Popis

Popis hotelu Pensee Royal Garden Hotel

Poloha
 • Nejbližší nákupní možnosti a restaurace jsou cca 22 km
 • Letiště Marsa Alam cca 55 km
Pláž
 • Písčitá pláž přímo u hotelu
 • Pozvolný vstup do moře, místy může být přes korálové podloží (vhodná obuv do vody)
 • Bar, sprchy a WC
 • Lehátka, slunečníky a plážové osušky jsou zdarma
Ubytování
 • Pokoj Superior
 • V hlavní budově
 • Individuální klimatizace
 • Koupelna se sprchou nebo vanou, WC, vysoušeč vlasů
 • Telefon, SAT-TV
 • Minilednička zdarma
 • Balkon nebo terasa
 • Dětská postýlka na vyžádání zdarma
 • Bungalov na pláži
 • Blíže k moři
 • Rodinný pokoj
 • Má oddělenou ložnici
Popis
 • Recepce
 • 2 restaurace a 3 bary
 • Nákupní galerie
 • Kadeřnictví
 • Wellness, fitness
 • Konferenční místnost
 • 3 bazény (1 s částí pro děti)
 • Lehátka a slunečníky zdarma
Internet
 • Wi-Fi na recepci a pokojích za poplatek
 • Internetový koutek 
Sport a zábava
 • Zdarma: animační programy, dětské hřiště, miniklub, plážový volejbal, fotbal, stolní tenis
 • Za poplatek: masáže, sauna, potápění
Stravování
 • All Inclusive: snídaně, oběd a večeře formou bufetu, dopolední snack v lobby baru, odpolední teplý snack v baru u bazénu, neomezené množství vybraných místních alkoholických a nealkoholických nápojů v barech dle jejich otevírací doby (10.00-23.00), víno se podává pouze v době obědů a večeří

Celkové hodnocení hotelu

Hodnotilo

19 uživatelů

Pořadí

39. nejlépe hodnocený hotel v destinaci

Poslední komentář

27.12.2017 | mandarinka
Datum pobytu: prosinec 2017
Moc se mi dovolená líbila, denně byla na pláži i v hotelu zábava /cvičení, tanec, petangue, volejbal, magická show, akrobatická show, fakírska show), počasí velmi teplé, bezvětří.

Nejnovější recenze

3
25.12.2017 | Katka
Datum pobytu prosinec 2017
3/5 - Průměr
Ako nemôžme sa na nič sťažovať lebo cena, ktorú sme za dovolenku zaplatila vyhovuje tomu čo tu je a všetkým službám. Ale kebyže máme platiť takú sumu za akú to ponúkajú napr. Slovenské cestovky tak by som asi až tak spokojná nebola. Odporúčam kúpiť si sim kartu na letisku za 5 GB zaplatíte 9 € my sme platili 10 ( lebo nikde nevydávajú mimo rezortu. Povedia že nemajú euro) lebo hotel ponúka internet za 40€a aj to len na pár dní.
3
7.12.2017 | Jana H
Datum pobytu září 2017
3/5 - Průměr
Kdo jede k moři bude spokojený,kdo čeká kulinářské zážitky bude zklamaný,kdo čeká milý personál bude nadšený,ale víckrát bych do tohoto hotelu určitě nejela
4
23.11.2017 | Hana P.
Datum pobytu říjen 2017
4/5 - Skvělé
Byla jsem spokojená, jediné, co je trochu nepříjemné,je zápach při zalévání z čističky, ale kde mají brát vodu v poušti, na pláži nic cítit není, jen na zahradě

Marsa Alam

Marsa Alam se nachází na spojnici pobřeží Rudého moře a silnice, která vede k pobřeží Edfu, vzdáleného 230 km. Tato silnice, vystavěná pravděpodobně Ptolemaiem II. prochází několika historicky zajímavými místy, kde staří Egypťané dolovali většinu svého zlata.

