravu kávy a čaje, sat. TV, papuče, balkon na stranu do krajiny.

Dvoulůžkové pokoje Deluxe (A1C/A2C/A3C): balkon s výhledem na moře, jinak stejné vybavení jako A1A/A2A/A3A.

Dvoulůžkové pokoje Deluxe (A2D/A3D): v koupelně sprcha nebo vana, balkon s výhledem na moře, jinak stejné vybavení jako A1A/A2A/A3A.

Dvoulůžkové pokoje Deluxe (A2G/A3G): cca 38 m2, v koupelně sprcha nebo vana, ve vyšších patrech hotelu, terasa s výhledem na moře, jinak stejné vybavení jako A1A/A2A/A3A.

Další typy pokojů na vyžádání.

Stravování

snídaně nebo polopenze. Snídaně formou bufetových stolů. Při rezervaci polopenze navíc večeře formou bufetových stolů.

Sport/aktivity

zdarma: fitness. Za poplatek: potápění.

Internet

WiFi ve veřejných prostorách hotelu a na pokojích zdarma.

Wellness

zdarma: krytý bazén. Za poplatek: sauna, parní lázeň, Spa centrum s řadou procedur.

Děti

samostatný dětský bazén, dětské postýlky a dětské židličky v restauracích na vyžádání zdarma. Na vyžádání a za poplatek možnost hlídání dětí.

Info

tento pobyt je bez česky hovořícího delegáta; místní kategorie: 5; platba kartou: VISA, MasterCard, American Express, Diners; příspěvek na životní prostředí: pro osoby starší 18 let, 0,50 €/den/os., platba na místě.

Upozornění

na tento pobyt se vztahují zvláštní sekce všeobecných smluvních podmínek označené kódem 'YCZE'. Venkovní vybavení a služby hotelu mohou být během zimního období omezeny - v závislosti na počasí/sezoně.

Mapa

Odkaz na mapu umístění hotelu

Informativní poloha hotelu (údaj z recenzí bez záruky).

Malta

Oblast Středozemního moře byla vždy místem bohatých dějinných událostí. Jedním z míst, kde se střetávaly různé kultury, bylo i Maltské souostroví. Historicky souostroví vzniklo vyvýšením pevninských desek, proto na mnohých skalních útvarech je zaznamenána hladina moře během celé historie. Malta, Comino i Gozo leží velmi blízko italské Sardínie. Od severní Afriky je dělí 250 km. Barva moře, které omývá břehy ostrovů, je tmavě modrá, místy přechází do tyrkysové nebo světlemodré barvy. Skalnaté pobřeží skrývá podmořský bohatý život, který díky čistotě moře je patrný pouhým okem. Malta je ideálním cílem dovolené pro kombinaci lenošení na pláži a poznávání zdejších památek. Vzhledem k původu ostrova nenalezneme zde mnoho písečných pláží. K nejkrásnějším plážím patří pláže v zálivu Mellieha Bay a Golden Beach. Mírné středozemské podnebí umožňuje turistům trávit slunnou dovolenou od dubna do konce října.

Malta - zavedení ekologické daně

S účinností od 1. 6. 2016 je na všech maltských ostrovech (Malta, Gozo, Comino) zavedena tzv. ekologická daň a to ve výši 0,5 EUR / osoba a noc, maximálně však 5 EUR / osoba a pobyt.

Ekologickou daň budou hradit osoby ve věku od 18 let. Poplatek budou vybírat přímo ubytovatelé v místě pobytu.