Popis

Popis hotelu Radisson Blu Hotel Ajman *****

Poloha

Pětihvězdičkový hotelový komplex řetězce Radisson Blu se nachází jen 1km od centra Ajmanu, mezi Dubají a Ras Al Khaimah. Hotel je vhodný jak pro obchodní cestující, tak i turisty, přijíždějícími za poznáním a odpočinkem. Hotel provozuje bezplatnou kyvadlovou dopravu na hotelovou pláž. Vzdálenost na letiště v Dubaji je cca 20 km.

Ubytování

K dispozici je 148 moderně zařízených pokojů a apartmá několika kategorií. Součástí jejich vybavenosti je TV/SAT, minibar, vysokorychlostní internetové připojení, vlastní plně vybavená koupelna, sada na přípravu kávy a čaje, trezor a klimatizace. Hosté mohou využívat 24hodinový pokojový servis.

Vybavení a služby

Hotel je vybaven vstupní halou s recepcí, turistickými informacemi, trezorem, úschovnou zavazadel, směnárnou, restauracemi, bary, 4 konferenčními místnostmi, službou hlídání dětí (za poplatek) i službou praní oděvů. Hotel provozuje zdarma kyvadlovou dopravu do vybraných nákupních center v Dubaji a na soukromou hotelovou pláž.

Sport a zábava

Součástí zázemí hotelu je fitness centrum, venkovní bazén s lehátky a terasou na opalování, lázně a wellness s řadou léčebných a relaxačních procedur. Využít lze také kosmetické a kadeřnické služby.

Stravování

Polopenze

Doprava

Letecky

1. den

BRATISLAVA – DUBAJ
Odlet z Bratislavy do Dubaje. Občerstvení během letu.

2-7. den

DUBAJ
Přivítání místním partnerem a transfer do hotelu. Ubytování. Další den po snídani volný program, možnost odpočinku na pláži, nákupy nebo fakultativní výlety, využití služeb hotelu.

8. den

DUBAJ – BRATISLAVA
Check – out z hotelu v brzkých ranních hodinách a transfer na letiště Dubaj. Odlet do Bratislavy. Občerstvení během letu. Přílet. Konec programu.

Ajman

Pouze 10 km od emirátu Sharjah najdete nejmenší ze sedmi emirátů, Ajman. Je značně rozdílný od všech ostatních, najdete zde malé trhy a obchůdky, restaurace a muzeum, žádný glamour ani lesk. V přístavu najdete další místní trhy, včetně rybího a můžete pozorovat, jak běží běžný život v arabském světě. Mezi Ajmanem a Sharjah se táhne dlouhá písčitá pláž.

Spojené arabské emiráty

Spojené arabské emiráty, zkráceně označované jako SAE, se nalézají v jihovýchodní části Arabského poloostrova, podél části zálivu Ománu a na jižním pobřeží Perského zálivu. Jsou federací sedmi emirátů - Abu Dhabi, Dubaj, Ajman, Fujairah, Ras al Khaimah, Sharjah a Umm al Qaiwain - vytvořených po získání nezávislosti na Británii. V současné době patří k nejbohatším zemím a staly se obchodním a turistickým centrem. Téměř každý turista směřující do SAE navštíví Dubaj, moderní město jako z jiného světa v poušti. Stalo se symbolem luxusu, bohatství a světových „nej“ po všech stránkách. Spojené arabské emiráty vás celoročně pohostí slunečným počasím. Srážky se vyskytují pouze v zimě a není jich mnoho. V létě je v SAE až 45 °C, v zimě potom daleko příjemnějších 25 °C.

Dubaj - letištní poplatek

Dubaj zavedla pro odlety od 1.7.2016 nový letištní poplatek ve výši 35 dírhámů (cca 228 Kč), který se dotkne všech cestujících, jež odtamtud odlétají (tedy i těch, kteří budou pouze přestupovat). Výjimkou jsou děti do 2 let a ti tranzitní cestující, jejichž číslo letu je na příletu i odletu je stejné.

Abu Dhabí - turistická taxa

V Abu Dhabí je zavedena povinná turistická taxa, která se platí na místě přímo v hotelu při check-inu ve výši 15,00 AED (pokoj/noc).