Zelená Punta Apartmány

Chorvatsko, Ugljan, Kukljica

Zelena Punta apartmány

  Chorvatsko, Chorvatské ostrovy, Ugljan, Kukljica
Tento hotel není aktuálně v nabídce
Zelena Punta apartmány

Kukljica je známá jako rybářská obec s překrásnou přírodou. Je známá také jako přístav kdy tak trochu těží z polohy mezi dvěma ostrovy Ugljan a Pašman. Díky přítomnosti mostu Ždrelac, který je jejich jediným pozemským spojením, je Kukljica nazývaná také jako rezervace portálu Kornati, jedinečná přírodní rezervace borových lesů, tak běžná a charakteristická pro chorvatskou divočinu. 

Holiday Park Zelena Punta je středisko obklopené borovým lesem s možností ubytování v apartmánech a pokojích. Je zde celkem 132 apartmánů. Každý z nich má terasu nebo balkon, některé jsou na stranu moře, výhled není zaručen skrze vzrostlé borovice. Hustý borový les poskytuje přírodní úkryt mezi stromy. 

Snídaně se podávají v plážovém baru zvaném Skakona. Snídaně do 2.7. a od 3.9. jsou kontinentální (máslo, tvrdé sýry, vajíčka, marmeláda, croissant, rajčata, okurky, slané pečivo, šunka, salámy, čaj, nápoje); od 2.7 do 3.9. formou bufetu. Podává se v plážovém baru Sakona od 07:30 do 10:00 hod.

Mezi sportovní aktivity v této destinaci se řadí jízda na kole, pro vodní sporty jsou zde k pronájmu paddleboardy, vodní kola, kánoe, dále plážový volejbal, minigolf, ping pong, půjčovna lodí. Středisko pořádá animační programy jak pro děti (Mini Club), tak pro dospělé. 
Vodní park na moři nabízí atrakce, jako je skluzavka, vodní trampolína a další (za poplatek).

Holiday Park Zelena Punta organizuje různé aktivity pro rodiny s dětmi, ale také speciální tematické večery nebo rodinné dny, jako je nedělní gril s hrami a hudbou.

Doporučují se odtud výlety na souostroví Kornati.

Středisko nabízí 3 typy apartmánů – jedná se o typ A, A na mořskou stranu, typ B a C.
Typ A má 1 ložnici a v obytné místnosti s kuchyňským koutem je rozkládací gauč vhodný pro 1dítě do 12 let. 
Typ B má 1 ložnici, v obytné místnosti s kuchyňským koutem je rovněž gauč, ale vhodný buď pro 3. dospělou osobu nebo 2 děti do 12 let. 
Typ C má 2 oddělené 2-lůžkové ložnice, jednu s manželskou postelí, druhou se 2 oddělenými lůžky a v obytné místnosti s kuchyňkou je rozkládací gauč (pro 5. osobu, vhodný pro 1 dítě do 12 let).

Každý apartmán má malou terasu nebo balkon s malým stolkem a židlemi pro posezení na terase, všechny jsou klimatizované. Parkování v areálu je zdarma, doporučujeme pro omezený počet parkovacích míst si je předem rezervovat.

Destinace

8 km od obce Preko, kam připlujete trajektem ze Zadaru, se nachází rybářská obec Kukljica. Jde o největší letovisko na Ugljanu s pěknými kamenitými i písečnými plážemi. Ubytovací komplex Zelena Punta, jenž nabízíme, se nachází na zalesněném poloostrůvku na kraji obce. Kukljica je místo poskytující živou zábavu i klidné posezení. Nejznámější událostí města je již 500 let udržovaná tradice Mariánského procesí, které se koná 5. srpna. Bohatě vyzdobený průvod nejrůznějších lodí a lodiček vyplouvá z Kukljice a směřuje ke kapličce v zálivu Ždrelac, kde kněží slouží mši. Následně se procesí vrací zpět. Kukljica má dobré podmínky pro jachting, windsurfing, potápění (potápěčské centrum), podmořský rybolov, minigolf, stolní tenis, tenis, plážový volejbal. Minigolf a kurty na tenis  jsou v areálu Zelena Punta.