Přímo u silnice se nachází 2 oblasti – Wadi Barmiya a Wadi Miya, kde nechal, mimo jiných, vystavět chrám také Seti I. Podél této silnice lze také najít několik míst s nápisy ve skalách, zobrazující zvířata (také např. žirafy), dobytek, ale také scény z lovu apod. S postupným rozšiřováním silnice (zatím je pro turisty uzavřena), však budou mnohé tyto poklady navždy ztraceny.

Zatímco tedy tato oblast sloužila jako zdroj zlata, silnice samostatná byla důležitou obchodní cestou mezi údolím Nilu a pobřežím Rudého moře. Obrovskými přednostmi tohoto místa jsou však především překrásné korálové útesy, čisté moře a úchvatné východy slunce. Neustále jsou objevovány nové oblasti pro potápění i šnorchlování. Za mnohé jmenujme např. Elphinstone, Daedalus Reef, Zabargat nebo delfíní zátoku, které je ideální i pro šnorchlování.

"Popisek byl převzat z katalogu CK Firo Tour"

Egypt

Poloha: Egypt, země faraónů, pyramid, země životodárné řeky Nil, krásného Rudého moře plného korálových útesů, rozkládající se mezi Středozemním a Rudým mořem na pomezí Afriky a Asie na ploše 1.001.450 km2. Země, kde díky úrodným záplavám řeky Nil (druhá nejdelší řeka na světě, 6671 km) vznikla jedna z nejstarších civilizací na světě, kde dnes žije jen v hlavním městě v Káhiře (Al-Qahirah) více jak 17 miliónů obyvatel z celkových 70. Většinu území Egypta tvoří poušť. Kromě okolí Nilu, kde žije nejvíce obyvatel, vznikla mnohá přímořská letoviska, která lákají své návštěvníky novými hotely, skvělými službami a především krásným koupáním. Egyptská arabská republika se rozkládá v severovýchodní Africe u pobřeží Středozemního a Rudého moře a na Sinajském poloostrově. Značnou část území zaujímají pouště Sahara a Libyjská poušť s pánvemi a oázami, na jihozápadě s horskými masivy. Východně od údolí Nilu se pak nachází Arabská poušť, která je při pobřeží Rudého moře skalnatá a hornatá, podobně jako Sinajský poloostrov. Ve vnitrozemí je podnebí subtropické s velkými výkyvy teplot, na severním pobřeží kontinentální. V Egyptě je velmi příjemné klima od října do konce června, naopak v letních měsících (červenec až první polovina září) teploty vystupují na 40 °C, v jižních oblastech až na 50 °C. Jediným stálým tokem je Nil, řada dalších údolí obsahuje vodu jen v období dešťů. Pouště jsou bez rostlinstva, místy křovité nebo travnaté, podél Nilu roste subtropické rostlinstvo. K nejpřitažlivějším pamětihodnostem patří pyramidy a Sfinga.

Jazyk: Mluví se arabsky, domluvíte se však i anglicky, rusky, francouzsky a v některých obchodech se akceptuje i němčina.

Měna: Měna je egyptská libra (EGP) = 100 piastrů. Do Egypta je možno vyvážet jakoukoliv volně směnitelnou měnu v jakémkoliv množství. V hotelích a některých obchodech lze platit bez problémů cestovními šeky a eurošeky a rovněž platebními kartami. To ale neplatí na tržištích ani na výletních lodích po Nilu, kde se platí výhradně hotovými penězi. Peníze lze měnit v hotelích, směnárnách nebo v bankách bez poplatku za výměnu. Banky jsou otevřeny od pondělí do pátku od 8:30 do 14:00 hodin.

Ceny: Ceny v restauračních zařízeních se liší v závislosti na jejich kvalitě. Ceny jídel v restauracích nedosahují cenové hladiny obvyklé ve světě. Turisté se nejčastěji stravují v husté síti bister a restaurací, kde cena jídla pro čtyři osoby nepřesáhne 25 USD. Je třeba vždy klást důraz na hygienickou úroveň stravovacího zařízení. Pro evropského strávníka je nevhodná konzumace ovoce, které nelze bezpečně omýt, tepelně nezpracované zeleniny, pouličně prodávané zmrzliny a vody z veřejného vodovodního řadu. Pijte pouze kupovanou balenou chlazenou vodu. Nakupovat lze v supermarketech nebo na tržištích. K těm neodmyslitelně patří pověstné smlouvání.

