Nádherná dovolená - splněný sen

Recenze hotelu Filitheyo Island Resort **** - Maledivy - Faafu Atol - Faafu Atol

Luxusní dovolená, skvělé stravování, čisté ubytování, dobrá organizace zájezdu, nádherný klidný ostrov, málo lidí (žádní češi), čistota pláže, krásné korály a vodní život, pěkné možnosti výlety za šnorchlováním. Personál velmi příjemný. Na tomto ostrově jsme strávili s manželem nádherných 8 dní a nechtělo se nám vůbec domů. All inclusive

Ubytování (4 / 5)

Ubytování v chatičkách s výhledem na oceán, cca 20m od pláže. Jeden pokoj s velikou postelí, tv, skříňka, sejf, klimatizace, křesla stůl, minibar, lednička, rychlovarná konvice. Venkovní koupelna, vybavená ručníky, osučkami, mýdlem atd.., toaleta. Venkovní terasa se stolkem a křesly. Ubytování bylo dostačující, čistota byla dobrá, 2x denně úklid, doplňování mini baru.

Strava a stravování (5 / 5)

Úžasná kuchyně velkého výběru a množství. Ochutnali jsme dobroty z celého světa v neomezeném množství. Velký výběr v mase, zelenině, ovoci. Čerstvé kokosy přímo z ostrova. Pochutná si jak člověk který má rád maso, tak vegetarián. Doporučuji all inclusive. Nabídka nápojů je dostačující a jinak vše stojí 5 dolarů, takže by se člověk nedoplatil.

Vybavení, služby a personál hotelu (4 / 5)

Vybavení ostrova není nadstandartní, ale pro pohodovou dovolenou naprosto dostačující. Masáže (nejsou all inclusive), výlety (2 jsou v all inclusive), 2 bary, restaurace, bazén obchůdek se zlatem, obchůdek s upomínkovými předměty, potápěčské centrum, ping pong, šipky, kulečník, posilovna s klimou, čítárna + internet (5 dolarů za hodinu). Doporučuji vzít nějaké jednodolarovky pro personál. Ostrov dle mého názoru není vhodný pro děti (nic pro děti nenajdete)

Pláž a moře (5 / 5)

Pláž čistá, lehátka a osušky zdarma. Moře nádherné, plné života a korálů. Velmi vhodné pro šnorchlování. Mnoho ryb, želvy, manty, rejnoci, žraloci, korály, delfíni, no prostě pohádka.

Okolí hotelu (4 / 5)

Velmi malý ostrůvek, obejdete jej za max 1 hodinu, upravená zeleň, kokosové palmy, květinová výzdoba. Krysy a šváby zde nenajdete. Žijí tu jen velcí kaloni ve větvích (netopýři), vrány, na zemi běhají gekoni (ještěrky), krabi a malý potníčci s ulitkami na zádech. Všude čisto a upraveno.

Celkový dojem (5 / 5)

Dovolená dle našich představ, můžeme jen doporučit. Jen co cestování je velmi zdlouhavé. Na tento ostrov letíte z Čech 6 hodin do Dubaie, za další 2 hodiny letíte do Male cca 4 hodiny, tam čekáte na spojení hydroplánu a letíte cca 40 minut a pak lodí na ostrov cca 20 minut. Zpět je cesta ještě komplikovanější, protože čekáte v Dubai 7 hodin na spoj. Celkem jsme strávili na zpáteční cestě celých 24 hodin a přijeli jsme hodně unavení. Doporučuji zjistit let z Německa. Prý to letí přímo a celkem trvá let 12 hodin.

Hotel vhodný pro:

  • Odpočinek
  • Páry

Tato recenze je osobním názorem jejího autora a server Recenze.cz ani jeho provozovatel nenese žádnou odpovědnost za její obsah či pravdivost.