Neoficiální informace o hotelu
(údaje z recenzí bez záruky)

Zelená Punta Apartmány
Typ pláže: oblázková
Vzdálenost od pláže: 120 m

565 656 610 Číslo zájezdu: 2 072 676
dnes 8–18 h

Lokalita

Chorvatsko

Nenechte si ujít

Historicky nejoblíbenější cíl českých turistů na pobřeží Jadranu má co nabídnout. Přírodní i kulturní poklady na dosah. Podívejte se s námi na ty nejzajímavější.

Istrie a Pula

Z Istrie se stala menší perla Středomoří. Koncentrace zážitků je vysoká, hlavně historických památek, koupání v moři a sem tam i na přírodní zajímavost narazíte. Centrem je historická Pula se slavným amfiteátrem. Z přírodních lákadel jsou atraktivní krápníkové jeskyně Baredine u obce Nova Vas a Národní park Brijuni nedaleko Puly.

Národní park Plitvická jezera

Kdo by neznal jezera a vodopády z Pokladu na Stříbrném jezeře. Plitvice jsou nejslavnější národní park Chorvatska. Tvoří je soustava 16 sladkovodních jezer, která jsou v délce 7 km navzájem propojena říčkami, vodopády a kaskádami. Zaujmou především svou tyrkysově modrou vodou. Vyjeďte si na loďce a prozkoumejte přírodní poklad Chorvatska.

Dubrovník

Starobylý Dubrovník je nejatraktivnější letovisko Chorvatska. Největším celosvětově uznávaným tahákem je systém opevnění a historické centrum. Staré město je neporušený obraz přístavu z přelomu 17. a 18. století. Starobylé kamenné domy, úzké uličky a schodiště mají půvab. Centrem veřejného života je náměstí Luža.

Národní park Kornati

Kornati se nachází ve střední části chorvatského Jadranu. Jedná se o kouzelné seskupení mnoha ostrovů. Jméno národní park dostal podle největšího z ostrovů Kornatu. V současné době má souostroví 89 různých ostrovů, ostrůvků a útesů. O kráse mnoha ostrovů a ostrůvků zasazených v moři nelze psát, ty je potřeba vidět naživo.

Trogir

Starobylé město ve Střední Dalmácii zapsané na seznamu UNESCO se jmenuje Trogir. Nejcennější je téměř neporušená stará historická část města kolem katedrály, která vznikala ve 13. až 15. století. Hlavní památka je románská katedrála sv. Vavřince (Sveti Lovre), trojlodní bazilika ze 13. století. Významný je přístav, ze kterého se pořádá mnoho výletů na moře a okolní ostrovy.

Národní park Krka

Krka je národní park v Chorvatsku pojmenovaný po stejnojmenné řece. Nachází se v centrální části Dalmácie, v Šibensko-kninské župě nedaleko města Šibenik. Národní park Krka je známý svými četnými vodopády a různobarevnými jezírky. Hlavní pozoruhodností národního parku jsou soustava vodních kaskád a rekordní počet živočišných a rostlinných druhů.

Poreč

Poreč patří mezi přístavní města Istrie s tisíciletou historií. Čisté Jaderské moře a borové lesy, které sahají až k mořskému břehu, dělají z Poreče ideální místo pro rodinnou dovolenou. Město je slavné pro vzácnou Eufraziovu bazaliku, která pochází ze 6. století a patří na seznam světového kulturního dědictví UNESCO.

Split

Split je druhé největší město Chorvatska, centrum Střední Dalmácie na pobřeží Jaderského moře. Ve Splitu najdete velké množství kulturních památek. Antický Diokleciánův palác se roku 1979 zařadil na seznam kulturního dědictví UNESCO. Nejzajímavější jsou staré klenby a chodby pod městem. Split využívá služby mezinárodního letiště 20 kilometrů na západ.