Popis

Popis hotelu Pensee Royal Garden Hotel

Poloha

Přímo u dlouhé písečné pláže cca 23 km jižně od městečka El Quseir (hotelová doprava cca 2× týdně za poplatek). Letiště je vzdáleno cca 52 km.

Vybavení

273 pokojů, hlavní budova a vedlejší tříposchoďové budovy situované okolo bazénů. Součástí hotelu vstupní hala s recepcí (s bezpečnostními
schránkami zdarma), lobby bar, restaurace s nekuřáckou zónou, několik obchůdků se suvenýry, beduínský stan s vodními dýmkami za poplatek, směnárna, 2 venkovní bazény, 1 vnitřní bazén, 2 dětské bazény, bar u bazénu. Lehátka, matrace, slunečníky a osušky u bazénu i na pláži zdarma.

Pokoje

DR: koupelna/WC (vysoušeč vlasů), individuální klimatizace, TV/sat., telefon, trezor zdarma, minilednička (lahev vody při příjezdu), set na přípravu kávy a čaje, balkon nebo terasa, v hlavní budově. BG: viz DR, menší, v bungalovu. FR2: viz DR, 2 ložnice.

Zábava

Denní a večerní animační programy, diskotéka.

Stravování

Viz program all inclusive.

Pláž

Krásná dlouhá písečná pláž s pozvolným vstupem do moře vhodným také pro děti, dobré podmínky pro potápění a šnorchlování (vzhledem
ke korálům doporučujeme obuv do vody), bar na pláži.

Program all inclusive

Snídaně, oběd a večeře formou bufetu Lehké občerstvení během dne Odpoledne káva, čaj, zákusek Místní rozlévané nealkoholické a alkoholické nápoje (10.00–23.00 hod.) Místní rozlévané víno (během podávání oběda a večeře)

Sportovní nabídka

Zdarma: fitness, 2 tenisové kurty, plážový volejbal a stolní tenis. Za poplatek: vodní sporty, potápěčské centrum, biliár, centrum zdraví se saunou, párou, jacuzzi a masážemi.

Pro děti

Dětský bazén, dětské hřiště, miniklub.

Pro handicapované

3 pokoje plně přizpůsobené pro handicapované klienty.

Internet

Za poplatek: internetový koutek v lobby, WiFi v lobby a na pokojích.

Platební karty

VISA, MC.

Doba transferu

55 min

Celkové hodnocení hotelu

Hodnotilo

25 uživatelů

Pořadí

38. nejlépe hodnocený hotel v destinaci

Poslední komentář

27.12.2017 | mandarinka
Datum pobytu: prosinec 2017
Moc se mi dovolená líbila, denně byla na pláži i v hotelu zábava /cvičení, tanec, petangue, volejbal, magická show, akrobatická show, fakírska show), počasí velmi teplé, bezvětří.

Nejnovější recenze

3
25.12.2017 | Katka
Datum pobytu prosinec 2017
3/5 - Průměr
Ako nemôžme sa na nič sťažovať lebo cena, ktorú sme za dovolenku zaplatila vyhovuje tomu čo tu je a všetkým službám. Ale kebyže máme platiť takú sumu za akú to ponúkajú napr. Slovenské cestovky tak by som asi až tak spokojná nebola. Odporúčam kúpiť si sim kartu na letisku za 5 GB zaplatíte 9 € my sme platili 10 ( lebo nikde nevydávajú mimo rezortu. Povedia že nemajú euro) lebo hotel ponúka internet za 40€a aj to len na pár dní.
3
7.12.2017 | Jana H
Datum pobytu září 2017
3/5 - Průměr
Kdo jede k moři bude spokojený,kdo čeká kulinářské zážitky bude zklamaný,kdo čeká milý personál bude nadšený,ale víckrát bych do tohoto hotelu určitě nejela
4
23.11.2017 | Hana P.
Datum pobytu říjen 2017
4/5 - Skvělé
Byla jsem spokojená, jediné, co je trochu nepříjemné,je zápach při zalévání z čističky, ale kde mají brát vodu v poušti, na pláži nic cítit není, jen na zahradě

Marsa Alam

Marsa Alam se nachází na spojnici pobřeží Rudého moře a silnice, která vede k pobřeží Edfu, vzdáleného 230 km. Tato silnice, vystavěná pravděpodobně Ptolemaiem II. prochází několika historicky zajímavými místy, kde staří Egypťané dolovali většinu svého zlata.

