Detail recenze: Hotel Capo Di Corfu Resort Ella

  Řecko, Korfu, Kavos

5/5

Veronika:
První dojem po skoro tříhodinové noční cestě z letiště ( počítejte s opravdu dlouhým transferem) byl docela dobrý. Ubytování bylo malé ale hezké, moře zklamání (viz. detailní popis níže).

Ubytování

Moc hezký a velký resort s malými domečky v krásné zahradě. Žádný několikaposchoďový hotelový komplex. Bydleli jsme v hezkém mezonetu, ale byl velmi malinký. S kočárkem nebo s postýlkou se v něm už nepohnete, takže to chce se částečně “vystěhovat” ven na terasu. My měli štěstí, že jsme bydleli v přízemí a měli kromě terasy k dispozici i zahrádku, což je pro malé děti super. Postele byly pohodlné, ale pro vyšší osoby trochu krátké. Sprchový kout byl velmi malinký a od wc oddělený jen závěsem, takže voda byla po sprchování všude. Je také potřeba si na recepci vyžádat ještě jednu kartu, kterou si odemykáte a zároveň slouží na spuštění elektřiny v celém mezonetu. Takže jednu kartu necháte na pokoji aby vám jela klimatizace a druhou si odemykáte. Jinak čistota a úklid každý den, včetně výměny ručníků, jen paní uklízečka chodila zrovna v době, kdy děti kolem oběda spaly. Každý den doplňovala i balené vody a mýdla, šampony atd.


Strava a stravování

Jídlo bylo vynikající, denně minimálně 2 chody ryb a mořských plodů, což jsme nikde jinde v Řecku ani Egyptě nezažili. Snídaně byly stejné, ale tam není co vymýšlet. Překvapilo mě asi 8 úprav vajíček. Obědy a večeře se každý den měnily a byly velmi chutné. Co nás ale hodně nemile překvapilo, bylo to, že si člověk na snídani nemůže sám načepovat pití, kávu, čaj a musí si zajít k pultíku a říci číšníkovi, co chce. V době špičky se u pití tvořily fronty. Nevím, proč je takový problém dát do jídelny několik automatů na pití a kávu. To je za mě tedy velké mínus a nikde jinde jsme toto nezažili. Při obědě a večeři si pití vždy objednáte u číšníka.


Vybavení, služby a personál

Personál moc milý, i uklízečky a zahradníci vás s úsměvem zdraví. Jen na hlavním baru u bazénu byli někdy méně příjemní a více příjemní barmani. Doporučuji bar IL PIRATA u menšího bazénu, kde dělají skvělé hot dogy, hranolky a souvlaky a hlavně obsluha je tam VŽDY skvělá a usměvavá. Zmrzlinu si můžete neomezeně nabrat v každém z barů i v restauraci, což ocení hlavně děti. Animační programy jsme nevyužili, ale mají je prý rozdělené na mezinárodní a pro Francouze (tam se prý nám Čechům nedoporučuje chodit, asi je to určeno opravdu jen pro Francouze). Celý areál je opravdu krásně udržovaný a klobouk dolů před úklidem (a to jsem na úklid opravdu náročná) a zahradníci a údržbáři pracují také celý den.


Pláž a moře

Pláž denně uklizená, vše čisté, bez odpadků. Ale co bylo pro nás velké zklamání bylo moře. Od břehu asi pět metrů řasy, kalné, bahnité, rozhodně zde nečekejte tyrkys. Moře bylo čisté až asi po 30 metrech, ale díky tmavě hnědému písku působí jako rybník. Moře bylo veeelmi mělké, bez vln a mělo 30 stupňů (konec června), což je zase skvělé pro děti. Super je, že nemusíte brát plážové osušky z domů a dostanete je v resortu. Každý den si je můžete nechat vyměnit. Jen pozor, pokud chcete najít lehátko u bazénu nebo u moře, musíte si přivstat a dát si osušky na lehátka, kolem deváté ráno je to už bez šance. Jinak bazény čisté a teplé, jen malinký dětský bazén by potřeboval už rekonstrukci.


Okolí hotelu

Okolí hotelu jsme se dvěma malými dětmi nezkoumali, je to ale jediný hotel široko daleko a žádné nákupní možnosti nebo promenády a procházky nečekejte. V rámci resortu jsou dva markety, jeden malinký hned vedle recepce a druhý větší až na okraji resortu, ale tam seženete vše, od hraček pro děti, po dárky pro rodinu.


Celkový dojem

Celkový dojem byl fajn, ale ve srovnání s jinými hotely této kategorie můžete být zklamaní. Já se ráda vrátím, ale jen kvůli dětem, pro které to bylo super. Sama s manželem bych sem nejela. Co je jedinečné je opravdu ubytování v malých domcích v krásné zahradě. To jinde neuvidíte.


Hotel vhodný pro:

  • Seniory
  • Rodiny s dětmi
  • Odpočinek

Tato recenze je osobním názorem jejího autora a server Recenze.cz ani jeho provozovatel nenese žádnou odpovědnost za její obsah či pravdivost.