Vánoční pobyt

Recenze hotelu Thermal ŠÍRAVA SPA RESORT **** - Slovensko - Východní Slovensko - Kaluža

Vánoce bez shonu a starostí díky zájezdu do tohoto hotelu

Ubytování (3 / 5)

Hotel relativně nový, takže ubytování na úrovni. Včetně wi-fi na pokojích. Bohužel hotel je situovaný v bezprostřední blízkosti čtyřproudové frekventované silnice, takže polovina pokojů je na ni otočená - žádejte sudé číslo pokoje! V zimě při zavřeném okně (a omezeném vánočním provozu) je to celkem snesitelné. Nedovedu si představit ten rachot a smrad a prach v létě. Přitom mezi hotelem a bazény je parkoviště v délce cca 300 metrů. Nepochopím, proč se situování budovy a parkoviště nedalo prohodit, přičemž by hoteloví hosté měli vstup do termálů naprosto bezpřekážkové. Proto ty tři hvězdičky.

Strava a stravování (3 / 5)

Kvalita stravy dobrá ale... Hotel se chlubí 4 hvězdičkami! Přitom talíře k jídlu studené, přestože jsou uloženy do nahřívací vany, ale ta se nikdy nezapla. Totéž tácy a vany s uloženým "teplým" jídlem - vyhřívání na nejnižší stupeň, takže spíš vlažné. Největší zádrhel byl u přípravy ranních teplých nápojů. Jeden malý samoobslužný automat, na kterém se připravovala jak káva, tak voda na čaje. Malá káva tak 2 hlty, takže všichni si dávali kávu velkou a to raději hned dvojnásobnou dávku, no než se obsloužila většina hostů, nejvíc času se trávilo u automatu. Za mě bych doporučila jídla trochu méně solit, protože dosolit si můžou potřební u stolu.

Vybavení, služby a personál hotelu (5 / 5)

S personálem a službami jsme byli spokojeni. Za zmínku stojí krásně velká vybavená koupelna. Zejména jsme ocenili kávový a čajový servis na pokoji, ten jsme hodně využívali. Především v den odjezdu, kdy celý zájezd se sešel k snídani téměř ve stejný čas, jsme si ranní čaj a kávu udělali na pokoji a k snídani si to donesli. K dispozici byly i župany a osušky k bazénům.

review.category.WELLNESS (5 / 5)

Bazénový svět byl to nejlepší z celého hotelu. Venkovní bazén s přírodní termální vodou, vnitřní bazény s vodními atrakcemi, velký saunový svět a další welnes služby - paráda.

Okolí hotelu (4 / 5)

Hotel je situován na kraji obce Kaluža přímo na břehu vodní nádrže Zemplínská Šírava. Pokud jste vlastní dopravou, dají se dělat výlety do blízkého i vzdálenějšího okolí. Koupání v přírodě nemůžeme posoudit vzhledem k době pobytu, dají se ale dělat pěší vycházky do blízkého okolí. Hotel má propagační brožury, takže si jistě každý vybere.

Celkový dojem (4 / 5)

Vánoční pobyt bez shánění a starání jsme si užili.

Hotel vhodný pro:

  • Odpočinek
  • Seniory
  • Všechny
  • Rodiny s dětmi

Tato recenze je osobním názorem jejího autora a server Recenze.cz ani jeho provozovatel nenese žádnou odpovědnost za její obsah či pravdivost.