Přímo u silnice se nachází 2 oblasti – Wadi Barmiya a Wadi Miya, kde nechal, mimo jiných, vystavět chrám také Seti I. Podél této silnice lze také najít několik míst s nápisy ve skalách, zobrazující zvířata (také např. žirafy), dobytek, ale také scény z lovu apod. S postupným rozšiřováním silnice (zatím je pro turisty uzavřena), však budou mnohé tyto poklady navždy ztraceny.

Zatímco tedy tato oblast sloužila jako zdroj zlata, silnice samostatná byla důležitou obchodní cestou mezi údolím Nilu a pobřežím Rudého moře. Obrovskými přednostmi tohoto místa jsou však především překrásné korálové útesy, čisté moře a úchvatné východy slunce. Neustále jsou objevovány nové oblasti pro potápění i šnorchlování. Za mnohé jmenujme např. Elphinstone, Daedalus Reef, Zabargat nebo delfíní zátoku, které je ideální i pro šnorchlování.

"Popisek byl převzat z katalogu CK Firo Tour"

Egypt

Poloha: Egypt, země faraónů, pyramid, země životodárné řeky Nil, krásného Rudého moře plného korálových útesů, rozkládající se mezi Středozemním a Rudým mořem na pomezí Afriky a Asie na ploše 1.001.450 km2. Země, kde díky úrodným záplavám řeky Nil (druhá nejdelší řeka na světě, 6671 km) vznikla jedna z nejstarších civilizací na světě, kde dnes žije jen v hlavním městě v Káhiře (Al-Qahirah) více jak 17 miliónů obyvatel z celkových 70. Většinu území Egypta tvoří poušť. Kromě okolí Nilu, kde žije nejvíce obyvatel, vznikla mnohá přímořská letoviska, která lákají své návštěvníky novými hotely, skvělými službami a především krásným koupáním. Egyptská arabská republika se rozkládá v severovýchodní Africe u pobřeží Středozemního a Rudého moře a na Sinajském poloostrově. Značnou část území zaujímají pouště Sahara a Libyjská poušť s pánvemi a oázami, na jihozápadě s horskými masivy. Východně od údolí Nilu se pak nachází Arabská poušť, která je při pobřeží Rudého moře skalnatá a hornatá, podobně jako Sinajský poloostrov. Ve vnitrozemí je podnebí subtropické s velkými výkyvy teplot, na severním pobřeží kontinentální. V Egyptě je velmi příjemné klima od října do konce června, naopak v letních měsících (červenec až první polovina září) teploty vystupují na 40 °C, v jižních oblastech až na 50 °C. Jediným stálým tokem je Nil, řada dalších údolí obsahuje vodu jen v období dešťů. Pouště jsou bez rostlinstva, místy křovité nebo travnaté, podél Nilu roste subtropické rostlinstvo. K nejpřitažlivějším pamětihodnostem patří pyramidy a Sfinga.

Jazyk: Mluví se arabsky, domluvíte se však i anglicky, rusky, francouzsky a v některých obchodech se akceptuje i němčina.

Měna: Měna je egyptská libra (EGP) = 100 piastrů. Do Egypta je možno vyvážet jakoukoliv volně směnitelnou měnu v jakémkoliv množství. V hotelích a některých obchodech lze platit bez problémů cestovními šeky a eurošeky a rovněž platebními kartami. To ale neplatí na tržištích ani na výletních lodích po Nilu, kde se platí výhradně hotovými penězi. Peníze lze měnit v hotelích, směnárnách nebo v bankách bez poplatku za výměnu. Banky jsou otevřeny od pondělí do pátku od 8:30 do 14:00 hodin.

