Přímo u pláže | Typ pláže: písčitá

Popis

Popis hotelu Imperial Shams Abu Soma ****

Popis hotelu

Klimatizovaný hotel má 521 jednolůžkových pokojů. Hosté mají k dispozici vstupní halu s recepcí. Do většiny poschodí lze dojet výtahem. V objektu je hotelový sejf a směnárna. Ve společných prostorách se mohou hosté přes WiFi připojit k internetu (za poplatek). V objektu se nachází restaurace, kavárna a bar. Jsou zde i různé obchody. Děti si mohou hrát na dětském hřišti. Ti, kteří přijeli vlastním autem, mohou parkovat na parkovišti. Hotel nabízí službu hlídání dětí, prádelnu a kadeřnictví. Hosté mohou využít shuttleservis.

Ubytování

V pokojích je klimatizace, ústřední topení a koupelna. Většina pokojů má balkón s krásným výhledem. Mnoho pokojů má výhled na moře, který vytváří příjemnou atmosféru. Pokoje mají dvoulůžkovou postel a rozkládací pohovku. Je možné rezervovat oddělené ložnice. K dispozici jsou i postýlky pro kojence nebo přistýlky. Také je zde sejf, minibar a pracovní stůl. Ke standardnímu vybavení patří lednička. Na pokoji je připojení k internetu, telefon, televize a WiFi (za poplatek). V koupelnách je sprchový kout, vana a vířivá vana. K dispozici mají hosté také vysoušeč vlasů a kosmetické zrcátko. Rodiny s dětmi si mohou rezervovat speciální rodinné pokoje.

Sport/aktivity

Objekt má jeden venkovní a jeden dětský bazén. Odpočívat lze na lehátkách se slunečníky. U bazénu je vířivá vana, ve které se lze příjemně uvolnit a osvěžit. U bazénu se nachází bar, kde je k dostání drobné občerstvení. V objektu je možné se věnovat mnoha sportovním aktivitám. Je zde na výběr například tenis, plážový volejbal, minigolf a jízda na koni. V nabídce je i mnoho vodních sportů a aktivit, například windsurfing, kitesurfing, šnorchlování, potápění a aqua fitness. Za poplatek je pak plachtění. Hosté mohou sportovat i uvnitř hotelu, je tady fitness studio, stolní tenis, kulečník, šipky, squash a aerobik. V objektu je wellness zóna, ve které je spa, sauna, parní lázeň, hammam, kosmetický salon, masáže a omlazující procedury. V nabídce je animační program, diskotéka, miniklub, mini diskotéka pro děti a noční klub.

Stravování

Lze objednat stravování all inclusive. Podávají se snídaně, obědy a večeře. Připravit je možné také speciální jídla, například vegetariánská jídla. Objekt nabízí také drobné občerstvení. Během cooking show připravují špičkoví kuchaři přímo před hosty nejrůznější speciality. Na výběr jsou nealkoholické nápoje a alkoholické nápoje.

Platba kartou

Je možné zaplatit platebními kartami Visa a MasterCard.

Mapa

Odkaz na mapu umístění hotelu

Informativní poloha hotelu (údaj z recenzí bez záruky).

Celkové hodnocení hotelu

Hodnotilo

54 uživatelů

Pořadí

73. nejlépe hodnocený hotel v destinaci

Poslední komentář

7.11.2016 | Sluníčko
Datum pobytu: říjen 2016
Poměrně levná dovolená, nic nám nechybělo, byli jsme spokojeni, jezdíme sem téměř 10 let 2x do roka. Jezdí sem stálí klienti, se kterými se tu potkáváme. Už se těšíme na květen. Tento hotel nikdy nezklamal a doporučujeme.

Nejnovější recenze

5
1.10.2016 | p.malyk
Datum pobytu září 2016
5/5 - Úžasné
V Egyptu jsme byli po-4-te. Skvely hotel za skvelou cenu. Chceme s vracet.
2
11.9.2016 | xaver
Datum pobytu září 2016
2/5 - Horší
rozpačitý
3
5.10.2015 | Marie Kolomazníčková
Datum pobytu září 2015
3/5 - Průměr
Dojem byl dobrý. Ráda bych se sem ještě vrátila, ale doufám, že hotel oprví svoji reputaci na 5*.

