Dovolená únor 2017

Recenze hotelu Palumbo Reef Resort **** - Tanzanie - Zanzibar - Uroa

Velké zklamání z přístupu slovenské Delegátky a CK ! Zanzibar je krásná země s úžasnou přírodou a báječným mořem. Je tu ovšem hodně špatných zkušeností, které Vám spolehlivě celou dovolenou zkazí. Nikdy neleťte tzv. charterovým letem, je to jako jet 12hodin tramvají po Brně, ale asi tak 10x horší. A když Vám delegátka radí, čistit si zuby vodou z kohoutku, nebo ,že Vás doktor, který neumí česky ani pozdravit,vyšetří za 50USD a doklad Vám rozhodně nedá, tak co si o tom pomyslíte? Že je arogantní a drzá, když máte dotaz, proč je zpáteční let o 4,5 hod. opožděn? Máte pocit, že ji vlastně obtěžujete. Hrůza!!! A když to všechno po návratu oznámíte na vedení CK, v domění, že se Vám třeba omluví a budou se snažit si Vás udržet, jako dlouholetého a stálého zákazníka, napíší Vám za měsíc, že je stížnost neoprávněná a že je všechno v pořádku.

Ubytování (2 / 5)

Ubytování neodpovídá 4 hvězdičkám. Tak maximálně 2. Pokoj byl malý, Tlak vody ve sprše minimální i když byl pokoj v přízemí, bez stropního ventilátoru, bez ledničky, bez TV. Klimatizace přestala fungovat již 3.den. I přez urgence nebyla opravena. Úklid bez problémů za 1 USD denně na polštáři. Uklizečky se snažily a byly příjemné. Dokonce se před vstupem do pokoje zuly.

Strava a stravování (1 / 5)

Jídlo bylo jednotvárné bez fantazie a velmi skromné. Co se týká pestrosti i množství-mizerie!!! O baleném másle, soli, pepři,marmeládách si můžete nechat zdát!!! Vše bylo volně loženo ve velice maličkých miskách,téměř bez doplnění. Pokud byla na oběd neidentifikovatelná ryba, na večeři byly zaručeně rybí mleté karbenátky. A pořád dokola. Pečivo a přílohy mizerné. Pořád kuřecí a do všeho byla nacpaná mrkev!!! Jediné co se dalo jíst, tak ovoce, ale pouze ananas,banány,mango,občas papája a meloun. Přitom na tržišti a okolo silnice, bylo druhů ovoce spousta!!! Kdo má rád půst, přijde si rozhodně na své.

Vybavení, služby a personál hotelu (3 / 5)

Vybavení staré, opotřebované... Výměna plážových osušek 1x za dva dny, je nedostačující!!! Bazén slušný, voda čistá, příjemná. Toalety vedle bazénu čisté, občas fronta- pouze jeden a jeden. Večerní představení např. Masajské tance, nebo místní dětští tanečníci, bylo zajímavým spestřením. Personál hotelu byl milý a vstříčný. A to jak obsluha v restauraci, na baru nebo v hotelové prodejně. Je vhodné jim občas dát nějaký bakšiš, zaslouží si to. Co by se asi stalo majiteli hotelu, který se tam neustále rozvaloval v křesle a kouřil cigarety, kdyby své platící hosty, kteří jej živí a ne špatně, občas pozdravil, usmál se nebo s nimi pohovořil, jestli jsou spokojeni??? Ale to se opravdu nikdy nestalo.

Pláž a moře (4 / 5)

Moře pěkné, teplé. Odliv velký, ale aspoň se člověk projde a užije si to. Slunečníky dostačující. Lehátka starší, ale funkční a bytelná-žádná plastová. Molitanové podložky roznášeny a sklízeny denně. Po pláži se můžete projít prakticky neomezeně daleko. Vstup do moře velmi pozvolný, jemný písek. Dojem kazí 2 vojáci se samopaly(AK-47) , kteří mají údajně odrazovat plážové prodejce, aby majiteli neubírali zisk z hostů. Osobně jsem si koupil od plážových hochů ledacos a vždy to bylo výrazně levnější než v hotelu a většinou i kvalitnější. Vojáci se tvářili, že to nevidí.

Okolí hotelu (5 / 5)

Okolí hotelu je malá vesnice. Osobně jsem si vzal 2x taxi a jeli jsme s přáteli až do města, kde vládne čilý ruch. Můžete nakoupit, co potřebujete,suvenýry, dárky, oblečení, koření,masky, smlouvá se. Tržiště, v přístavu stánky s občerstvením,zejména večer je tam velká spousta úžasného jídla,čerstvého a připravovaného před Vámi.Skvělé. Hodně ovoce, které u nás ani neznáme, většinou velmi lahodné.

Celkový dojem (4 / 5)

Doporučení: nejezděte s ******. Kupte si letenku normálním letadlem např. Vídeň-Zanzibar, hotel si zarezervujte přes internet a ušetříte cca10 000,-Kč a spoustu nepříjemných zážitků. Vedle tohoto hotelu je sesterský hotel Samaki Lodge a ten je lépe vybaven a novější. Bohužel má stejného majitele a tudíž stejně mizerné jídlo. Výlety s místními jsou o polovinu levnější a kvalitnější,protože jsou rádi, že si vydělají peníze. A jsou milí a příjemní, na rozdíl od naší nepříjemné, protivné, drzé a velmi arogantní slovenské delegátky!!! A na Zanzibaru jsou přece i jiné hotely!!!

Hotel vhodný pro:

  • Odpočinek

Tato recenze je osobním názorem jejího autora a server Recenze.cz ani jeho provozovatel nenese žádnou odpovědnost za její obsah či pravdivost.