Hotel Helenenburg Bad Gastein, Rakousko

Recenze hotelu Hotel Helenburg V Bad Gasteinu *** - Rakousko

Pro pobyt v blízkém dosahu možnosti lyžování a zároveň využití termálních lázní jde o ideální místo pro středně náročné klienty.

Ubytování (4 / 5)

Nejedná se o luxus, ale o velice funkční vybavení (hotel pokoje postupně vylepšuje).

Strava a stravování (4 / 5)

Polopenze - snídaně formou bufetu a podávané večeře (výběr ze dvou jídel, jedno vždy bezmasé + zeleninový bufet + desert). Odpoledne malé občerstvení v ceně. Nejsme velcí jedlíci ani vybíraví gurmáni, takže spokojenost. Náročnější by hvězdičku nejspíše ubrali.

Vybavení, služby a personál hotelu (4 / 5)

Oddělená samostatná koupelna se sprchovým koutem a WC, TV, balkon, dostatečné úložné prostory, pohodlná manželská postel, psací stolek, křesla a stůl. Lyžaři ocení prostornou vytápěnou lyžárnu s možností sušení lyžařských bot. K dispozici je sauna v ceně pobytu a radonové koupele za úplatu. Personál je velice vstřícný a příjemný, převážná část hovoří česky a slovensky (majitel je Slovák).

Sjezdovky, lyžařské tratě a vleky (5 / 5)

Využíval jsem sjezdovky na Graukogelu, na jehož úpatí se hotel nachází. Pro zdatnější i méně zdatné lyžaře ideální, přírodní sníh bez zasněžování, sedačková lanovka cca 200 m od hotelu. V horních partiích jsou sjezdovky dobře upravované (80 cm přírodního sněhu), ve spodních pro nedostatek sněhu upravené jen částečně, nicméně dá se opatrně dojet na lyžích až k hotelu. V případě dostatečné sněhové pokrývky by to nemělo chybu. V místě a blízkém okolí jsou další možnosti sjezdového lyžování.

Okolí hotelu (4 / 5)

Do středu města, kde jsou i nově zrekonstruované termální lázně, další lyžařský areál, obchody, restaurace a bary je to 15 min. chůze. Z hotelu překrásný výhled na Alpy a lázeňská města Bad Gastein a Bad Hofgastein.

Celkový dojem (4 / 5)

Spokojenost!

Hotel vhodný pro:

  • Všechny

Tato recenze je osobním názorem jejího autora a server Recenze.cz ani jeho provozovatel nenese žádnou odpovědnost za její obsah či pravdivost.