Zameczek Sanatorium Hotel & Spa

  Polsko, Dolnoslezsko, Kudowa-Zdrój

Lázeňský dům Zameczek: Pobyt 2 noci

    Polsko, Dolnoslezsko, Kudowa-Zdrój
Číslo zájezdu: 2 665 843
Detail nabídky a možnosti objednání zájezdu:
Lázeňský dům Zameczek

Lázeňský dům Zameczek je nádherný architektonický skvost z 18. století ležící v srdci malebného lázeňského parku v městečku Kudowa Zdrój. Severovýchodně od lázní se táhne masiv Stolových hor, které chrání město před náhlými změnami teploty vzduchu. Výjimečné mikroklima tohoto regionu má blahodárný vliv na lidský organismus především krevní oběh, dýchání a trávení, správnou funkci svalů a nervového systému. Díky příjemnému létu bez extrémních veder a teplejší zimě trvá sezóna v těchto lázních po celý rok.

Ubytování

Zameczek je zajímavě řešená historická stavba s lomenou střechou - charakteristickým prvkem původních dolnoslezských staveb. Proti ní se tyčí budova haly k pití minerálních vod, která stylově navazuje na budovu Zameczku. Jedná se o nejkrásnější a největší lázeňskou stavbu tohoto typu v Dolní Slezsku. Zameczek prošel celkovou rekonstrukcí  a v současné době nabízí svým klientům elegantní jedno, dvou a třílůžkové pokoje s koupelnou, plochou televizí a telefonem. Krásné historické prvky zde ladí s moderním hotelovým vybavením. Lázeňští hosté mají bezplatný přístup k internetu.

Stravování

Stravování probíhá formou plné penze. Oběd je servírovaný. Hosté mají na výběr ze tří jídel. Večeře jsou zpravidla studené s jedním teplým jídlem. Pro samoplátce je vymezená část jídelny. Zasedací pořádek je odůvodněn různými typy diet a strav. Pobyt začíná večeří a končí snídaní.

Wellness centrum a lázeňské procedury

Součástí lázeňského domu je moderní relaxační komplex s bazénem, hydromasáží, saunovým světem, slunečnou pláží a fitness centrem. Na lázeňské procedury hosté docházejí do protější budovy. Zdejší lázně jsou zaměřeny na léčbu srdečních onemocnění, obezity, poruch pohybového a zažívacího ústrojí, endokrinologie a anémie. Procedury se poskytují od pondělí do soboty kromě svátků. Procedury se neposkytují první příjezdový den (je pouze vstupní lékařská konzultace) a poslední den odjezdu. Hosté přijíždějící do lázní jsou povinni mít s sebou Evropskou kartu zdravotního pojištění.

Okolí

V bezprostřední blízkosti je řada kaváren, restaurací a obchůdků se suvenýry. V lázeňském parku a na kolonádě jsou 3 prameny s volně dostupnou minerální léčivou vodou. V okolí najdete tenisové kurty, značené turistické trasy a akvapark. Můžete vyrazit na výlet a navštívit Národní Park Stolové Hory, Muzeum lidové kultury v podhůří Sudet Pstrążna nebo kapli lebek v Czermna. Milovníci hudby ocení každoroční Mezinárodní festival Moniuszko (koná se v srpnu).

Parkování

Své vozidlo můžete zaparkovat poblíž lázeňského domu za poplatek cca 45 Kč/auto/den.

Destinace

Lázně Kudowa Zdroj leží v jihozápadním Polsku, v Dolnoslezském vojvodství při hranici s Českou republikou, jen několik kilometrů na severovýchod od města Náchod, se kterým ho spojuje silnice E67 s významným hraničním přechodem.

Kudowa Zdroj je jedním z nejstarších lázeňských míst v Evropě. Prvně je zmiňováno Jindřichem Minsterberským, synem Jiřího z Poděbrad. Původní jméno, tehdy ještě vsi, bylo Lipolitov, ale v polovině 16. století bylo přejmenováno na Chudoba, později na Kudoba, Bad Kudowa a v roce 1945 na Kudowa - Zdrój. Český název města je dnes Lázně Chudoba. Není se však čeho bát - Kudowa Zdrój je krásné a upravené lázeňské město. Nabízí zachovalou lázeňskou architekturu a hezký park. Jako jiné polské lázně, i ono se proslavilo malebným přírodním prostředím, skvělým jídlem a klidným okolím.

V lázních se léčí onemocnění srdce a oběhového systému. Za pozornost stojí rovněž Kaplica czaszek a národní park ve Stolových horách.

Mezi největší turistické zajímavosti ve městě patří Kaple lebek Czermna , která se nachází na pozemku kostela sv. Bartoloměje a která uchovává 25 000 - 30 000 lebek. Samozřejmě hojně vyhledávaný je také zdejší lázeňský park (Park Zdrojowy Kudowa) , který zaujímá rozlohu 17 hektarů. V jeho jihovýchodním cípu se nachází vřídlo s několika místními vodami. Pokud by jste si chtěli zpestřit své procedury, můžete navštívit zdejší solné jeskyně Galos, které disponují umělou mořskou solí. Za zábavou a vodními radovánkami se můžete vydat do zdejšího aquaparku . Pokud vás zajímá např. místní lidová architektura, navštivte Skanzen Kudowa-Zdrój . Raritou ve městě je muzeum věnované žábám, které sídlí v ředitelství parku Stolové hory.

Základní cena zahrnuje

  • 2x ubytování, 2x snídaně, využívání bazénu, whirlpool a fit centra od pondělí do soboty v časech 15:00-21:00, v neděli a svátky neomezeně, denně láhev minerální vody 0,33 l, zapůjčení županu, Wi-Fi připojení

Základní cena nezahrnuje

  • Lázeňský poplatek
  • Doporučujeme zakoupení komplexního cestovního pojištění včetně storna zájezdu.

Informace o zájezdu

Pořadatel: Geovita, s.r.o., IČ 28568541.
Název hotelu dle pořadatele: Lázeňský dům Zameczek: Pobyt 2 noci ***
Lokalita dle pořadatele: Dolnoslezsko, Kudowa Zdroj

Neoficiální informace o hotelu
(údaje z recenzí bez záruky)

Zameczek Sanatorium Hotel & Spa ***

565 656 610 Číslo zájezdu: 2 665 843
dnes 8–19 h

Nezávazná objednávka

Lázeňský dům Zameczek: Pobyt 2 noci
    Polsko, Dolnoslezsko, Kudowa-Zdrój

Cena
3 350 Kč/os

Cestující

Číslo zájezdu: 2 665 843

Pobyt

dospělá osoba na pevném lůžku
2
3 350 Kč

Pojištění

balíček pojištění Uniqa (cestovní, sportovní, storno, odpovědnost za škodu) - dospělý
2
165 Kč
balíček pojištění Uniqa (cestovní, sportovní, storno, odpovědnost za škodu) - dítě do 18 let
0
102 Kč
samostatné pojištění storna Uniqa - za osobu
0
270 Kč