Detail recenze: Hotel Catalonia Punta del Rey

  Španělsko, Tenerife, Las Caletillas

4/5

Dita:
Zimní dovolená byla skutečně báječná, protože ostrov nabízí rozmanité možnosti a zážitky pro turisty, kteří nespadají do kategorie "plážový povaleč" . Doporučení hotelu pro méně náročné hosty, kteří jsou samostatní a chtějí cestovat po ostrově, hotel mají jen jako základnu.

Ubytování

Ubytování opravdu neodpovídá 4* - ostatně už se i jinde v recenzích opakovaně objevilo, takže v tomto směru jsme byli již připraveni. Naše pokoje průměrná úroveň, čisté: 2 oddělitelná lůžka přiražená k sobě, postele s měkkou matrací, stolek s malou starou TV, židle(nebyla zde lednička). Koupelna v pořádku, záchod, bidet, umyvadlo, zrcadlo, fén a starší vana s látkovým závěsem pro sprchování - sprcha má menší tlak vody, ale dá se to zvládnout. Je slyšet běžný hovor v sousedních pokojích.


Strava a stravování

Polopenze: snídaně - v pohodě, bufet standardního složení (+ pro nás překvapivě každé ráno k dispozici sekt, který španělští a němečtí senioři opravdu pravidelně po ránu popíjeli), problém pokud člověk nebyl hodně obratný, voda na čaj byla v automatu na kávu, takže bylo umění si do hrníčku "načepovat" horkou vodu na čaj bez ukápnutí kávy tamtéž. večeře - u polopenze se pití k večeři extra platí, zklamání v porovnání se skvělou stravou podávanou v restauracích mimo hotel; výběr opravdu byl, ale kvalita překvapivě nízká - možná pro ten velký počet hostů, ale i tak nevím.... Maso bez dochucení, tuhé nebo žvýkavé. Polévky skutečně pro nás nepoživatelné (zvlášt nedoporučuji podivnou chemickou chřestovou polévku), většina podavaných omáček a jídla tak nějak bez chuti, většinou jsme skončili u několika kousků pizzy; gumové palačinky, dezerty druhu zákusek/řezy jsme po pár dnech shledali z jednoho základu jen s jinou polevou na vrchu, ale skvělá čerstvá zelenina a ovoce, báječná zmrzlina.


Vybavení, služby a personál

Personál v pořádku - na recepci mluví anglicky a německy, jinak ale např. v půjčovně aut pouze španělsky (nevím jak to tam zvládají jazykově nevybavení turisté, asi rukama, nohama ...). Služby: pokud má člověk polopenzi, zdarma je pouze minigolf -ovšem ten má svá nejlepší leta skutečně za sebou - potrhaný povrch hracích ploch, neudržované, podivné hole ... no pro legraci ... z doslechu inzerovaný vyhřívaný bazén ani nebyl napuštěný.... závěrem postřeh z hotelového baru: červené víno tam rozlévané bych nepodala ani nejhořšímu nepříteli; barmanka samotná na požádání ať ho ochutná odmítla, že ona to nikdy nepila a chutnat nebude.......se opravdu nedivím, já ho tam, byť zaplacené, s díky nechala


Pláž a moře

Pochopitelně jsme se v lednu nechystali koupat (pár odvážlivců bylo na surfu), ale promenáda a procházky kolem moře jsou pěkné, vzduch čistý, vítr důrazný a příjemné kavárny otevřené ....


Okolí hotelu

Náš neobjektivní názor protože jsme každý den odjížděli na výlety - na jedno odpoledne a dopoledne to postačí, doporučujeme kousek od hotelu kavárnu el café ecléctico, skvělá káva a obsluha + wifi


Celkový dojem

Protože pro nás bylo prioritní cestování po ostrově vč. výletu na ostrov La Gomera a návštěva Pico de Teide (!!! již není nutné si povolení na výstup na vrchol zařizovat v kanceláři v hlavním městě, lze pouze po internetu ALE!!! min. měsíc dopředu jinak je nemožné ho v kratším předstihu zařídit), jsme opravdu nadšení přírodou ostrova, zážitky a výhledy, které jsme při cestování měli ... hotel etc. pro nás nebyl moc zásadní, ale jinak týden v tomto jednom místě all in inclusive si nedokážu představit ... dovolenou pro turistiku mohu doporučit... motoristům, kdo rád jezdí strmé kopce a zatáčky je to na Tenerife i Gomeře to ideální místo, chvílema adrenalin - respekt pro občasné cyklisty,cyklistiku již považuji za nebezpečnou aktivitu s ohledem na úzké a strmé silnice ostrovů (a taky neodhadnutelné zatáčky).


Hotel vhodný pro:

  • Seniory

Tato recenze je osobním názorem jejího autora a server Recenze.cz ani jeho provozovatel nenese žádnou odpovědnost za její obsah či pravdivost.


Raději telefonujete?

Kamila Brzobohatá
Kamila Brzobohatá
S výběrem nebo nákupem
zájezdu vám pomohu
565 656 610
dnes zavřeno