Přečíst celou recenzi! Krásný, moderní hotel, málo lidí, žádní Češi, perfektní servis, profesionální personál, krásná pláž

Recenze hotelu Mövenpick Resort Soma Bay ***** - Egypt

Na dovolenou do Movenpicku jsme jeli dva páry. Všichni jsme byli velice spokojení, jídlo bylo výborné, servis ze strany personálu na arabskou zemi nadmíru kvalitní, (nikdo ani náznakem nechtěl bakšiš, i když jsme jim dávali, jelikož byli opravdu maximálně profesionální, a od rána do pozdního večera měli neustále úsměv na tváři a splnili člověku vše.) Krásný hotelový komplex, výborná kuchyně, možnost omezenějšího obědu i na pláži, pláž při našem pobytu zela prázdnotou... z cca 5 řad slunečníků byly obsazeny maximálně dvě řady. Až poslední dva dny byly zaplněny lehce i čtvrté řady a to jsme se smáli, že je nějak narváno :D . Pokud máte rádi pohodu, relax apod. tak také doporučujeme navštívit "čajovnu" - stan na pláži u Mustafy, který je člověk na pravém místě, uvolněný mladý týpek, majitel čajoven, mají výborné dýmky, super servis personálu, několikrát mění uhlíky zdarma a mají výborný ibiškový čaj, který jsme si pak asi jedno kilo koupili domů, protože jej má přímo z Asuanu (odkud je) a má jej nejspíš ze Sudánu, kde hned za hranicemu se pěstuje. Má opravdu celé květy a není to taková hnusná drť jako se prodává pak v obchodech nebo na letišti, kde je navíc horší tedy ale i dražší. Jinak delegátka se divila, že dva mladé páry (kolem 26 let všichni) jsme jeli do tak klidného hotelu, že tam jezdí hlavně malinko starší např 40+ (ale viděli jsme také i hodně rodin a mladých párů), ale my nepřijeli na cllubbing ale na relax.

Ubytování (5 / 5)

Krásné moderně zařízené pokoje, nebojím se říct, že převyšující kvalitu některých 3 i 4* hotelů v Evropě. Občas se může něco pokazit apod, ale když jsme řekli na recepci, že nám v koupelně nesvítí jedno světlo, odpoledne bylo opraveno. Ručníky měněny až zbytečně často snad. Všude maximální čistota, během pobytu i leštili podlahy atd.

Strava a stravování (5 / 5)

Velká jídelna s docela pestrým výběrem jídla. Nevím nač si stěžovat. Možná takoví ti rýpaví Češi budou namítat, že nebyla svíčková s knedlíkem a že chtěli vepřo-knedlo-zelo... ale vepř tady nikdy nebude - islám. Jinak venku každý večer jedna věc na grilu (párečky, burgr masa, ryba, játra apod.) Nápoje alko vám rádi donesou ke stolu. Jediné co mi vadilo byli de**lní arabové, kteří někdy dělali nepořádek kolem sebe a na stole jako nevychované pras**a, ale to člověk asi nesmí tak řešit v arabské zemi hlavně teda pak kolik toho nechávají.. Určitě doporučuji "a la carte" italskou restauraci, kde se nebojím říct, že kvalita jídla byla hodně ale hodně blízká italské kvalitě přímo v Itálii, kterou jsem nesčetně krát ochutnal a tuto kuchyň mám rád. Šel jsem do té italské restaurace hodně skepticky, že v Egyptě itálii asi nebudou schopni uvařit, ale odcházel jsem jako opařený v dobrém slova smyslu po opravdu špičkovém celém menu (od polévky, přes předkrm, hlavní chod... dezert byl malinko možná (pod)průměrný) a "a la carte" arabská restaurace jsme zkusili také, kam jsme šli s tím, že prostě když to nedáme chuťově, tak se pak najíme normálně v jídelně (protože jsme čekali, že to bude podobné jako některá jejich jídla z oriental koutku jídelny, kde nám to moc nejelo) Nakonec jsme odešli šílěně přejezení, jednak bylo vše dobré (člověk musí ale čekat že to je opravdu vše na jiné chutě než naše česká, ale pokud je člověk otevřen novým věcem....věřím že bude chutnat) dobře dochucené, kořeněné, několika chodové menu. Donesli nám také malý přenosný "grill" kde se masa dodělávala a člověk si mohl vybrat na co měl chuť. Fakt paráda.

Vybavení, služby a personál hotelu (5 / 5)

Vybavení hotelu pěkné, relativně moderní design (není to takový ten klasický arabský vyřezávaný dřevěný nábytek apod, ale relativně evropské zařízení) krásný lobby bar na večer, kde klima jela teda na maximum a bylo to příjemné po celém dni pobýt chvíli v "ledničce". Personál tedy jak jsem psal jak na pláži, pool baru, u večeře, v lobby apod... maximálně profesionální, usměvaví atd.

Pláž a moře (5 / 5)

Všude písek, takže jak pláž tak i vstup do vody bez problému bez bot do vody (jen u břehu poslední metr vlny odhodí písek a zůstane tam malinko štěrk, ale nic ostrého a zkrátka jeden, dva kroky člověk udělá malinko opatrněji, ale dalo se přes to i běhat) vstup do vody pozvolný (cca 30-40m se dá brodit po kolena a pak jde dno do větší hloubky. Dál od břehu jsou pak 3 malinké korály, ale díky písku apod. je malinko kalná voda a není to úplné azuro na potápění, na to je lepší jet asi na výlet.) Stavělo se hned vedle molo, takže i z něj se na konci dalo hezky skákat.

Okolí hotelu (5 / 5)

Okolí hotelu hezky udržované, čisté, zahrady také pěkné., pláž čistá, vážně super.

Celkový dojem (5 / 5)

Jedna z nejlepších dovolených, na které jsme byli.

Hotel vhodný pro:

  • Seniory
  • Odpočinek
  • Páry
  • Všechny
  • Mládež
  • Rodiny s dětmi

Tato recenze je osobním názorem jejího autora a server Recenze.cz ani jeho provozovatel nenese žádnou odpovědnost za její obsah či pravdivost.