Hurghada

Hurghada patří mezi nejoblíbenější a nejznámější přímořská turistická letoviska na africkém pobřeží Rudého moře. Má tři centra: staré centrum Dahar, novější centrum Sakkala a zcelou novou Navaru. Dahar je od Sakkaly vzdálen cca 10 minut jízdy. Výhodou letoviska Hurghada jsou nejen písčité pláže a blízkost atraktivních podmořských korálových útesů, ale i jeho poloha v dostupné vzdálenosti od Káhiry a Luxoru, kde můžete navštívit monumentální staroegyptské památky, jako např. pyramidové pole, kde naleznete tři největší a nejznámější pyramidy v Gíze, luxorské Údolí králů a královen, zádušní chrám královny Hatšepsut, Memnonovy kolosy, Karnacký a Luxorský chrám. Kromě výletů za historií nabízí Hurghada výlety na blízké ostrůvky za neopakovatelným podmořským světem. Hurghada celoročně nabízí slunce, pláže s kulisou pouštních hor, oblasti vhodné pro surfování a potápění.

,,Popis byl převzat z katalogu CK Alexandria,,

Egypt

Poloha: Egypt, země faraónů, pyramid, země životodárné řeky Nil, krásného Rudého moře plného korálových útesů, rozkládající se mezi Středozemním a Rudým mořem na pomezí Afriky a Asie na ploše 1.001.450 km2. Země, kde díky úrodným záplavám řeky Nil (druhá nejdelší řeka na světě, 6671 km) vznikla jedna z nejstarších civilizací na světě, kde dnes žije jen v hlavním městě v Káhiře (Al-Qahirah) více jak 17 miliónů obyvatel z celkových 70. Většinu území Egypta tvoří poušť. Kromě okolí Nilu, kde žije nejvíce obyvatel, vznikla mnohá přímořská letoviska, která lákají své návštěvníky novými hotely, skvělými službami a především krásným koupáním. Egyptská arabská republika se rozkládá v severovýchodní Africe u pobřeží Středozemního a Rudého moře a na Sinajském poloostrově. Značnou část území zaujímají pouště Sahara a Libyjská poušť s pánvemi a oázami, na jihozápadě s horskými masivy. Východně od údolí Nilu se pak nachází Arabská poušť, která je při pobřeží Rudého moře skalnatá a hornatá, podobně jako Sinajský poloostrov. Ve vnitrozemí je podnebí subtropické s velkými výkyvy teplot, na severním pobřeží kontinentální. V Egyptě je velmi příjemné klima od října do konce června, naopak v letních měsících (červenec až první polovina září) teploty vystupují na 40 °C, v jižních oblastech až na 50 °C. Jediným stálým tokem je Nil, řada dalších údolí obsahuje vodu jen v období dešťů. Pouště jsou bez rostlinstva, místy křovité nebo travnaté, podél Nilu roste subtropické rostlinstvo. K nejpřitažlivějším pamětihodnostem patří pyramidy a Sfinga.

Jazyk: Mluví se arabsky, domluvíte se však i anglicky, rusky, francouzsky a v některých obchodech se akceptuje i němčina.

Měna: Měna je egyptská libra (EGP) = 100 piastrů. Do Egypta je možno vyvážet jakoukoliv volně směnitelnou měnu v jakémkoliv množství. V hotelích a některých obchodech lze platit bez problémů cestovními šeky a eurošeky a rovněž platebními kartami. To ale neplatí na tržištích ani na výletních lodích po Nilu, kde se platí výhradně hotovými penězi. Peníze lze měnit v hotelích, směnárnách nebo v bankách bez poplatku za výměnu. Banky jsou otevřeny od pondělí do pátku od 8:30 do 14:00 hodin.

