Detail recenze: Amc Royal Hotel

  Egypt, Hurghada, Hurghada - sever

4/5

Liboreks:
Celkově jsem s dovolenou v tomto hotelu spokojen, protože jsem ji tentokrát chtěl pojmout jen jako válení se u vody. Neuvěřitelně klapnul na čas také odlet v obou směrech OSR-HRG bez zpoždění, což se tak často nestává.

Fotografie od autora recenze


Ubytování

Pokoj prostorný, vysoké a poměrně tvrdé postele, poměrně hlučná klimatizace, TV, balkon, velká koupelna s fénem, trezor zdarma, lednička s denně doplňovanou balenou vodou (1,5 l na osobu) a úklid také každý den. Internet v lobby free, ale hodně pomalý, placený je dostupný skoro všude a je výrazně rychlejší, i když žádný zázrak nečekejte.


Strava a stravování

Jídlo je s obrovským výběrem a lze vždy vybrat. Mnoho pečiva, zákusků, zeleniny, ovoce (banán, pomeranč, jablka), na snídani vejce vařená i omelety, párky, sýry, salámy, lívance. Hlavní jídla vždy s masem, a to hovězí dušené nebo mleté, kuřecí, ryby a občas mořské plody (krab, kalamáry), jako přílohy rýže, těstoviny, brambory, občas hranolky a různé druhy míchané teplé zeleniny. Odpoledne v baru na pláži se podává odpolední snack (pizza, arabská placka plněná kuřecí játrou a bageta s párkem).


Vybavení, služby a personál

Hotel je ve formě U a uprostřed má bazén s barem (lehátka, osušky a slunečníky) a do cca 9:00 hodin ráno šlo bez problémů obsadit lehátka. Prostorná lobby s barem vč. míchaných drinků v rámci AI a vstupem do italské restaurace (jednou za pobyt). Pod lobby je hlavní restaurace, disco a SPA. Nad lobby je fitnes centrum, herna s barem (kulečník, stolní tenis a různé hry) a terasa s možností zakouřit si vodní dýmku. Personál usměvavý, po celý den spousta animačních programů.


Pláž a moře

Pláž tedy nic moc, relativně malá (lehátka, osušky a slunečníky), skoro bez písku jen na ztvrdlém písečném podloží, velmi mělká voda vhodná pro děti, ale do relativní hloubky se dostanete po mole (po změření přes aplikaci má molo přesně 420 metrů). Moře je ale čisté, teplé a na lehké opláchnutí bez plavání stačí. Kolem vodní plochy pro pláž mají umístěné sítě ve vodě, díky které neplavou na pláž odpadky a jiné nečistoty. Velmi často je odliv, který odhalí kameny v prvních několika metrech, pak je již jen písek.


Okolí hotelu

V okolí hotelu není de facto vůbec nic. Hotel se nachází v severní části Hurghady a transfer z letiště vede po polocestě cca 45 min. Na jedné straně další hotelové resorty, na straně druhé staveniště dalších resortů. Před hotelem se staví obrovská mešita, ale projít se nedá nikde. Jediné co lze, tak nasednout na taxi a tradá např. na Sherathon road nebo do Mariny.


Celkový dojem

Pokud se chcete opravdu jen válet u vody a užívat služeb AI, tak doporučuji.


Hotel vhodný pro:

  • Mládež
  • Všechny
  • Páry
  • Rodiny s dětmi
  • Seniory

Tato recenze je osobním názorem jejího autora a server Recenze.cz ani jeho provozovatel nenese žádnou odpovědnost za její obsah či pravdivost.