Ceny: Ceny v restauračních zařízeních se liší v závislosti na jejich kvalitě. Ceny jídel v restauracích nedosahují cenové hladiny obvyklé ve světě. Turisté se nejčastěji stravují v husté síti bister a restaurací, kde cena jídla pro čtyři osoby nepřesáhne 25 USD. Je třeba vždy klást důraz na hygienickou úroveň stravovacího zařízení. Pro evropského strávníka je nevhodná konzumace ovoce, které nelze bezpečně omýt, tepelně nezpracované zeleniny, pouličně prodávané zmrzliny a vody z veřejného vodovodního řadu. Pijte pouze kupovanou balenou chlazenou vodu. Nakupovat lze v supermarketech nebo na tržištích. K těm neodmyslitelně patří pověstné smlouvání.

Poznámka: V arabských zemích je zvykem věnovat za poskytnuté služby spropitné. Tzv. „bakšišné“ je v Egyptě nepsaným zákonem a záležitostí zcela nevyhnutelnou. Bakšišné tvoří tedy povinný příplatek k zájezdu. Jeho výše je uvedena v ceníku. Bakšišné, které platíte je rozdělováno zahraničním partnerem mezi personál hotelů a letiště či mezi řidiče. Bakšišné se inkasuje po příletu do Egypta zahraničním partnerem CK Alexandria. Vzhledem k místní mentalitě však můžete očekávat, že po vás bude personál hotelů za různé služby požadovat další mírné spropitné. Očkování a lékař: Očkování není povinné ani nutné. Cizincům jsou v EAR doporučovány služby soukromých nemocnic, které jsou sice stále podstatně nákladnější, avšak péče a služby jsou na mnohem vyšší úrovni než ve státních zařízeních. Zacházení s pacienty je na soukromých klinikách lépe organizováno a je rovněž zajištěna pooperační péče mnohem vyššího standardu než ve státních nemocnicích. Doprava: Po Egyptě funguje autobusová doprava klimatizovanými autobusy, v Káhiře lze ale také využít podzemní dráhu - metro, kterým se cestuje rychle a bezpečně. Hojně jsou rozšířeny ale i půjčovny automobilů, kde lze po předložení řidičského oprávnění a po vyřízení dalších formalit zapůjčit automobil. Co na sebe: V letních měsících, vyžaduje podnebí lehké bavlněné oblečení, klobouk se širokou střechou a sluneční brýle. V zimě může být v noci překvapivé chladno, přibalte si proto teplé svetry nebo plášť. Pro večery v poušti je nutné teplé oblečení po celý rok. Některé hotely a restaurace vyžadují, aby páni měli na sobě sako a dlouhé kalhoty. Do mešity není povolen vstup v krátkých kalhotách ani mužům, ani ženám. Ženy by na sobě měly mít delší šaty s rukávy, páni dlouhé kalhoty a sportovní košili. Plánujete-li cestu na horu Sinaj, vezměte si pevné boty a velmi teplé oblečení. Časový posun: Časový posun je v Egyptě o 1 hodinu více oproti České republice. Co je zakázáno: Do Egypta je zakázán dovoz potravin, alkoholu, pornografie, zbraní a všech druhů drog. Je nutno připomenout, že je striktně zakázán vývoz památek a zlata v nezpracované podobě. Kromě toho zvláště drogy (i ve velmi malém množství) jsou velmi pozorně sledovanou položkou. Postihy za prodej a přechovávání drog jsou přísné a pohybují se řádově v desítkách let odnětí svobody. Za nedovolené držení drog může být udělen i trest smrti.

