Monte Carlo 4* - část Oba - Alanya

Recenze hotelu Monte Carlo *** - Turecko - Alanya - Obagöl

Celkově to ušlo, pokud nečekáte zázraky. Osobně bych hotelu dal 3*+. Pobyt poslední týden v říjnu 2015.

Ubytování (4 / 5)

pokoje čisté, úklid celkem bez problémů, ob den jsem nechával 1 USD uklízečce, vybavení malých pokojů nové, TV,SAT, jen postel pro dva užší a matrace trochu proleželá, navíc náš pokoj měl rozkládací křeslo - přistýlku- to bylo tvrdé ,ale nevadilo. Hotel má i depandanci vzdálenou asi 80 m, ta je po rekonstrukci , je tam klid ale děsný výhled- vedle je za ohradou nějaké asi parkoviště stavebních strojů.

Strava a stravování (3 / 5)

Strava v našem termínu nic moc v porovnání s jiným hotelem 4* ale najíte se. Asi 8-10 druhů zákusků. Hl. jídlo spíše studené, lodny neměly víka, tak to chladlo. Salátů dostatek jako všude v Turecku. Polévka jen vždy jedna. Masa docela málo. Od cca 11 hod otevřené u baru občerstvení - hranolky, smažené pirohy, zelenina, hamburgry, atd. Pro pití si chodíte sami na bar. U večeře se vaří - griluje i venku o toho občerstvení , tam maso / ryby nandavají kuchaři !!!

Vybavení, služby a personál hotelu (3 / 5)

Recepce tmavá i lobby jak z hororu - )). Knihovna i s českýma knihama. Jídelna taky by chtěla jinou barvu. V jídelně židle něco pamatují, jedli jsme venku u bazénu, tam se zase kývají některé stoly. Personál bez úsměvu, jako roboti, možná dva kluci na baru ještě komunikovali. Dost nepříjemný od pohledu asi manager jídelny s břichem jak buben. Můžu porovnat, týden před tímto pobytem jsme strávili ve vedlejší hotelu Avena a tam personál usměvavý .To ale neznamená, že tam budou i v roce 2016 - personál se mění.!!! Uklízečky byly ok. Animace byly za týden 2 x + 1 x modní přehlídka. Večer tedy i rachot. Hotel byl na konci října ze 2/3 plný a byl otevřen i dále - my odletali 30.10. U bazénu skluzavka, pingpong, terasa s lehátky nad barem.

Pláž a moře (4 / 5)

Pláž asi 130 m, buď přes silnici nebo lze jit podchodem pod ní. Moře v říjnu teplé a čisté. Sklon pozvolný, po bouřce prudší, dno při bouřce "pracuje". Pláž celkem čistá, záleží na lidech, jak se chovají. Viděl jsem i horší. Bar na pláži na nealko a kafe, čaj zdarma. Kelínky na 1 použití. Plastová lehátka vyměnili za kvalitní dřevěná = 1* !! Krásná promenáda jak do centra, tak opačně na Mahmutlar. Naproti podchodu na pláž si lze půjčit kola a po promenádě jet třeba 7 km. V řijnu jsme platili 10 lir ( cca 100 Kč) za kolo na odpoledne.

Okolí hotelu (5 / 5)

150 m od hotelu nákupní zóna Oba , obchody,restaurace, bary. Večerní courání ideální. Zde i 1 x týdně největší trh v Alanyi - nutno vidět a zažít ! Na konci obchodní zóny po cca 200 metrech dále od centra je 1 x týdně také trh - čtvrť se jmenuje Tosmus a tento trh ( plachty ) jsou vidět již od konce Oba. Do centra bus - dolmuš za cca 2 liry, zastávka hned u silnice u hotelu. Nebo pěšky asi 45 min promenádou. Nákupní centrum Carrefour je směrem do vnitrozemí a doleva jako k centru, leží u 4 proudovky, tak 12 min pěšky.

Celkový dojem (3 / 5)

Celkové hodnocení ušlo to, jen nesmíte se přestěhovat do Monte Carla 4* z vedlejšího hotelu Avena 4* !!! Pak je rozdíl fakt v kategorizaci znatelný. Ale pro mladé nebo i NORMÁLNÍ lidi to stačí, cena tomu odpovídá . Takový standard.

Hotel vhodný pro:

  • Seniory
  • Páry
  • Rodiny s dětmi
  • Mládež

Tato recenze je osobním názorem jejího autora a server Recenze.cz ani jeho provozovatel nenese žádnou odpovědnost za její obsah či pravdivost.