Nádherná dovolená

Recenze hotelu Hotel Khaolak Laguna Resort **** - Thajsko - Phang Nga - Khao Lak

Hotel leží něco málo přes hodinu jízdy od letiště na Phuketu a v krátké docházkové vzdálenosti od spousty restaurací, obchodů, masážních salonů a cestovních agentur. Rozkládá se v rozlehlé udržované zahradě, kde můžete vidět hodně čápů, volavek, dalších ptáků a velkých neškodných ještěrů. Je však nutno podotknout, že je v areálu hotelu dost schodů, takže nebude vhodný pro cestovatele s výrazně sníženou pohyblivostí.

Ubytování (5 / 5)

Velmi prostorný pokoj s obrovskými pohodlnými postelemi, posezením s křesly, psacím stolem, tichou klimatizací, trezorem. Minibar plný, ale bezplatný samozřejmě jen pro all incl., jinak za velmi vysoké ceny. Na pokoji dále rychlovarná konvice, denně doplňovány dvě láhve pitné vody, káva, čaj, cukr a smetana. K dispozici taška na pláž, plážové osušky, pantofle, župany, kimona na pláž, ruční svítilna a deštníky. V koupelně sprchový kout a vana s ruční sprchou, fén, zvětšovací zrcadlo a kompletní nabídka potřeb pro hygienu včetně zubních kartáčků s pastou, hřebenů a jednorázových holicích strojků. U každého pokoje terasa nebo balkon.

Strava a stravování (5 / 5)

V hotelu jsme měli jen snídaně a ty byly luxusní - vše, na co bychom ani nepomysleli -včetně vynikajícího tropického ovoce a čerstvých ovocných šťáv. Na pozdní obědy nebo brzké večeře jsme chodili do blízkých hospůdek, cena thajského jídla je 100-150 BHT, což je cca 75-115 Kč. V hotelové restauraci jsme se nestravovali, dali jsme si tam u baru jen pár drinků, ceny za jídlo se nám zdály přemrštěné.

Vybavení, služby a personál hotelu (5 / 5)

Hotel nemá animační program, pro nás (70+) balzám na duši. Dva bazény se sladkou vodou byly udržovány v absolutní čistotě, spousta lehátek se slunečníky jak u bazénů, tak u pláže. Matrace na lehátka denně povlečeny prostěradlem, k dispozici i polštářek. Veškerý personál mimořádně vstřícný a přestože máme jen velmi chabé znalosti angličtiny, vždycky jsme se domluvili. V případě potřeby pomohl překladač v mobilu. Výkonná WIFI v celém areálu i na pláži. Všude stoprocentně uklizeno.

Pláž a moře (5 / 5)

Pláž nádherná, velmi dlouhá s jemným pískem, takže jsme chodili bosí. Andamanské moře v lednu s teplotou kolem 30st., někdy při přílivu vlny pro dovádění, plavat se dá i při odlivu, vstup pozvolný. Pokud půjdete po pláži vlevo přes velké balvany, po deseti minutách narazíte na Andalay bar pod stromy, měli jsme tam ta nejlepší jídla z celého pobytu v Khao Laku.

Okolí hotelu (5 / 5)

Doporučuji navštívit noční trh Bang Niang, v provozu v pondělí, středu a sobotu, nejlépe v pozdních odpoledních hodinách, to už jsou otevřeny všechny stánky a už tak nepraží slunce. Nachází se cca 4km od hotelu, ale na parkovišti před hotelem je vždy nějaké místní taxi, které vás tam odveze za 150 BHT/jedna cesta. Na trhu spousta oblečení, kabelek, suvenýrů a jídla (včetně smaženého hmyzu).

Celkový dojem (5 / 5)

Nádherný resort, překrásná pláž, velmi milí lidé. Přestože to neděláme, protože je na světě ještě mnoho míst, která jsme neviděli, do tohoto hotelu se velmi rádi vrátíme.

Hotel vhodný pro:

  • Odpočinek
  • Všechny
  • Páry

Tato recenze je osobním názorem jejího autora a server Recenze.cz ani jeho provozovatel nenese žádnou odpovědnost za její obsah či pravdivost.