Poznámka: V arabských zemích je zvykem věnovat za poskytnuté služby spropitné. Tzv. „bakšišné“ je v Egyptě nepsaným zákonem a záležitostí zcela nevyhnutelnou. Bakšišné tvoří tedy povinný příplatek k zájezdu. Jeho výše je uvedena v ceníku. Bakšišné, které platíte je rozdělováno zahraničním partnerem mezi personál hotelů a letiště či mezi řidiče. Bakšišné se inkasuje po příletu do Egypta zahraničním partnerem CK Alexandria. Vzhledem k místní mentalitě však můžete očekávat, že po vás bude personál hotelů za různé služby požadovat další mírné spropitné. Očkování a lékař: Očkování není povinné ani nutné. Cizincům jsou v EAR doporučovány služby soukromých nemocnic, které jsou sice stále podstatně nákladnější, avšak péče a služby jsou na mnohem vyšší úrovni než ve státních zařízeních. Zacházení s pacienty je na soukromých klinikách lépe organizováno a je rovněž zajištěna pooperační péče mnohem vyššího standardu než ve státních nemocnicích. Doprava: Po Egyptě funguje autobusová doprava klimatizovanými autobusy, v Káhiře lze ale také využít podzemní dráhu - metro, kterým se cestuje rychle a bezpečně. Hojně jsou rozšířeny ale i půjčovny automobilů, kde lze po předložení řidičského oprávnění a po vyřízení dalších formalit zapůjčit automobil. Co na sebe: V letních měsících, vyžaduje podnebí lehké bavlněné oblečení, klobouk se širokou střechou a sluneční brýle. V zimě může být v noci překvapivé chladno, přibalte si proto teplé svetry nebo plášť. Pro večery v poušti je nutné teplé oblečení po celý rok. Některé hotely a restaurace vyžadují, aby páni měli na sobě sako a dlouhé kalhoty. Do mešity není povolen vstup v krátkých kalhotách ani mužům, ani ženám. Ženy by na sobě měly mít delší šaty s rukávy, páni dlouhé kalhoty a sportovní košili. Plánujete-li cestu na horu Sinaj, vezměte si pevné boty a velmi teplé oblečení. Časový posun: Časový posun je v Egyptě o 1 hodinu více oproti České republice. Co je zakázáno: Do Egypta je zakázán dovoz potravin, alkoholu, pornografie, zbraní a všech druhů drog. Je nutno připomenout, že je striktně zakázán vývoz památek a zlata v nezpracované podobě. Kromě toho zvláště drogy (i ve velmi malém množství) jsou velmi pozorně sledovanou položkou. Postihy za prodej a přechovávání drog jsou přísné a pohybují se řádově v desítkách let odnětí svobody. Za nedovolené držení drog může být udělen i trest smrti.

