Příjemná dovolená za příjemné peníze

Recenze hotelu Coral Hills Resort **** - Egypt - Marsa Alam - El Quseir

S pobytem v hotelovém komplexu Coral Hills jsme vzhledem k ceně zájezdu byly velmi spokojeny (4 ženy). Nejsme příliš nároční hosté, a proto nám drobné nedostatky nezkazily zážitek a radost z prožitého týdne.

Ubytování (4 / 5)

Ubytované jsme byly v přízemí jednoho z bočních křídel komplexu, ani ne minutu chůze od recepce a hlavní restaurace. Pokoj byl prostorný, jak je na Egypt zvykem. Klimatizace byla funkční a pokoj čistý. Každé dopoledne byl uklizen. Byly vyměněny ručníky, převlečená postel, doplněny toaletní potřeby i doplněny dvě balené vody. Jediný drobný problém byl ve východu z terasy. Vzhledem k tomu, že jsme byly ubytovány v přízemí, byla terasa na úrovni chodníku vedoucímu k druhému bazénu, tudíž jsme nenechávaly věci na terase.

Strava a stravování (4 / 5)

Jídlo chuťově velmi dobré, dobře okořeněné a dobře upravené. Vždy, jak k obědu, tak i večeři, bylo připravováno dušené hovězí maso na kostky (velmi podobné hovězímu na kmíně, pepři, houbách,..), vždy s mírnými obměnami. Vždy byla ryba (smažená, dušená, zapečená se zeleninou) a po tři večery bylo grilované kuřecí. Vždy byla rýže (chuťově výborná a také vždy trochu jiná), vždy byly brambory a dušená zelenina. Salátový bar obsahoval dostatek druhů čerstvé zeleniny i tři druhy zálivek a olej s octem, což jsme hodnotily velmi pozitivně. Sladkého byl rovněž dostatek, i když ve všem byly arašídy... Snídaně každý den stejné, pečivo, omelety, vejce na tvrdo, sýry, salámy, ale i jogurt a ovoce a kukuřičné lupínky, žádný extra výběr, ale stačí to.

Vybavení, služby a personál hotelu (3 / 5)

Vnímaly jsme nedostatek nádobí v době oběda i večeře. Chyběly hrnky na kávu (která nebyla nic moc..) i příbory a také větší sklenice. Pití lijí převážně do deckových sklenic, kterých je málo. Obsluha se snažila, ale bylo jí málo, tudíž nestíhali odnášet nádobí po dojedení, ani připravit nové prostírání, ale byli vždy milí. Na chodbách ani v prostorách bazénu nebyl viditelný nepořádek (odpadky, nedopalky cigaret..) Služby hotelu jsme nevyužívali, datovou simkartu jsme měly koupenou z letišti (takže ani nevím, zdali byla v hotelu wifi zdarma, placená byla určitě), spa jsme rovněž nevyužily, i když nám o něm zaměstnanec říkal.

Pláž a moře (4 / 5)

Většina ubytovaných trávila svůj pobyt u bazénu, tudíž nám přišlo, že máme pláž samy pro sebe. Poctivá dřevěná lehátka s molitany pro příjemnější odpočinek byla samozřejmostí a byl jich dostatek. Součástí byly i větrné zábrany, které se opravdu hodí, protože v Marsa Alam opravdu hodně fouká. Pláž byla spíše kamenitá (drobné kamínky a mušle), hrad z něj určitě nepostavíte.. Po celé délce pláže byl přístup do vody umožněn pouze přes korálové podloží, nikde písek, tudíž všem doporučují boty do vody, nic v nich necítíte. Molo bylo nedaleko, ale my jej nevyužívaly, dalo se jít do moře přes mělčinu. V době přílivu, kterou jsme za celý týden nerozpoznaly byla mělčina zalita do výše kolen, jinak byla téměř suchá. Po cca 20 metrech mělčiny následuje korál, který se velmi rychle svažuje a po dalších cca 5 metrech je velká hloubka. Vlivem zlomu korálu a silného větru jsou velké vlny, které jsou nebezpečné, neboť Vás mohou strhnout na korál (ostrý). Vždy je přítomen plavčík, který umožňuje či neumožňuje vstup do moře. Nám se stalo, že za celý týden pouze jeden den nebyl přístup do moře umožněn, jinak ano, vždy alespoň na půl dne. Korál je krásný, barevný a plný života v dostatečné délce pro zkoumání. Želvy zde nejsou. A pláž je asi tak 50 metrů od bazénu, ideální, ovšem pro děti nevhodné, vzhledem k absenci písku i rychle se svažujícímu pobřeží, kde není prostor na hraní.

Okolí hotelu (3 / 5)

Hotel se nachází 55 km (ne 30 km, jak je avizováno) od letiště Marsa Alam ve směru na El Quesir. Vedle Coral Hills leží pouze jeden hotelový komplex vlevo při pohledu z pláže a jeden ve velké vzdálenosti napravo při pohledu z pláže, tudíž je toto skoro samota. V komplexu (na pláži) se nachází pouze diving centuurm a jeden krám s kořením a oleji. Mimo resort jsme nebyly.

Celkový dojem (4 / 5)

Vzhledem k tomu, že jsme všechny již v Egyptě byly, věděly jsme, co máme očekávat. Musím říct, že se nám všem pobyt v hotelu Coral Hills líbil, služby byly fajn, personál příjemný a moře nádherné. Poslední připomínkou je složení účastníků zájezdu, vyjma jedné rodiny z Polska byli v hotelu samí Češi, proto lidem, kteří si chtějí odpočinout od češtiny doporučuji, vybrat hotel jiný. Za ty peníze nevím, co víc bychom si mohly přát. Pro nenáročné klienty vřele doporučuji.

Hotel vhodný pro:

  • Mládež
  • Páry

Tato recenze je osobním názorem jejího autora a server Recenze.cz ani jeho provozovatel nenese žádnou odpovědnost za její obsah či pravdivost.