Ceny: Ceny v restauračních zařízeních se liší v závislosti na jejich kvalitě. Ceny jídel v restauracích nedosahují cenové hladiny obvyklé ve světě. Turisté se nejčastěji stravují v husté síti bister a restaurací, kde cena jídla pro čtyři osoby nepřesáhne 25 USD. Je třeba vždy klást důraz na hygienickou úroveň stravovacího zařízení. Pro evropského strávníka je nevhodná konzumace ovoce, které nelze bezpečně omýt, tepelně nezpracované zeleniny, pouličně prodávané zmrzliny a vody z veřejného vodovodního řadu. Pijte pouze kupovanou balenou chlazenou vodu. Nakupovat lze v supermarketech nebo na tržištích. K těm neodmyslitelně patří pověstné smlouvání.

Poznámka: V arabských zemích je zvykem věnovat za poskytnuté služby spropitné. Tzv. „bakšišné“ je v Egyptě nepsaným zákonem a záležitostí zcela nevyhnutelnou. Bakšišné tvoří tedy povinný příplatek k zájezdu. Jeho výše je uvedena v ceníku. Bakšišné, které platíte je rozdělováno zahraničním partnerem mezi personál hotelů a letiště či mezi řidiče. Bakšišné se inkasuje po příletu do Egypta zahraničním partnerem CK Alexandria. Vzhledem k místní mentalitě však můžete očekávat, že po vás bude personál hotelů za různé služby požadovat další mírné spropitné. Očkování a lékař: Očkování není povinné ani nutné. Cizincům jsou v EAR doporučovány služby soukromých nemocnic, které jsou sice stále podstatně nákladnější, avšak péče a služby jsou na mnohem vyšší úrovni než ve státních zařízeních. Zacházení s pacienty je na soukromých klinikách lépe organizováno a je rovněž zajištěna pooperační péče mnohem vyššího standardu než ve státních nemocnicích. Doprava: Po Egyptě funguje autobusová doprava klimatizovanými autobusy, v Káhiře lze ale také využít podzemní dráhu - metro, kterým se cestuje rychle a bezpečně. Hojně jsou rozšířeny ale i půjčovny automobilů, kde lze po předložení řidičského oprávnění a po vyřízení dalších formalit zapůjčit automobil. Co na sebe: V letních měsících, vyžaduje podnebí lehké bavlněné oblečení, klobouk se širokou střechou a sluneční brýle. V zimě může být v noci překvapivé chladno, přibalte si proto teplé svetry nebo plášť. Pro večery v poušti je nutné teplé oblečení po celý rok. Některé hotely a restaurace vyžadují, aby páni měli na sobě sako a dlouhé kalhoty. Do mešity není povolen vstup v krátkých kalhotách ani mužům, ani ženám. Ženy by na sobě měly mít delší šaty s rukávy, páni dlouhé kalhoty a sportovní košili. Plánujete-li cestu na horu Sinaj, vezměte si pevné boty a velmi teplé oblečení. Časový posun: Časový posun je v Egyptě o 1 hodinu více oproti České republice. Co je zakázáno: Do Egypta je zakázán dovoz potravin, alkoholu, pornografie, zbraní a všech druhů drog. Je nutno připomenout, že je striktně zakázán vývoz památek a zlata v nezpracované podobě. Kromě toho zvláště drogy (i ve velmi malém množství) jsou velmi pozorně sledovanou položkou. Postihy za prodej a přechovávání drog jsou přísné a pohybují se řádově v desítkách let odnětí svobody. Za nedovolené držení drog může být udělen i trest smrti.

