Hotel Tvrz Orlice

  Česko, Pardubický kraj, Letohrad

4/5

Wellness pobyt pro 2 s procedurami, hotel Tvrz Orlice4

  Česko, Orlické hory a Broumovsko, Pardubický kraj, Letohrad
Číslo zájezdu: 2 059 698
Detail nabídky a možnosti objednání zájezdu:
Poloha

Původní sídlo na břehu řeky Tiché Orlice vzniklo zřejmě na konci 13. století, v 16. století pak byla tvrz přestavěna na renesanční zámek. V současnosti je součástí budovy hotel a také muzeum, které návštěvníkům nabízí nejen prohlídku opravené tvrze s originálním gotickým a renesančním sklepením, sbírkou zbraní, funkční historickou knihtiskařskou dílnou a dalšími expozicemi, ale i restauraci a středověkou krčmu. Naleznete zde i světničku Járy Cimrmana. Historický objekt se vzácně zachovalými stavebními částmi z období gotiky, renesance, baroka a klasicismu je kulturní památkou. Zachovalá figurální sgrafitová výzdoba na vnější omítce renesanční věže zámku potvrzuje výjimečnost tohoto sídla mezi venkovskými sídly v celých Čechách. Pod současnou podlahou se skrývá původní hradební zeď tvrze z konce 13. století o šířce 2,1 m a byl zde objeven středověký sklep. Také nálezy nástěnných maleb z druhé poloviny 16. století nemají v celém regionu východních Čech obdoby. Zámek je obklopen krásným anglickým parkem s půvabnou empírovou kašnou se sochou nymfy z roku 1857, za pozornost stojí i umělá jeskyně. Původní oranžerii dnes nahradily voliéry s exotickým ptactvem a nechybí tu vzácné rostliny a dřeviny. Jen kousek od zámeckého parku, na návrší zvaném Kopeček, stojí barokní kaple sv. Jana Nepomuckého – z tohoto místa se nabízí úchvatný výhled na město i do podhůří Orlických hor. Cesta ke kapli je lemována památnou lipovou alejí, jednou z mnoha stromových alejí, kterými je Letohrad typický.

.
Ubytování

2-3 lůžkové pokoje Standard, TV/SAT, telefon, psací stůl, křesla, minibar, trezor sprcha/vana a WC, vysoušeč vlasů, Wi-Fi.

Stravování

polopenze (snídaně formou bohatých švédských stolů, večeře o dvou chodech dle výběru).

Vybavení

bezbariérový přístup, výtah, stylová restaurace v historickém stylu s loveckými dekoracemi, letní terasa, Wellness (za poplatek).

Wellness

(za poplatek), hydromasážní vana, masážní parní sprchový box, finská sauna, ochlazovací sprcha, 2 fitness stroje.

Sport

cykloturistika, tenisové kurty s umělým povrchem, stolní tenis, místní koupaliště, cca 10 km od hotelu se nachází vyhlášený sportovní areál se šesti venkovními kurty i s pevnou halou se dvěma antukovými dvorci, aquapark s tobogány, masážní vanou, brouzdalištěm a vodotryskem, plážový volejbal, bowling, minigolf, rybaření a půjčovna lodiček.

Základní cena zahrnuje

  • 2/3/4/5 nocí s polopenzí, 1x 60 minut vstup do privátního wellness pro 2 osoby s lahví prosecco (k dispozici vířivka, sauna, hydro-masážní sprcha a relaxační místnost), 1x masáž horkými kameny 'záda a šíje (45 minut), 1x zábal na nohy nebo ruce dle výběru - 20 minut (kokosový, francouzská levandule, zábal z konopí nebo rašelinový, zapůjčení županu a pantoflí, k dispozici zdarma billiard, stolní a karetní hry. Možnost zapůjčení kol a vybavení na cyklostezky s 20% slevou, půjčení lodičky na rybníku - ZDARMA, slevu 20% na piknikový set, slevu 10% na další druhy masáží, Wi-Fi.

Základní cena nezahrnuje

  • 10,- Kč místní poplatek/osoba/noc - podléhá změnám.

Informace o zájezdu

Tento zájezd je pojištěn pro případ úpadku cestovní kanceláře. Kategorie hotelu a informace o zájezdu jsou uvedeny dle popisu pořádající cestovní kanceláře. Pořádání tohoto zájezdu se řídí obchodními podmínkami cestovní kanceláře, která zájezd organizuje. Tento zájezd pořádá cestovní kancelář Bena Tour, IČ: 25709992. Upozorňujeme, že cestovní kancelář si z důvodů uvedených v obchodních podmínkách vyhrazuje právo změny podmínek pořádání zájezdu a právo zájezd zrušit i po uzavření cestovní smlouvy.

  • Název hotelu dle CK: Wellness pobyt pro 2 s procedurami, hotel Tvrz Orlice4
  • Lokalita dle CK: Východní Čechy
  • Místo dle CK: Letohrad

565 656 610 Číslo zájezdu: 2 059 698
dnes 8–18 h

Hodnocení

4. nejlepší hotel v destinaci Pardubický kraj

4/ 5 4 recenzí


Kateřina Jaurisova srpen 2021
Katerina Jaurisova. Ubytování pěkné, bohužel majitelé se moc nestarají.... celá recenze


Zdeněk červenec 2020
Nic moc. Postel neskutečně vrzala. Proležená matrace.Při nástupu na pokoj prázdný dávkovač na mýdlo.Televize nešla ovládat prý starý návod ... celá recenze


Ivana listopad 2019
Ivana Franzová. obrovská spokojenost s Gurmánským balíčkem - věnovala jsem ho jako dárek mamince a tetě a obě byly velmi spokojené a nadšené... celá recenze

Nezávazná objednávka

Wellness pobyt pro 2 s procedurami, hotel Tvrz Orlice4
  Česko, Orlické hory a Broumovsko, Pardubický kraj, Letohrad

Cena
3 730 /os

Cestující

Číslo zájezdu: 2 059 698

Zájezd

dospělá osoba na pevném lůžku
2
3 730 Kč