Popis byl převzat z katalogu CK Alexandria

Pensee Royal Garden Hotel

Doprava
Termín
Dní
Strava
Cena za dospělou osobu
Letecky
Warszawa
Út 27.2 – Út 6.3.2018
2 lůžkový pokoj BUNGALOW, přistýlka
8 dní
all inclusive
17 524 Kč
Letecky
Katowice
Út 27.2 – Út 6.3.2018
2 lůžkový pokoj BUNGALOW, přistýlka
8 dní
all inclusive
11 544 Kč
SLM | Po slevě 34%
Letecky
Warszawa
Út 27.2 – Út 13.3.2018
2 lůžkový pokoj BUNGALOW, přistýlka
15 dní
all inclusive
22 204 Kč
Letecky
Katowice
Út 27.2 – Út 13.3.2018
2 lůžkový pokoj BUNGALOW, přistýlka
15 dní
all inclusive
14 664 Kč
SLM | Po slevě 34%
Letecky
Vídeň 16:45
Čt 1.3 – Čt 8.3.2018
2 lůžkový bungalov
8 dní
all inclusive
12 252 Kč
SLM | Po slevě 8%
Letecky
Vídeň 16:45
Čt 1.3 – Čt 15.3.2018
2 lůžkový bungalov
15 dní
all inclusive
16 874 Kč
Letecky
Warszawa
So 3.3 – So 10.3.2018
2 lůžkový pokoj BUNGALOW, přistýlka
8 dní
all inclusive
17 524 Kč
Letecky
Katowice
So 3.3 – So 10.3.2018
2 lůžkový pokoj BUNGALOW, přistýlka
8 dní
all inclusive
11 024 Kč
SLM | Po slevě 37%
Letecky
Praha
So 3.3 – St 14.3.2018
2 lůžkový bungalov, 2 přistýlky
12 dní
all inclusive
14 790 Kč
Letecky
Praha
So 3.3 – So 17.3.2018
2 lůžkový bungalov, 2 přistýlky
15 dní
all inclusive
16 990 Kč
Letecky
Vídeň 14:30
So 3.3 – So 17.3.2018
2 lůžkový bungalov
15 dní
all inclusive
17 169 Kč
Letecky
Warszawa
So 3.3 – So 17.3.2018
2 lůžkový pokoj BUNGALOW, přistýlka
15 dní
all inclusive
22 204 Kč
Letecky
Katowice
So 3.3 – So 17.3.2018
2 lůžkový pokoj BUNGALOW, přistýlka
15 dní
all inclusive
14 144 Kč
SLM | Po slevě 36%
Letecky
Warszawa
Út 6.3 – Út 13.3.2018
2 lůžkový pokoj BUNGALOW, přistýlka
8 dní
all inclusive
17 524 Kč
Letecky
Katowice
Út 6.3 – Út 13.3.2018
2 lůžkový pokoj BUNGALOW, přistýlka
8 dní
all inclusive
11 024 Kč
LM | Po slevě 37%
Letecky
Warszawa
Út 6.3 – Út 20.3.2018
2 lůžkový pokoj BUNGALOW, přistýlka
15 dní
all inclusive
22 204 Kč
Letecky
Katowice
Út 6.3 – Út 20.3.2018
2 lůžkový pokoj BUNGALOW, přistýlka
15 dní
all inclusive
14 144 Kč
LM | Po slevě 36%
Letecky
Praha
St 7.3 – St 14.3.2018
2 lůžkový bungalov, 2 přistýlky
8 dní
all inclusive
12 390 Kč
Letecky
Praha
St 7.3 – St 21.3.2018
2 lůžkový bungalov, 2 přistýlky
15 dní
all inclusive
15 490 Kč
Letecky
Praha 1:30
Čt 8.3 – Čt 15.3.2018
2 lůžkový bungalov, 2 přistýlky
8 dní
all inclusive
11 990 Kč
LM | Po slevě 36%
Letecky
Vídeň 16:45
Čt 8.3 – Čt 15.3.2018
2 lůžkový bungalov
8 dní
all inclusive
12 252 Kč
LM | Po slevě 8%
Letecky
Vídeň 16:45
Čt 8.3 – Čt 22.3.2018
2 lůžkový bungalov
15 dní
all inclusive
16 874 Kč
Letecky
Vídeň 14:30
So 10.3 – So 17.3.2018
jednolůžkový pokoj Standard
8 dní
all inclusive
13 784 Kč
LM | Po slevě 9%
Letecky
Warszawa
So 10.3 – So 17.3.2018
2 lůžkový pokoj BUNGALOW, přistýlka
8 dní
all inclusive
17 524 Kč
Letecky
Katowice
So 10.3 – So 17.3.2018
2 lůžkový pokoj BUNGALOW, přistýlka
8 dní
all inclusive
12 584 Kč
LM | Po slevě 28%