Detail recenze: Hotel Thermalpark

  Slovensko, Západní Slovensko, Dunajská Streda

3/5

D M:
Příjezd se mi úplně nepodařil, neboť jsem vjel na parkoviště pro veřejnost a ještě ztratil lístek. Je třeba zajet k závoře vlevo směrem k hotelu. Automatický systém rozpozná značku auta a závora se otevře (pokud jste předtím registrační značku auta dodali např. mailem recepci). Thermalpark jako takový má tedy dvě recepce - tu pro hosty hotelu a obecně pro veřejnost. U obou se můžete dozvědět potřebné informace. Zpočátku si možná budete připadat poněkud ztraceni, na recepci vám až tak nepomohou, bude to hlavně na vás, ale to je běžné, když je člověk v novém prostředí. V televizi se dá spustit tzv. informační brožura, jednotlivé stránky se však zobrazují příliš rychle a nějak mi to nešlo zastavit či zpomalit, ani v nastavení, tak jsem si jednotlivé stránky vyfotil na mobil a bylo. Brožura v prvotním se zorientování pomohla výrazně.

Ubytování

My jsme byli v pokoji standard, pokoj se nám zdál zpočátku malý, ale stačil, čistý a útulný pokoj, s příjemným silným kobercem, velká postel, klimatizace fungovala, lednička - minibar chladil, dostatečně velký trezorek. Vstupní dveře se otevírají přiložením karty, zamykají se automaticky dovřením. Elektřina pokoje se spouští vložením karty do "přihrádky" vedle vypínačů světel. Klimatizace se ovládá rukou stiskem ovladače na stěně. Pokoje jsou dobře zvukově izolované, sousedi nešli slyšet.


Strava a stravování

- pokud jste vegetarián nebo vegan budete trpět, pokud jíte běžná jídla a příliš si nevybíráte, budete spokojeni, hotelová kuchyně Thermalparku je kvalitní, ne že ne, nechci nikoho podceňovat, ale doma drtivou většinu jídel lépe neuvaříte. Snídaně: - menší výběr, ale vše chutné, na začátku si vezmete tácek příbor a jdete, obsluha vám na talíř nandává podle vašeho přání - šunky, salámy, tvrdé sýry, smažená vajíčka (jsou každý den, každý den však na malinko různý způsob), klobásky, párky, buchtičky, jogurty, pečivo, vždy zelenina sem tam je připraven rovnou talířek s příborem, rohlíkem, máslem a měkkým sýrem (malé balení), pak s táckem ke stolu a pak se vypravíte pro pití - dobrý výběr od čajů přes kávu po džusy. tipy: - chleba není úplně vidět, ale bývá v nabídce - dělejte si snídaně tematicky, ze začátku jsem měl sklony si brát od každého něco, pak už jen třeba jeden den jsem měl výběr sýrů, jiný den uzeniny... - u nápojů je nabídka medů a marmelád, jsem si dával pouze medy, do mističky vám dají dostatek medu, takže krom do čaje mi zbylo i případně k jídlu Večeře: - dostatečný výběr, vše chutné - večeře začíná tak, že se posadíte a personálem je vám donesen předkrm, po dojezení se zvednete a jdete na výběr hlavního chodu, personálu řeknete, kolik a co chcete nandat na talíř, pokud porci sníte a ještě máte hlad, klidně si běžte kolečko zopakovat, pokud dojíte hlavní chod večeře personál vám odnese ze stolu a posléze vám donese na talířku dezert, po dojezení dezertu večeře končí, personál stůl uklidí tipy: - nejde často úplně vidět, ale ke každé večeři je k dispozici polévka, tou jsme po každém předkrmu večeři začínali - případné pití se k večeři na rozdíl od snídaně kupuje, pivko bodlo Na jídlo jsme chodili většinou hned v prvních minutách výdeje, ale i když jsme šli v jiné časy, tak se v případné frontě nečekalo dlouho. Obědy jsme si někdy dávali v restauraci stojí kolem 4-6 EUR jedna porce. Pokud si budete dávat Latte macchiato dávají do toho automaticky skořici, musel jsem jim říkat, ať mi ji tam nedávají.


