Detail recenze: Hotel Depandance Maslinik

  Chorvatsko, Střední Dalmácie, Tučepi

5/5

BB:
Opět příjemná dovolená v termínu 11.9. -21.9.2021v depandanci Maslinik

Ubytování

Letos jsme byli ubytovaní v třetím poschodí v depandanci Karbonera. Její nevýhodou pronás je, že je to nejvzdálenější budova od hotelu, bazénu i moře. Člověk se tedy dost projde, v případě problémů s chůzí je to až nepříjemné. Kartu od pokoje s balkónem jsme dostali na recepci hned po příjezdu autem v 08.30, což jsme neočekávali. Náramek na stravu jsme si vyzvedli v 10 hodin a tím jsme mohli využívat služby all inclusive. Pokoj byl dostatečně veliký, odkládacích prostorů na věci vezené v kufrech bylo dostatek, ani jsme je všechny nezaplnili. Samozřejmě potěšil menší trezorek na cenné věci. Zklamání každý rok přináší procházení přibližně 100 stanic v televizi, kde jsou pouze 2 programy v českém jazyce, ČT 24 a Noe. A na to, že tam bývá osazenstvo až z 50% české, to je velmi málo. Letos jsme byli zklamáni z matrací. Už jsou trochu „vysezené“ po okrajích a člověk klouže v noci z postele. Připravené ručníky na výměnu měnili pravidelně, jednou za pobyt převlékli i povlečení. Letos měla na starosti úklid mladá „brigádnice“, oproti předcházejícím rokům si to trošku zjednodušovala, byla schopná o půl osmé ťukat na dveře, jestli může uklízet. Balkon byl vybaven dvěma křesílky se stolkem, šňůru na sušení plavek jsme si museli dodat sami.


Strava a stravování

Nepozorovali jsme, že by se nějak výrazně zhoršila kvalita. Dokonce bychom řekli, že kvalita přípravy ryb se zlepšila, ze suchého tuňáka se stal výborně ochucený a šťavnatý tuňák apod. Každé jídlo mělo v nabídce minimálně 2 druhy ryb, nebo mořských živočichů. Další se mohlo vybírat ze tří druhů mas. Je pravda, že větší kousky jehněčího byly občas tvrdé i šlachovité. Ale každý si to, co dává na talíř, může okouknout a vybrat si to, co se mu líbí. Výběr byl i z několika druhů příloh a dvou druhů pizz. Někdo lituje, že byly pouze 2 druhy paštik, to ale není pravda, byly 3 druhy jako jindy. Samozřejmě v konzervě, což jsme si nedávali, obzvlášť při nabídce výborné čerstvě opečené slaniny, pikantních opečených klobásků a dalšího druhu ohřívaného párku. I smažená vajíčka vypadala normálně. Též nabídka kvalitních salámů a sýrů byla letos větší než v minulých letech. Jídlo bylo pravidelně doplňováno. V případě fronty na jídlo, se mohlo chodit k pultu z obou stran (dokonce k tomu vyzývali pracovníci hotelu), čímž se výběr jídla urychlil. Míst na sednutí bylo dostatek, neboť měli otevřené obě jídelny. Je pravda, že na snídani chyběl kuchař, který připravoval v předchozích letech amolety s náplní sýru, salámu a hub. Výběr pečiva byl dostatečný, od dvou druhů chleba přes 4 druhy kroasánů, dvou druhu bulek i koblihy. Též čerstvé ovoce při každém jídle, ananas, hrozny, broskve, nektarinky, meloun žlutý, jablka, hrušky. I zeleniny byli k výběru dost. Rajčata, zelí červené i bílé, cibule, okurky a jiné. Jako předkrmy byli různé saláty, studené rybičky, sýry, tvrdé, balkánské. Výběr od hranolků po zmrzlinu byl i v odpoledním snackbaru. Od 10.00 do 24.00 byl otevřen bar s pitím a kávou, kde číšníci za pultem splnili každé přání.


Vybavení, služby a personál

V celém areálu i na pláži je možné použít WiFi v dostatečné kvalitě. Bazén byl opečovávaný určeným pracovníkem. U bazénu dostatek lehátek, i když pro zajištění konkrétního místa bylo dobré si přivstat a do sedmi hodin položit na lehátka ručník a přistavit si k lehátkům slunečník. U bazénu vše zdarma. Na pláži lehátek a slunečníků též dostatek, ale cedule říkal, lehátko 50 kun a slunečník 30 kun. Vybíral tam mladík, s EET v kapse. Dokonce v blízkosti byla i masérka, 45 minutová masáž celého těla stála 250 kun, masáž zad 25 minut 120 kun. Nabízela i masáž obličeje aj. V kapse měla též EET, na rozdíl od našich kadeřnic Hotel zaměstnával i animátory. Oproti loňsku to dost flákali, cvičení v bazénu vloni každý den, letos každý třetí den. Jejich animace spočívala u bazenu v tom, že pustili do reproduktorů ..dus, dus, dus. Též večerní muzika vloni každý den, letos za 10 dní pouze třikrát. Ostatní sportovní aktivity (tenis, posilovnu, kola v Alze) jsme nevyužívali. U depandancí je možné v areálu i parkovat auta. Bylo postavené nové parkoviště, takže míst pro parkování dostatek, i když nové parkoviště je kousek z ruky a kdo ví, jak je to tam s bezpečností aut. V areálu se nachází i koutek pro děti, prolézačky, houpačky.


Pláž a moře

Pláž před hotelem je jedno velké zklamání. Při rozšiřování pláže v loňském roce navezli „drcený“ kámen a dostat se k vodě, je dost bolestivé, takže doporučuji rozhodně boty do vody. Též přímý vstup do vody není ideální obzvlášť pro starší a lidi s problémy chůze. Vypadá to, že se to jen tak nezlepší. Moře čisté, průzračné. Teplota vody 26-25 stupňů.


Okolí hotelu

Upravené, neustále opečováváno , pravidelně zametány chodníky a veřejné hotelové plochy, trávníky zalévány, stromy keře obírány o suché listy. Bazén též pravidelně ráno čištěn pracovníkem s vysavačem.Voda křišťálově čistá, bez pachu chlóru.


Celkový dojem

Skvěle strávená dovolená, v příštích letech to pro nás bude asi komplikovanější. Podstatně podle nabídky na rok 2022 podražili. U bazénu by měla být "nějaká autorita", která usměrní skákající děti, hlučné Poláky apod.


Hotel vhodný pro:

  • Všechny

Tato recenze je osobním názorem jejího autora a server Recenze.cz ani jeho provozovatel nenese žádnou odpovědnost za její obsah či pravdivost.


Raději telefonujete?

Kamila Brzobohatá
Kamila Brzobohatá
S výběrem nebo nákupem
zájezdu vám pomohu
565 656 610
dnes zavřeno