50 m od pláže | Typ pláže: oblázková

Popis

Popis hotelu Apartmány Ankica ***

popis
Dovolená v Chorvatsku v letovisku Ruskamen, apartmány pouze 50 m od oblázkové pláže
 • Ubytování v apartmánech pro 2 – 4 osoby
 • Klidné letovisko pro rodinnou dovolenou
 • Pozvolný vstup do moře
 • Historické centrum Omiše pouze 7 km
 • Doprava vlastní nebo autobusem
Letní dovolená v klidném letovisku Ruskamen

Letovisko Ruskamen je součástí obce Lokva Rogoznica a od Omiše je vzdáleno cca 7 km. Ruskamen nese název po velikém červeném kamenu, který leží v úpatí pohoří Dináry. V minulosti byl kámen orientačním bodem pro mořeplavce. Perlou Ruskamenu jsou krásné oblázkové pláže s křišťálově čistým mořem a pozvolným vstupem do moře. Na pláži si můžete zapůjčit šlapadla nebo vodní skútry. Ruskamen je vyhledávaným centrem pro vyznavače windsurfingu.

Ubytování v apartmánovém domě Ankica pouze 50 m od moře

Apartmány Ankica leží ve vesničce Ruskamen pouze 50 m od krásné oblázkové pláže. Nejbližší restaurace je 500 m daleko. Centrum Omiše je od ubytování vzdáleno cca 7 km.

Studio 2+1 – pokoj s manželkou postelí a přistýlkou, součástí pokoje je minikuchyňka, vlastní sociální zařízení, WiFi, balkon.
Apartmán 2+2 – ložnice s manželským lůžkem, obývací pokoj s rozkládacím gaučem pro 2 osoby a kuchyňským koutem, vlastní sociální zařízení, WiFi, balkon.
Apartmán 4 – 2 ložnice s manželským lůžkem, kuchyňský kout, vlastní sociální zařízení, WiFi, balkon.

Parkoviště je před domem. Klimatizace je za poplatek 3 €/den – platí se na místě.
Stravování probíhá ve vlastní režii. Pokud máte zájem o polopenzi, je možné ji dokoupit na místě za poplatek 13 €/os./den.

Sport a zábava
 • Potápění
 • Windsurfing, jachting
 • Cyklistika
 • Pěší turistika
 • Rafting
Tipy na výlety
 • Historické centrum Omiše, Makarska
 • Kaňon řeky Cetiny
 • Lodní výlet na Brač
Důležité informace
 • Doprava vlastní nebo autobusem
 • Check in od 14.00, check out do 10.00
 • Cestovat můžete s platným OP
 • Děti musí mít platný OP nebo vlastní cestovní pas
 • Domácí mazlíčci nejsou povoleni
 • Případná povinná pobytová taxa za cca 1,1 €/os/den- hradí se na místě

Chorvatsko

Nenechte si ujít

Historicky nejoblíbenější cíl českých turistů na pobřeží Jadranu má co nabídnout. Přírodní i kulturní poklady na dosah. Podívejte se s námi na ty nejzajímavější.

Istrie a Pula

Z Istrie se stala menší perla Středomoří. Koncentrace zážitků je vysoká, hlavně historických památek, koupání v moři a sem tam i na přírodní zajímavost narazíte. Centrem je historická Pula se slavným amfiteátrem. Z přírodních lákadel jsou atraktivní krápníkové jeskyně Baredine u obce Nova Vas a Národní park Brijuni nedaleko Puly.

Národní park Plitvická jezera

Kdo by neznal jezera a vodopády z Pokladu na Stříbrném jezeře. Plitvice jsou nejslavnější národní park Chorvatska. Tvoří je soustava 16 sladkovodních jezer, která jsou v délce 7 km navzájem propojena říčkami, vodopády a kaskádami. Zaujmou především svou tyrkysově modrou vodou. Vyjeďte si na loďce a prozkoumejte přírodní poklad Chorvatska.

Dubrovník

Starobylý Dubrovník je nejatraktivnější letovisko Chorvatska. Největším celosvětově uznávaným tahákem je systém opevnění a historické centrum. Staré město je neporušený obraz přístavu z přelomu 17. a 18. století. Starobylé kamenné domy, úzké uličky a schodiště mají půvab. Centrem veřejného života je náměstí Luža.

Národní park Kornati

Kornati se nachází ve střední části chorvatského Jadranu. Jedná se o kouzelné seskupení mnoha ostrovů. Jméno národní park dostal podle největšího z ostrovů Kornatu. V současné době má souostroví 89 různých ostrovů, ostrůvků a útesů. O kráse mnoha ostrovů a ostrůvků zasazených v moři nelze psát, ty je potřeba vidět naživo.

Trogir

Starobylé město ve Střední Dalmácii zapsané na seznamu UNESCO se jmenuje Trogir. Nejcennější je téměř neporušená stará historická část města kolem katedrály, která vznikala ve 13. až 15. století. Hlavní památka je románská katedrála sv. Vavřince (Sveti Lovre), trojlodní bazilika ze 13. století. Významný je přístav, ze kterého se pořádá mnoho výletů na moře a okolní ostrovy.

Národní park Krka

Krka je národní park v Chorvatsku pojmenovaný po stejnojmenné řece. Nachází se v centrální části Dalmácie, v Šibensko-kninské župě nedaleko města Šibenik. Národní park Krka je známý svými četnými vodopády a různobarevnými jezírky. Hlavní pozoruhodností národního parku jsou soustava vodních kaskád a rekordní počet živočišných a rostlinných druhů.

Poreč

Poreč patří mezi přístavní města Istrie s tisíciletou historií. Čisté Jaderské moře a borové lesy, které sahají až k mořskému břehu, dělají z Poreče ideální místo pro rodinnou dovolenou. Město je slavné pro vzácnou Eufraziovu bazaliku, která pochází ze 6. století a patří na seznam světového kulturního dědictví UNESCO.

Split

Split je druhé největší město Chorvatska, centrum Střední Dalmácie na pobřeží Jaderského moře. Ve Splitu najdete velké množství kulturních památek. Antický Diokleciánův palác se roku 1979 zařadil na seznam kulturního dědictví UNESCO. Nejzajímavější jsou staré klenby a chodby pod městem. Split využívá služby mezinárodního letiště 20 kilometrů na západ.

Hotely Střední Dalmácie