Popis byl převzat z katalogu CK Alexandria

Imperial Shams Abu Soma ****

Doprava
Termín
Dní
Strava
Cena za dospělou osobu
Letecky
Praha
St 28.3 – St 4.4.2018
2 lůžkový pokoj STANDARD SSV, přistýlka
8 dní
all inclusive
14 390 Kč
Letecky
Praha
St 28.3 – So 7.4.2018
2 lůžkový pokoj STANDARD SSV, přistýlka
11 dní
all inclusive
18 990 Kč
Letecky
Praha
St 28.3 – Po 9.4.2018
2 lůžkový pokoj STANDARD SSV, přistýlka
13 dní
all inclusive
20 490 Kč
Letecky
Praha
St 28.3 – St 11.4.2018
2 lůžkový pokoj STANDARD SSV, přistýlka
15 dní
all inclusive
21 890 Kč
Letecky
Warszawa
Čt 29.3 – Čt 5.4.2018
2 lůžkový pokoj STANDARD, přistýlka
8 dní
all inclusive
13 884 Kč
SLM | Po slevě 47%
Letecky
Warszawa
Čt 29.3 – Čt 12.4.2018
2 lůžkový pokoj STANDARD, přistýlka
15 dní
all inclusive
21 424 Kč
SLM | Po slevě 46%
Letecky
Bratislava
Pá 30.3 – Pá 6.4.2018
2 lůžkový pokoj STANDARD
8 dní
all inclusive
14 664 Kč
SLM | Po slevě 44%
Letecky
Bratislava
Pá 30.3 – Út 10.4.2018
2 lůžkový pokoj STANDARD, přistýlka
12 dní
all inclusive
15 184 Kč
Letecky
Bratislava
Pá 30.3 – Pá 13.4.2018
2 lůžkový pokoj STANDARD
15 dní
all inclusive
18 824 Kč
SLM | Po slevě 53%
Letecky
Praha
So 31.3 – Pá 6.4.2018
2 lůžkový pokoj, 2 přistýlky
7 dní
all inclusive
14 690 Kč
LM | Po slevě 16%
Letecky
Praha
So 31.3 – So 7.4.2018
2 lůžkový pokoj STANDARD SSV, přistýlka
8 dní
all inclusive
16 890 Kč
Letecky
Praha
So 31.3 – Po 9.4.2018
2 lůžkový pokoj STANDARD SSV, přistýlka
10 dní
all inclusive
18 390 Kč
Letecky
Praha
So 31.3 – St 11.4.2018
2 lůžkový pokoj STANDARD SSV, přistýlka
12 dní
all inclusive
18 990 Kč
Letecky
Praha
So 31.3 – So 14.4.2018
2 lůžkový pokoj STANDARD
15 dní
all inclusive
18 824 Kč
LM | Po slevě 53%
Letecky
Brno
Ne 1.4 – Ne 8.4.2018
2 lůžkový pokoj STANDARD
8 dní
all inclusive
12 584 Kč
LM | Po slevě 37%
Letecky
Ostrava
Ne 1.4 – Ne 8.4.2018
2 lůžkový pokoj STANDARD
8 dní
all inclusive
12 584 Kč
FM | Po slevě 37%
Letecky
Warszawa
Ne 1.4 – Ne 8.4.2018
2 lůžkový pokoj STANDARD, přistýlka
8 dní
all inclusive
13 884 Kč
LM | Po slevě 47%
Letecky
Katowice
Ne 1.4 – Ne 8.4.2018
2 lůžkový pokoj STANDARD
8 dní
all inclusive
13 884 Kč
LM | Po slevě 47%
Letecky
Brno
Ne 1.4 – Ne 15.4.2018
2 lůžkový pokoj STANDARD
15 dní
all inclusive
17 004 Kč
LM | Po slevě 37%
Letecky
Ostrava
Ne 1.4 – Ne 15.4.2018
2 lůžkový pokoj STANDARD
15 dní
all inclusive
17 264 Kč
FM | Po slevě 36%
Letecky
Warszawa
Ne 1.4 – Ne 15.4.2018
2 lůžkový pokoj STANDARD, přistýlka
15 dní
all inclusive
21 424 Kč
LM | Po slevě 46%
Letecky
Katowice
Ne 1.4 – Ne 15.4.2018
2 lůžkový pokoj STANDARD
15 dní
all inclusive
21 424 Kč
LM | Po slevě 46%
Letecky
Praha
Po 2.4 – Po 9.4.2018
2 lůžkový pokoj STANDARD SSV, přistýlka
8 dní
all inclusive
13 190 Kč
Letecky
Praha
Po 2.4 – St 11.4.2018
2 lůžkový pokoj STANDARD SSV, přistýlka
10 dní
all inclusive
15 490 Kč
Letecky
Praha
Po 2.4 – So 14.4.2018
2 lůžkový pokoj STANDARD SSV, přistýlka
13 dní
all inclusive
17 190 Kč