Popis byl převzat z katalogu CK Alexandria

Pensee Royal Garden Hotel

Doprava
Termín
Dní
Strava
Cena za dospělou osobu
Letecky
Warszawa
So 24.3 – So 31.3.2018
2 lůžkový pokoj BUNGALOW, přistýlka
8 dní
all inclusive
12 584 Kč
SLM | Po slevě 37%
Letecky
Katowice
So 24.3 – So 31.3.2018
2 lůžkový pokoj BUNGALOW, přistýlka
8 dní
all inclusive
12 584 Kč
SLM | Po slevě 37%
Letecky
Praha 12:30
So 24.3 – So 7.4.2018
2 lůžkový pokoj, 2 přistýlky
15 dní
all inclusive
15 990 Kč
SLM | Po slevě 40%
Letecky
Warszawa
So 24.3 – So 7.4.2018
2 lůžkový pokoj BUNGALOW, přistýlka
15 dní
all inclusive
15 704 Kč
SLM | Po slevě 41%
Letecky
Katowice
So 24.3 – So 7.4.2018
2 lůžkový pokoj BUNGALOW, přistýlka
15 dní
all inclusive
15 704 Kč
SLM | Po slevě 41%
Letecky
Warszawa
Út 27.3 – Út 3.4.2018
2 lůžkový pokoj BUNGALOW, přistýlka
8 dní
all inclusive
20 124 Kč
Letecky
Katowice
Út 27.3 – Út 3.4.2018
2 lůžkový pokoj BUNGALOW, přistýlka
8 dní
all inclusive
12 584 Kč
SLM | Po slevě 37%
Letecky
Warszawa
Út 27.3 – Út 10.4.2018
2 lůžkový pokoj BUNGALOW, přistýlka
15 dní
all inclusive
26 624 Kč
Letecky
Katowice
Út 27.3 – Út 10.4.2018
2 lůžkový pokoj BUNGALOW, přistýlka
15 dní
all inclusive
16 484 Kč
SLM | Po slevě 38%
Letecky
Vídeň 7:30
Čt 29.3 – Čt 5.4.2018
2 lůžkový pokoj rodinný, přistýlka (obs. 2 dosp. + 1 deti)
8 dní
all inclusive
15 047 Kč
Letecky
Vídeň 7:30
Čt 29.3 – Čt 12.4.2018
2 lůžkový pokoj rodinný, přistýlka (obs. 2 dosp. + 1 deti)
15 dní
all inclusive
17 331 Kč
SLM | Po slevě 9%
Letecky
Linz 7:30
Pá 30.3 – Pá 6.4.2018
2 lůžkový pokoj rodinný, přistýlka (obs. 2 dosp. + 1 deti)
8 dní
all inclusive
15 369 Kč
Letecky
Linz 7:30
Pá 30.3 – Pá 13.4.2018
jednolůžkový pokoj Standard
15 dní
all inclusive
21 442 Kč
LM | Po slevě 9%
Letecky
Praha
So 31.3 – So 7.4.2018
2 lůžkový pokoj, přistýlka
8 dní
all inclusive
11 880 Kč
LM | Po slevě 31%
Letecky
Vídeň 13:20
So 31.3 – So 7.4.2018
2 lůžkový bungalov
8 dní
all inclusive
26 144 Kč
Letecky
Warszawa
So 31.3 – So 7.4.2018
2 lůžkový pokoj BUNGALOW, přistýlka
8 dní
all inclusive
17 524 Kč
Letecky
Katowice
So 31.3 – So 7.4.2018
2 lůžkový pokoj BUNGALOW, přistýlka
8 dní
all inclusive
11 700 Kč
LM | Po slevě 33%
Letecky
Praha
So 31.3 – Ne 8.4.2018
2 lůžkový bungalov, 2 přistýlky
9 dní
all inclusive
13 390 Kč
Letecky
Praha
So 31.3 – St 11.4.2018
2 lůžkový pokoj SUPERIOR, 2 přistýlky
12 dní
all inclusive
14 390 Kč
Letecky
Praha
So 31.3 – So 14.4.2018
2 lůžkový pokoj SUPERIOR, 2 přistýlky
15 dní
all inclusive
15 490 Kč
Letecky
Warszawa
So 31.3 – So 14.4.2018
2 lůžkový pokoj BUNGALOW, přistýlka
15 dní
all inclusive
22 204 Kč
Letecky
Katowice
So 31.3 – So 14.4.2018
2 lůžkový pokoj BUNGALOW, přistýlka
15 dní
all inclusive
15 600 Kč
LM | Po slevě 30%
Letecky
Praha
Ne 1.4 – So 7.4.2018
2 lůžkový bungalov, 2 přistýlky
7 dní
all inclusive
12 590 Kč
Letecky
Praha
Ne 1.4 – Ne 8.4.2018
2 lůžkový bungalov, 2 přistýlky
8 dní
all inclusive
12 990 Kč
Letecky
Praha
Ne 1.4 – St 11.4.2018
2 lůžkový pokoj SUPERIOR, 2 přistýlky
11 dní
all inclusive
13 990 Kč