Vybavení, služby a personál

Je v pohodě, zpočátku se nám někteří zdáli poněkud méně ochotní, ale pak jsme pochopili, že jde spíše o to, že nám hůře rozumí, jde o to, že většina, možná všichni zaměstnanci Thermalparku jsou maďarské národnosti, hovořící sice dobře slovensky, ale na češtinu potřebují malinko více času na porozumění. Samozřejmě někdo je rychlejší, někdo je vstřícnější, schopnější lépe poradit, snaživí jsou všichni. Celkově personál jako celek - pohoda.


Okolí hotelu

- udržování čistoty v celém areáluThermalparku je běžnou praxí - z hotelu pohodový vstup rovnou do vnitřních bazénů a dále do celého areálu - u velké části stánků, služeb lze platit hotelovým náramkem - masáže, ve druhém patře nad recepcí pro veřejnost, masérky umí, doporučuji masáž nohou, cena však kolem 15 EUR na 20 minut, thajské masáže už neprovádí - pokud si chcete zahrát minigolf apod., tak venku vedle tobogánů je stánek Algida, tam se dá koupit vstup, u minigolfu je to 3 EUR na hodinu - k pořádnému plavání nejlepší centrální bazén, anebo přírodní koupání v přilehlém "rybníku", v kterém jsem se plavčil sice jen jednou, skoro pořád vlála červená zákazová vlajka, ale stálo to za to, nikdo tam nebyl, dají se zde i půjčit šlapadla, kajaky apod. a to i tehdy když je zákaz koupání - Rotunda s thermální vodou - voda má vždy různou teplotu venku a vevnitř, většinou jen o malinko, někdy více - u centrálního bazénu speciální bazének s kamínky s velmi teplou a hned vedle s velmi studenou vodou na podporu chodidel a celých dolních končetin - krevní oběh, masáž - 2 sušičky (ždímačky) na plavky u šaten (ty za recepcí pro veřejnost), kousek u vchodu do restaurace, - animační program - pro děti super, pro dospěláky, kteří se nechtějí zúčastňovat, tak určitě alespoň příjemné pokoukání a poslech tip: alespoň s jedním ručníkem v plavkách a županu přejít vnitřkem do šaten nedaleko recepce pro veřejnost, do skříněk si odložit, pozor karta může propadnout otvorem ve skřínce (bohužel se mi to stalo :-) ), po vyplavčení se převléct do županu, propláchnout plavky v umyvadle sprch a záchodů hned vedle a vyždímat v sušičkách na plavky - výhodou je, že vše je kousek od sebe OKOLÍ - přímo ve městě kousek od Thermalparku Lidl, Tesco apod., cukrárny, restaurace atd. - na jednom místě: Malkia Park - úžasná zoo, vstupné není malé - 10 EUR dospělý, ale stojí to za to (15 minut autem od Thermalparku) Vojenské muzeum - malé muzeum, ale exponáty ve výborném stavu potěšily, vstupné 3 EUR (17minut autem od Thermalparku) Slovakia Ring - my jsme tam zavítali v době tréninku motorek, tak vše bylo zdarma, být tam skutečný závod, tak by to nemělo chybu, okruh je zajímavý (16 minut autem od Thermalparku) - kousek dál: Gabčíkovo - opět autem nedaleko, dá se zaplatit plavba lodí, zde jsem zavítat už nestihli


Celkový dojem

Za mne hodně dobrá dovolená, velkou výhodou je ubytování v hotelu s tím nejpřímějším vstupem do areálu, který toho hodně nabízí jak pro ty co si chtějí dobře zaplavat, tak pro ty, jenž si chtějí užívat, jak v bazénech s různými výřivkami apod., tak příjemných účinků termální vody. Pro návštěvníky z Česka, Slovenska a Maďarska oproti jiným zahraničním dovoleným odpadá překonávání jazykové bariéry.


Hotel vhodný pro:

  • Odpočinek
  • Mládež
  • Seniory
  • Páry
  • Rodiny s dětmi
  • Všechny
  • Obchodní cesty

Tato recenze je osobním názorem jejího autora a server Recenze.cz ani jeho provozovatel nenese žádnou odpovědnost za její obsah či pravdivost.


Zájezdy do hotelu Hotel Thermalpark

Raději telefonujete?

Kamila Brzobohatá
Kamila Brzobohatá
S výběrem nebo nákupem
zájezdu vám pomohu
565 656 610
dnes 8–18 h