250 m od pláže | Typ pláže: písčitá

Popis

Popis hotelu Flamingo Beach Hotel ***

Flamingo doporučujem klientům všech věkových kategorií i rodinám s dětmi.

Poloha

Nedávno renovovaný hotel Flamingo se nachází cca 2 km od centra Larnaky. Od menší písečné pláže je oddělen pobřežní komunikací. Známá pláž Mackenzie, která je oceněna Modrou vlajkou je vzdálena cca 250 m. V okolí jsou obchody a restaurace.

Vybavení

Hostům je k dispozici vstupní hala s recepcí, restaurace, bar, konferenční místnost, herní koutek pro děti. K venkovnímu vybavení patří bazén na střeše s terasou. Lehátka a slunečníky zdarma.

Pokoje

Dvoulůžkové pokoje mají koupelnu, WC, klimatizaci, TV/sat., telefon, trezor (za poplatek), minibar (za poplatek) a balkon.

Stravování

Snídaně a večeře formou bufetu. Možnost dokoupení programu all inclusive.

Pláž

Flamingo se nachází přímo u menší písečné pláže (přes pobřežní komunikaci). Známá pláž Mackenzie je vzdálena cca 250 m. Lehátka a slunečníky za poplatek.

Program all inclusive
  • snídaně, oběd a večeře formou bufetu
  • alkoholické a nealkoholické nápoje místní výroby (11.00-23.00 hod.)


Sportovní nabídka

Vodní sporty na pláži za poplatek.

Internet

Wifi v lobby za poplatek.

Webové stránky

http://flamingobeachcyprus.com/

Doba transferu

25 min

Mapa

Odkaz na mapu umístění hotelu

Informativní poloha hotelu (údaj z recenzí bez záruky).

Larnaca

Larnaca je vstupní branou Kypru, vstupem na Afroditin ostrov. Město, které bylo ještě před třiceti lety ospalou rybářskou vesnicí, se v poslední době stalo významným turistickým centrem s mezinárodním letištěm a mnoha moderními turistickými komplexy.

Město vzniklo na místě starověkého střediska Kitia, které založili uprchlíci z Mykén po jejich zničení ve 13. století před naším letopočtem. Kition po staletí bývalo důležitým obchodním a diplomatickým centrem, které Kypr spojovalo s celým tehdejším civilizovaným světem. V dnešním městě se nacházejí pozůstatky starověkého Kitia, ze starověkého sídla se zachovalo jen pár obvodových zdí. S Kitiem jsou spojena dvě významná jména, pochází odtud zakladatel stoické filozofie Zenón a svůj druhý život zde prožil biblický Lazar, který zde šířil křesťanství a stal se prvním zdejším biskupem. Jakožto patronu města je mu zasvěcen nejvýznamnější místní kostel.

Za prohlídku stojí také dvě významná muzea, Archeologické a Pieridisovo muzeum, vlastnící pozoruhodnou sbírku keramiky a sošek. V Larnace žila dříve početná turecká menšina, islámskou historii dnes připomíná pouze mešita Džamí Kebir a poutní místo Hala Sultan Tekke, kde je údajně pohřbena teta Proroka Mohameda.

Velký rozmach zaznamenala Larnaca po roce 1974, kdy bylo vybudováno moderní mezinárodní letiště a zároveň při pobřeží začala vznikat nová turistická zóna. V dnešním centru je velké množství restaurací, barů a diskoték. Mezi nejhezčí části dnešní Larnaky patří pobřežní promenáda Finikudes.

Vzdálenost od letiště cca 10 km.

Popis byl převzat z katalogu CK FIRO-tour

Kypr

Kypr je třetím největším ostrovem ve Středozemním moři. Po bouřlivé historii patří nyní k oblíbenému cíli turistů. Ostrov je rozdělen na řeckou a tureckou část. Známá turistická letoviska nalezneme u obou a díky své poloze v subtropickém pásu je zde dlouhé, teplé léto. Důvodem je poloha v rámci Středozemního moře až jižně od Turecka a letní teploty kolem 25 °C tu vydrží do konce října. Přesto je možné vyrazit na Kypr i za zimní dovolenou. Téměř dva tisíce metrů vysoký vrchol v pohoří Troodos umožní v zimě lyžování, při kterém spatříte netradiční scenérie. Kyprem kráčela starověká historie a odkazy někdejších kultur naleznete na každém kroku. Pro návštěvu jižní řecké části platí pravidla Evropské unie a postačí občanský průkaz. Pro severní tureckou část je však nutný pas platný ještě půl roku po návštěvě.

Hotely Larnaca