Hotelový komplex Grand Bahía Principe Cobá ***** hotel i pro nejnáročnější

Recenze hotelu Grand Bahia Principe Coba ***** - Mexiko - Quintana Roo - Chacalal

V části Cobá, která tvoří jednu třetinu tohoto hotelového resortu, jsme byly s děvčaty ubytovány na 9 nocí.

Ubytování (5 / 5)

Ubytování je ve vilkách, které jsou v příjemné rozlehlé zahradě. Každý pokoj ve vile má balkon či terasu. My jsme měly s výhledem na bazén. V pokoji je velká koupelna s fénem, županem a k dispozici jsou i pantofle. V pokoji je velká postel, posezení, minibar, kde je zdarma voda, pivo a nealko. Trezor je možné zapůjčit za cca 7 USD/noc. Individuální klimatizace a ventilátor je také k dispozici. Ručníky na pláž jsou na pokoji a můžete je vyměnit u bazénu každý den.

Strava a stravování (5 / 5)

V hotelu je strava v rámci all inclusive podávána v hlavní restauraci - Kukulkánova. Snídaně večeře, obědy i snack jsou formou bufetu,kde si vybere opravdu každý, od mořských plodů až po těstoviny a mexické tacos.. Bývají i tématické večeře. U pláže jsou bary s nápoji po celý den, snack bary v areálu, kde je možné zajít na kávu a občerstvení. Za pobyt můžete po předchozí rezervaci navštívit 3x a la carte restaurace dle vlastního výběru. Jídlo bylo vždy výborné a měli jsme i představení s flambovanými dezerty. Alkoholické a nealkoholické nápoje jsou rovněž k dispozici po celý den v lobby a v barech u pláže či u bazénu.

Vybavení, služby a personál hotelu (5 / 5)

Hotel má několik barů, vláčky se můžete přemisťovat po celém resortu i např. do Haciendy Doni Isabell, kde bývají zábavné večery a vystoupení. Resort má také spoustu obchodů se suvenýry, např. s tequillou (vyvézt z Mexika můžete max. 1 litr) či s oblečením nebo magnetky. Wifi je zdarma celý den v lobby a na recepci, na pokojích je zpoplatněna. Část Cobá má několik bazénů vč. dětského a brouzdaliště se skluzavkami. Animační programy jsou vyvěšeny na tabulích v hotelu i u zastávek vláčků, mohli jste navštívit např. Fiesta večer,kde jste poznávali mexickou kulturu a tradice nebo ráno kurzy španělštiny či tance. Vodní sporty na pláži jsou za poplatek. Personál je vždy usměvavý a vstřícný, rozumí dobře anglicky. Hotel má také směnárnu, půjčení auta je také možné domluvit.

Pláž a moře (5 / 5)

Pláž je s bílým pískem,místy kamínky, ale nejsou třeba boty do vody. Prostor pro plavání byl ohraničen bojkami, za bojkami se nedoporučuje plavat kvůli vysokým vlnám. Lehátka a slunečníky jsou na pláži zdarma. Vodní sporty, kajaky a další jsou za poplatek. Vstup do moře je písečný pozvolný a vhodný i pro děti. Zájemci mohou najít i mušličky. Doporučuji vzít si i brýle do vody, jsou zde barevné rybičky. Na pláž jezdí vláček v intervalu cca 10 min, a cesta trvá cca 5-7 min tímto vláčkem. Klienti části Cobá mohou využívat bary a občerstvení části Tulum. Bary na pláži jsou otevřeny cca od 9-10 h dopoledne až do cca 17 h odpoledne, drinky jsou v rámci all inclusive zdarma. Pláž je čištěna každý den personálem. Doporučuji také přivstat si na východ slunce.

Okolí hotelu (5 / 5)

Protože hotel leží velmi blízko archeologickým oblastem a městě Playa del Carmen, doporučuji výlety do archeologického naleziště Tulum a Cobá, cesta trvá do Tulumu cca 20 min jízdy autobusem či taxi, možno na recepci domluvit minibus,v případě, že vás jede více. V Playa del Carmen můžete využít volný čas pro nákupy v obchůdcích, v menších obchůdcích se smlouvá a je dobré mít spíše místní měnu -tedy pesa než dolary. Platit se však dá obojím, ale kurzy jsou u obchodníků různé.

Celkový dojem (5 / 5)

Dovolená v Mexiku pro mě byla splněným snem. Prolíná se zde kultura, historie, zábava a odpočinek. Hotel má výbornou polohu a mohu jej doporučit všem věkovým kategoriím vč. rodinám s dětmi.

Hotel vhodný pro:

  • Rodiny s dětmi
  • Odpočinek
  • Seniory
  • Všechny
  • Mládež
  • Páry

Tato recenze je osobním názorem jejího autora a server Recenze.cz ani jeho provozovatel nenese žádnou odpovědnost za její obsah či pravdivost.