Popis

Popis hotelu Penzion Slunečnice

Penzion se nachází v jednom z nejmalebnějších údolí Krkonoš 'Svatý Petr', ve výšce 870 m nad mořem v blízkosti nejznámějšího lyžařského areálu Svatý Petr. Je ideálním výchozím místem jak pro letní turistiku, tak i pro zimní sporty. Penzion Slunečnice nabízí ubytování ve stylových 2 - 4 lůžkových pokojích. Ve většině pokojů jsou k dispozici přistýlky. Pokoje jsou vybaveny komfortní koupelnou se sprchovým koutem, nábytkem z přírodního dřeva, televizí se satelitním příjmem, telefonem, Wi-Fi připojením k internetu a nádherným výhledem do údolí Svatého Petra. Penzion nabízí příjemné posezení ve stylové restauraci. Personál Vám rád připraví raut, gril-party, nebo pečení selátka (po celý rok), na přání také svatební hostiny, rodinné oslavy, obchodní semináře, firemní večírky a jiné. V restauraci se můžete zdarma připojit k internetu přes Wi-Fi. Po lyžovačce a nebo po celodenní túře je možné do sytosti relaxovat ve Wellness centru, ve kterém je parní kabina, sauna, masažní sprchy a nahřátý whirlpool. Vše v jedné místnosti v naprostém soukromí. K penzionu vede příjezdová cesta, která je udržovaná i v zimním období. Pro hosty je zde k dispozici kamerou hlídané parkoviště. Všechny pokoje jsou nekuřácké.

Možnost stravování - vybavení kuchyně

V ceně ubytování je zahrnuta snídaně, která je podávána formou švédských stolů ve stylové restauraci, kde najdete nejen rozmanitou nabídku specialit naší i světové kuchyně, ale také široký výběr míchaných nápojů a rozmanitou nabídku vín.

Možnost koupání

krytý bazén v hotelu Horal (200 m), krytý bazén vojenská zotavovna Bedřichov (2,5 km), Aquapark Špindlerův Mlýn (2 km), koupaliště Liščí farma - Dolní Branná (18 km), koupaliště - Valteřice u Vrchlabí (18 km), koupaliště Benecko - Štěpanická Lhota (21,5 km), koupaliště a krytý bazén - Jilemnice (23 km)

Možnost lyžování

lyžařský areál Medvědín (2 km), Svatý Petr (600 m), který se nachází v blízkosti penzionu a je nejznámějším lyžařským areálem v České Republice, pro běžkaře jsou připraveny udržované běžecké lyžařské stopy

Výlety do okolí

Ze Špindlerova Mlýna k prameni Labe, zpět Labským dolem (Labský a Pančavský vodopád)Výchozím bodem je Špindlerův Mlýn (náměstí), odkud půjdeme 1 km po modré k lanovce Medvědín, lanovkou Medvědín na horní stanici, odtud po žluté směr Šmídova vyhlídka, dále po červené a po Masarykově silnici k Vrbatově boudě. Od Vrbatovy boudy možnost po žluté až k prameni Labe. Zpět po červené kolem Labské boudy a dolu pak po modré překrásným Labským dolem kolem 148 m dlouhého Pančávského vodopádu (nejdelší vodopád v ČR), Labského vodopádu, Labských kaskád a po stezce „Buď fit' až k soutoku. Odtud jsme již blížko cíli, pokračujeme stále po modré až do centra Špindlerova Mlýna. Celková délka 19 km. Ze Špindlerova Mlýna na Špindlerovku a po hřebeni až na Sněžku, zpět kolem Luční boudy a Dolem Bílého LabeZ centra Špindlerova Mlýna vyjedeme autobusem na Špindlerovku (8:30 nebo 9:30), odtud cestou Česko-Polského přátelství po hřebeni vystoupáme po červené na Malý Šišák, pokračujeme stále po červené k Polednímu kameni, dále pak po levé straně výhled na polskou stranu jezera Velký a Malý Stav, stále po červené až ke zdolání vrcholu Sněžky. Zpět po modré směrem na Luční boudu a Weberovou cestou dále pak nádherným Dolem Bílého Labe. Od Boudy u Bílého Labe můžeme pokračovat opět po modré k soutoku nebo po žluté Dřevařskou cestou a do Špindlerova Mlýna pak scházíme kolem kostelíku.Celková délka 26 km.

Parkování (počet)

kamerou hlídané parkoviště (15)

GPS

50,7267283, 15,6299739

Hotely Královéhradecký kraj