Detail recenze: Oásis Belorizonte Hotel

  Kapverdy, Sal, Santa Maria

4/5

Martin + Ivana:
Tento hotel jsme zvolili s přítelkyní na základě slušných recenzí na ***. Cena za desetidenní pobyt byla rozumná a tak jsme vyrazili. Po příletu žádné problémy. Na recepci vše v pořádku, personál mluvil anglicky. Hotel se nachází na výborném místě hned vedle městečka Santa Maria, kde jsme často chodili do různých hospůdek. Samostný ostrov Sal je 35 km dlouhý a 12 km široký v největším místě. Stojí za to ho procestovat. Zvolili jsme terénní buginy a byl to opravdu pěkný zážitek. Rovněž autobusový okruh s delegátkou byl super. Rovněž jsme vyzkoušeli Zipline - sjezd zavěšený na laně z místní hory. Skvělé. Celkově můžeme hotel a dovolenou hodnotit jako vydařenou. A opravdu máme co srovnávat. Za tuto cenu jsou služby v hotelu na úrovni.

Fotografie od autora recenze


Ubytování

Ubytování spokojenost. Měli jsme pokoj deluxe v patrových domcích. Prostorný pokoj s manželskou postelí a gaučem. Samozřejmě sociální zařízení. Balkon. Prvotní problém s trezorem, který nešel otevřít, byl ihned vyřešen na recepci. Celkově ubytování čisté, každý den výměna ručníků a perfektní úklid. Pokojská usměvavá, pokud jsme ji potkali, ptala se na spokojenost s úklidem. Jediné, co bychom vytkli jsou prosklené dveře na WC a do koupelny, kdy je vidět obrys postavy, když zrovna sedíte na záchodě.


Strava a stravování

Se stravou naprosto žádný problém. Bufetový systém. Na snídani výběr z několika druhů salámů, sýrů, míchaná vajíčka různé jogurty, marmelády apod. Vybere si každý. Tři druhy pečiva. Obědy a večeře: Dva druhy polévek. Výběr ze tří druhů ryb, tří druhů masa a vyberou si i vegetariáni. Přílohy brambory, rýže, hranolky, luštěniny apod. Spousta čerstvé zeleniny a ovoce. Samozřejmostí různé zákusky. Kdo nechce teplou večeři, je zde samozřejmě studený bufet s výběrem salámů a sýrů. Jídlo bylo chutné, dobře ochucené. Můžeme vytknout pouze maso, když bylo připravené na grilu. Většinou bylo tuhé. Tak si vzal člověk jiný druh masa a tím to skončilo. Pití dostatek. Nealko, džusy, pivo víno. Neomezeně. Skleniček v jídelně dostatek.


Vybavení, služby a personál

Spokojenost. Je vidět, že hotel celkově má to nejlepší za sebou, ale je udržovaný. Personál byl většinou milý a usměvavý. V restauracích, barech, při výdeji ručníků a na recepci se bez problémů domluvíte anglicky. Příjemně nás překvapilo, že spousta lidí z personálu již umí pár českých frází a slovíček. Žádné spropitné nevyžadují. Je to pouze na vás. Ze služeb hotelu jsme využili pouze tenisový kurt a třikrát rezervaci v tématických restauracích. Spokojenost. Jinak je v hotelu ještě wellness, ale to jsme nevyužili. Příjemné překvapení je, že WIFI šlape v celém hotelu a dokonce i na pláži.


Pláž a moře

Super. Hotel je umístěn na jedné z nejkrásnějších pláží. Je celkem v závětří, tak nejsou tak velké vlny. U hotelů v jiných částech ostrova byly dost velké vlny. Moře nádherné, čisté a teplé. Jeden den po větrné noci byly u pláže řasy, ale zanedbatelné. Pláž každý den ráno uklizená. Lehátek dostatek. Přes pláž občas chodí psi od rybářů ze Santa Marie. Jsou naprosto neškodní, očkováni. Někdy si lehnou do stínu a chrápou. Většině turistů nevadí a pohladí je, dají vodu.


Okolí hotelu

Za nás super. Každý den jsme někam vyráželi. Městečko Santa Maria je hned vedle. Má pěkné čisté uličky, kde se dá posedět. Je tam bezpečno i v noci. Vyplatí se podívat i na nedělní mši do evangelického kostela. Nádherně zpívají a tančí. Kousek od hotelu želví chovatelská stanice, je tam možno vidět vylíhlé želvičky. Před hotelem je cyklo a běžecká stezka. Dá se běhat i po chodníku podél moře. Pěkná je procházka na druhou stranu ostrova na pláž Ponta Preta, která je směs písku a lávových kamenů. Rovněž pěkná procházka je do botanické zahrady, která je od hotelu 4 km. Kdo nechce chodit, může jet taxíkem do 5 eur. Vyplatí se rovněž projet celý ostrov, který není velký. Je opravdu co vidět. Využít se dají terénní buginy nebo komentovaná jízda autobusem s delegátem. (využili jsme obojí) Pěkná je návštěva solných koupelí, kde je to podobné jako v Mrtvém moři. Ve žraločí zátoce je možno vidět mladé žraloky těsně u břehu, jsou tam každý den. Pro odvážnější doporučujeme zkusit Zipline a sjet místní horu zavěšení na ocelovém laně. Pěšky po pláži se dá i zajít na pohřebiště mušlí, kde jsou jich opravdu hromady. Zkrátka v okolí hotelu je pořád co dělat. Mimo zástavbu se v poušti povalují plastové odpadky, ale to je v Africe běžné a smutné.


Celkový dojem

Za nás super. Za přijatelnou cenu dost muziky. Užili jsme si jak akční, tak odpočinkovou dovolenou. S hotelem a personálem celkově spokojenost. Zkrátka NO STRESS!!!


Hotel vhodný pro:

  • Všechny

Tato recenze je osobním názorem jejího autora a server Recenze.cz ani jeho provozovatel nenese žádnou odpovědnost za její obsah či pravdivost.


Zájezdy do hotelu Oásis Belorizonte Hotel

Raději telefonujete?

Lucie Němcová
Lucie Němcová
S výběrem nebo nákupem
zájezdu vám pomohu
565 656 610
dnes 8–18 h